Kadın Koşu Kıyafetleri

Bayan Koşu Kıyafetleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Yıkama Filesi
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Yıkama Filesi
₺35
4.5/5 Şuna göre: 2456 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kadın Koşu Kıyafetleri

Düzenli koşularınız sayesinde bedeninizdeki hafiflemeyi ve açılmayı hissediyor, her antrenmanın ardından postürünüzün biraz daha düzeldiğini mi fark ediyorsunuz? Koşu mesafenizi artırdığınız her hafta bedeninizdeki özgürlük hissini derinden duyuyor, koşu kıyafetlerinizi performansınızı destekler nitelikte olmasını mı istiyorsunuz? Koşmaya bugünlerde niyetlendiniz ve henüz başlarken her adımınızda en sağlıklı ve rahat tercihleri yaparak motivasyonunuzu artırmayı mı hayal ediyorsunuz? Öyleyse, koşu kıyafeti seçiminde dikkat etmeniz gereken ipuçlarını takibe başlayın ve Decathlon'la başarıya koşun.

Kadın koşu tutkunları için olmazsa olmaz koşu kıyafetleri

Rahat, dengeli ve kondisyonu yüksek bir koşucu olmanın olmazsa olmazı sağlıklı beslenmek ve düzenli olarak antrenman yapmaktır. Koşacağınız zemine uygun bir koşu ayakkabısıyla birlikte üzerinizde taşıdığınız kıyafetler de olmazsa olmaz kategorisine girer. Kıyafetlerinizin deyim yerindeyse sizinle birlikte koşuyor oluşu performansınızı artıran bir etkiye sahiptir. Antrenman kıyafetleriniz hava koşullarına ve bedeninizin antrenman sırasında ürettiği tepkilere ürettiği çözümlere bağlı olarak değer kazanır. Öncelikle, koşarken kıyafetlerinizin hafif olması bedeninize fazladan yük oluşturmayarak turunuzu rahat şekilde tamamlamanızı destekleyicidir. Serin ve ılık havalar için nefes alan, esnek bileşenleri sayesinde bedeninize hareket özgürlüğü sunan kıyafetler seçilir. Vücut ısınız yükseldiğinde veterlemeye başladığınızda vücuttaki nemi emip dışarıya veren kıyafetler ısınızı dengede tutar. Antrenman sırasında bedeninizi sıkmayan fakat saran kıyafetler kullanmak, koşarken kol ve bacaklarınızı daha rahat kontrol etmenizi sağlarken beden farkındalığınızı artırır. Pamuklu kıyafetler terinizi emip dışarı atamayacağı ve vücut ısınızı olumsuz yönde etkileyeceği için tercih edilmezken yaz boyu yapacağınız koşu antrenmanlarınız sırasında sentetik bileşenli bol kesimlitişörtler veya bedeninizi saran kolsuz atletler giymek antrenman süreniz ne kadar uzun olursa olsun cildinizi kuru hissetmenizi sağlar.Koşarken en çok yükü taşıyan ayaklarınızın konforu hem sağlığınız hem de antrenman kaliteniz açısından gözden kaçırılmamalıdır. Yoğun ve uzun süreli antrenmanlarınızda ayaklarınızda oluşabilecek su toplamalarını önleyen nefes alabilen çoraplar ayaklarınızda kötü koku oluşmasınaengel olur. Ayağınızı hafif bir şekilde saran ince, pamuklu, elastik bandıyla ayağınızdan kaymayan çoraplar koşu ekipmanlarınız arasında vazgeçemeyeceğiniz bir detaya haline gelebilir. Hava koşullarına göre yanınızda bulundurmanın koruma sağlayacağı kıyafetlerden kolayca katlanıptaşınabilen bir rüzgarlık, rüzgara karşı koruma sağlarken hava alan sırt fermuar detayı sayesinde koşarken ihtiyacınız olan hava dolaşımını engellemez. Sıcak yaz aylarında veya serin mevsim geçişlerinde yapacağınız antrenmanlarda güneşin zararlı etkilerinden uzak kalmanızı sağlayan uzun kollu, SPF standardında UV korumalı tişörtler tercih etmeniz uygun olur. Kas kasılma ve yorgunluğunu azaltan tozlukların yanı sıra dikişsiz, teri dışarı atan, hava alan bölgeleri sayesinde tahrişleri önleyen yüksek oranda elastan kumaştan üretilmiş iç çamaşırları da günlük koşularınızı sürdürmeye teşvik eden koşu kıyafetlerindendir.

İyi bir koşu sütyeninin sahip olması gereken özellikler

Koşu gibi yüksek yoğunluklu antrenmanlarda bedeninizde tekrarlayan darbeleri azaltan, üstün kavrama özelliğine sahip ve aynı zamanda yumuşaklık hissini koruyan sütyenler idealdir. Yine hafif ve nefes alan yapıda tasarlanmış esnek kumaştan üretilen koşu sütyenleri varlıklarını hissettirmeden koşu temponuzun şiddetinin bedeninize doğrudan yansımasını engeler. Kalıplı kulpları ile kazandığı yüksek kavrama yeteneği sayesinde göğüslerinizi desteklerken, tahrişleri önlemek üzere iç kısımlarında dikiş bulunmayan koşu sütyenlerini tercih etmek, koşu rotanıza daha iyi odaklanmanıza yardım eder. Sırtı açılabilen koşu sütyeni modelleri kolayca giyilip çıkarılabilir. Askıları ağırlık merkezinize yakın tutularak yüzücü sırt tarzında tasarıma sahip koşu sütyenleri kürek kemiklerinizi açıkta bırakarak sırtınızın serbest hareketinizi desteklerken şık bir görünüm de sunar. Sütyen askılarınızın ayarlanabilir oluşu ve farklı mesafede kullanabildiğiniz kopçaları değişen beden yapınıza her zaman uyum sağlar. Hızlı kuruyan kumaştan üretilen klasik bir sütyen gibi giyip çıkarabildiğiniz koşu sütyenleri veya tek parça halinde dikişsiz üretilen oldukça esnek kumaşı sayesinde kolay ve hızlı şekilde başınızdan geçerek giyilen sütyenler de kullanım alışkanlıklarınıza uygun alternatifler sunar. Teri dışarı atan kumaştan yapılan ve özellikle göğüs arasına hava alabilen bir alanı bulunan koşu sutyeni modelleri koşarken kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.

Kadın koşu taytı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Hava koşullarına göre ısı yalıtımı sağlayarak bacaklarınızı sıcak veya ince yapısıyla serin tutan koşu taytı modellerinden öncelikli beklenti, koşarken sizi yavaşlatmamasıdır. Yanlarına ve terlemenin yoğun olduğu bel veya kalça kısımlarına havalandırma bölgeleri eklenen koşu taytı modelleri koşu boyunca kendinizi kuru hissetmenizi sağlar. Bacaklarınız arasında sürtünmeyi önleyen dikişsiz koşu taytı modelleri oluşabilecek tahrişlerin önüne geçer. Koşu taytı modellerinin sentetik kumaşı, oluşan nemin emilmeden vücudunuzdan atılmasını sağlayarak vücut ısınızın dengede tutmaya yardımcıdır. Bacak kaslarınızı sıkmadan saran koşu taytı modelleri hareketlerinizle düşmeyecek bir esnekliğe sahiptir. Kalçanın farklı bölgelerinde bulunan basınç noktaları sayesinde kas yorgunluğunu azaltan koşu taytı modelleri, kas titreşimlerinizi azaltarak kas ağrımasının önüne geçer. Soğuk havalarda rüzgarı engelleyen koşu taytı modelleri tercih edilirken sıcak havalarda yumuşak, ikinci bir ten gibi bacaklarınızı saran modeller tercih edilmesi uygun olur. Daha fazla kavrama için sıkma ipi bulunan geniş bel kemerli hafif koşu taytı modelleri omurga sağlığınızı desteklerken antrenman istatistikleriniz için yanınızda taşıdığınız cep telefonu ve diğer kişisel eşyalarınızı koruyan fermuarlı bölmeleriyle konforlu bir antrenman sağlar. Koşu antrenmanları sırasında tayt giymeyi sevmeyenler için özellikle soğuk havalarda ideal rahatlık sunan koşu eşofman altı modelleri tercih edilebilir. Hafif ve bol kesimi ile hareket özgürlüğünüzü koruyan eşofman altı modellerinin yumuşak ve sıcak kumaşı onu günlük koşularınız için ideal hale getirir. Geniş düz bel kemerli eşofman altı entegre sıkma kordonu ve geniş düz bel kemeriyle vücudunuza uygun şekilde ayarlanması sayesinde koşu performansınıza odaklanmanızı destekler.