Kasklar

Kasklar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
LAZER IMPALA CROSS COUNTRY KASKI-SİYAH
İNDİRİM
LAZER IMPALA CROSS COUNTRY KASKI-SİYAH
₺1.800 −33%
₺1.200
*İndirim 04.06.2022 tarihinde başlar
Yol Bisikleti Kaskı - Siyah / Sarı - Aerofit 900
SERİ SONU
Yol Bisikleti Kaskı - Siyah / Sarı - Aerofit 900
₺750 −26%
₺550
*09.08.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Şehir Bisikleti Kaskı - Mavi - 540
SERİ SONU
Şehir Bisikleti Kaskı - Mavi - 540
₺490 −10%
₺440
*09.08.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Dağ Bisikleti Kaskı - XC
İNDİRİM
Dağ Bisikleti Kaskı - XC
₺700 −15%
₺595
*İndirim 18.05.2022 tarihinde başlar
4.6/5 Şuna göre: 1432 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kasklar

En güzel yolculuklar ya tatil için gidilen ya da sevdiklerinize kavuşmak için çıkılanlar olmuştur. Güzel bir günde, deniz kenarına motorunuzla gidip harika vakit geçirebilirsiniz veya ailenizle birlikte motorunuzun arka çantasına koyacağınız piknik malzemeleriile keyifli bir gün geçirmek isteyebilirsiniz. Her koşulda, motor, bisiklet veya benzeri bir araçla çıkacağınız yolculuğun ne kadar güvenli olduğu, sizin ekipmanlara verdiğiniz önemle doğru orantılıdır.

Kask Nedir? Kask Çeşitleri Nelerdir?

Eğlenceli ve macera dolu birçok sporun en gerekli ekipmanından birisi de kaskdenilen darbeye dayanıklı kafa giysisidir. Kaskların dış yüzeyi, hangi aktivitede kullanılacağına göre değişir. Dış kabuğu sert bir malzemeden yapıldığından, kafaya giren iç kısımlarında kullanıcıyı rahatsız etmemesi, konforlu ve darbeye karşı kafanın zarar görmemesi için yastıklama yapılarak yumuşak bir malzeme kullanılır.

Spor yaparken kullanılan kasklar her spor için farklı model ve formda üretilir. Motorcu kasklarında genellikle sert koruyucu maddeden kullanılır. Bu tür kaskların ön tarafları yüze çarpan rüzgardan, kulaklarda oluşabilecek uğultulardan ve hızla yolda ilerlerken yüz ile gözlere çarpabilecek sinek veya böceklerden korunması için kapalı yapılmaktadır. Böylelikle motorcu için konforlu ve çok daha güvenli bir sürüş yaşanmış olur. Scooter kullanıcıları için özel olarak bir scooter kask üretimi yapılmamasına rağmen, kask modelleri içerisinde en çok tercih edilen scooter kaskı göz kısmını kapatan bir pencere ile geriye kalan yüz kısmının açıkta bırakan daha retro görünümlü kasklardır.

Kış tatillerinin en sevilen tarafı kış sporlarını sevenler için yapılacak kayak veya snowboard sporlarıdır. Elbette bu sporları yaparken, doğru ve güvenli şekilde yapılabilmesi için özel kıyafet ve kask giyilmesi gerekir. Kayak kask ve snowboard kask kullanımı için genel tercihler içerisinde yumuşak ama destekleyici astara sahip, başın tümünü kavrayan sert dış yüzey ve havalandırma delikleri bulunur. Kayak kaskı ve snowboard kaskı aynı zamanda görünüm açısından da renklidir. Güneşin kardaki yansımasından sporcuyu koruması için renkli ve özel gözlükleri bulunur.

Spor aktivite kasklarının içerisinde aynı zamanda formu yüksek havalandırma özelliği taşıyan, aerodinamik ve çoklu darbeye karşı duyarlı bisiklet kaskı modelleri en fazla tercih edilenler arasındadır. Bisiklet kaskları genelde kafaya biraz yukarıdan oturan modeller olsa da sürücüler içerisinde bisiklet kaskı full face olarak tercih edenler de olur. Bisiklet kaskı erkek ve kadın için farklı renk ve modellerde Decathlon’da bulabilir ve kolayca satın alabilirsiniz. Bisiklet sürücüleri için bisikletlerinin hangi sürüşe göre olduğu da önemlidir. Yol bisikleti ile dağ bisikleti arasında nasıl fark var ise bir dağ bisikleti kullanırken de ona özel olarak dağ bisikleti kaskı, yol bisikleti kullanırken de yol bisikleti kaskı kullanmanız daha konforlu olabilir. Sadece kendiniz için değil aynı zamanda bisiklet sürmek ile ilgilenen sevdiklerinize de bisiklet kaskı tavsiye edip, daha güvenli bir sürüş yaşamalarını önerebilirsiniz.

Bisiklet sürücü kaskları genel olarak kullanıcılar açısından kadın, erkek ve çocuk bisiklet kaskı olarak ayrılıyor. Halbuki sadece cinsiyete veya yaşa göre değil aynı zamanda sürüş alanına ve profesyonelliğe göre de değişiklik gösteriyor. Bisiklet kaskı ve bisiklet aksesuarfiyatları oldukça değişkendir. Hangi seviyede bisiklet sürücüsü olduğunuz ile doğru orantıda bisiklet kaskı ucuz veya daha pahalı ürünleri Decathlon’da bulabilmeniz mümkündür. Her bütçeye uygun, pahalı veya ucuz kask bulup satın alabilirsiniz.

Spor kask türleri içerisinde boks kaskı, paten kaskı veya kaykay kaskı da yer alır. Bu kaskları farklı boyut, model ve formda Decathlon’da satışa sunulur.

Hangi Kaskı Almalıyım?

Yapacağınız spor aktivitesine göre kask seçimlerinizi yapmalısınız. Eğer bir keyif motoru kullanıyorsanız, motor hızı ve motorun kullanım konforu açısından yarım kask modellerini inceleyebilirsiniz. Fakat bir hız motoru kullanıyorsanız kesinlikle başınıza iyi oturan, ön kısmı kapalı ve en dayanıklı kasklardan tercihinizi yapmanız sizin güvenli bir sürüş keyfi yaşamanızı sağlar.

Kask çeşitleri ve markaları baş şeklinize, zevkinize, ihtiyacınıza ve daha birçok detaya göre çeşitlenir. Kadınların daha hafif ve daha renkli kask seçenekleri olurken, erkeklerin ise daha çok siyah kask ağırlıklı seçenekleri olduğunu görebilirsiniz.

Kask Nasıl Takılır?

İhtiyacınıza göre kask almaya karar verdiğiniz zaman kaskın başınıza iyi oturduğundan emin olun. Daha sonrasında kaskı kafanıza tam olarak yerleştirdiğiniz zaman, çene altından geçen kayışı sizi çok sıkmayacak fakat kaskında başınızdan çıkamayacağı şekilde bağlayın. Kayışı bağladıktan sonra güvenliğini mutlaka kontrol edin.

Kask Bedeni Nasıl Ölçülür?

Kask alacağınız zaman mutlaka baş ölçülerinizi bilmelisiniz. Size en uygun ölçü, kaskın üst tepesinin kafanıza tam oturduğu ve başınızın yan tarafları ile yüzünüzü hafif sıkan kasklardır. Aksi halde kask darbeye maruz kaldığı zaman başınızı koruyamayabilir. Kask ölçüleridoğru alındığı takdirde güvenli bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.