Havlular

Havlular

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

Havlu - L Boy - Lacivert - 145 X 85 Cm
Havlu - L Boy - Lacivert - 145 X 85 Cm
₺120
OLAIAN

Havlu - L Boy - Lacivert - 145 X 85 Cm

(4)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Mikrofiber Havlu - S Boy - Mavi - 39 X 55 cm
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Mikrofiber Havlu - S Boy - Mavi - 39 X 55 cm
₺30
NABAIJI

Mikrofiber Havlu - S Boy - Mavi - 39 X 55 cm

(10)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.7/5 Şuna göre: 1524 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Spor Havluları

Doğru spor havlusu seçerek yaptığınız antrenmanın kalitesini artırabileceğinizi biliyor musunuz? Özellikle koşu, fitness ve vücut geliştirme antrenmanları gibi çok fazla terlemeye yol açan antrenmanlarda uygun spor havlusu kullanarak serinleyebilir, mikropların yayılmasını azaltabilir ve performansınızı artırabilirsiniz. Vücut geliştirme ekipmanları ile destekleyerek, spor aktivitelerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Havlu Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli alanlarda kullanılan pek çok havlu çeşidi vardır. Boyutlarına, dokusuna ve üretim malzemesine bağlı olarak kullanılan bu çeşitler el havlusu, yüz havlusu, banyo havlusu, plaj havlusu ve spor havlusudur. Kaliteli havlu çeşitleri genel olarak bazı ortak özelliklere sahiptir. Havlularda genel olarak pamuk, polyester, keten ve mikrofiber malzemeler tercih edilir. Spor havlusu fiyatları da havlu üretiminde kullanılan malzemelere göre değişebilir. Bu nedenle havlu tercih ederken hangi malzemelerden üretildiğini mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir.

Mikrofiber Havlu Nedir?

Spor aktivitelerinin ve yoğun antrenmanların olmazsa olmazı havlular cildinizdeki teri emerek daha kolay hareket etmenizi sağlar. Ayrıca, farklı renk ve boyutlarda üretilen kullanışlı spor havluları motivasyonunuzu canlı tutmanıza yardımcı olur. Spor havlusu için genel olarak pamuk, mikrofiber ve polyester malzemeler tercih edilse de süper emici özelliği nedeniyle pamuk ve mikrofiber havlu çeşitleri öne çıkar. Kaliteli bir mikrofiber spor havlusu sayesinde antrenman esnasında kendinizi daha konforlu hissedebilirsiniz.

Spor yaparken kullandığınız havlu, mutlaka konfor amacına hizmet etmelidir. Buna göre iyi bir spor havlusu vücudunuzda ve saçlarınızdaki teri emerek kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Bu nedenle özellikle mikrofiber havlu saç veya cildiniz için en uygun havlu çeşididir. Ayrıca, mikrofiber havlu fiyatları oldukça ekonomiktir. Size en uygun mikrofiber havluyu makul fiyata alabilirsiniz. Son olarak, canlı renk ve desenlere sahip kaliteli bir havlu tercih ederek antrenmanlar için kendinizi daha motive hissedebilirsiniz.

Spor Havlusu Nasıl Alınmalı?

Spor salonu gibi ortak kullanılan alanlarda yapılan egzersizler için özel havlular tercih etmeniz hem sizin hem de çevrenizdekilerin sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü havlunuzu terinizi silmenin yanı sıra ağır aletlerinin üzerine sermek için de kullanmanız gerekir. Bu nedenle, ağırlık kaldırma, vücut geliştirme ve fitness havlu seçimi için daha özenli olmanızı gerektiren antrenman türleridir. Spor için özel tasarlanmış spor havluları genel olarak farklı boyutlara sahiptir. Ayrıca antrenman çeşidi, süresi ve mekanına göre farklı boyutlardaki havluları kullanmanız gerekebilir.

Antrenman Havluları Nasıl Seçilir?

Spor havlusu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Bunlar şu şekilde özetlenebilir:

  • Malzeme
  • Spor havlusu için çoğunluk kullanılan dokuma malzemesi dokumadır. Lifleri emici olan pamuk aynı zamanda çabuk kurur. Bunun dışında keten, mikrofiber, pamuk ve polyester karışımları ile bambu havlular da kullanılabilir.

  • 2. Ebat ve ağırlık
  • Havlu tipleri genellikle kumaş yoğunluğu ile ölçülür. İnce havlular, ağırlığı az ve daha hızlı yıpranabilen çeşitlerdir. Kalın havlu çeşitleri ise daha fazla yıkamaya dayanıklı ve nispeten ağır havlulardır. Sporcu havlularının da ağırlığı fazla olduğundan daha fazla nemi hapsedebilir.

  • 3. Emicilik
  • Sporcu havlusunun temel görevi fazla teri emmektir. Havlu dokuması sırasında atılan her bir ilmek, suyun ve terin emilmesine yardımcı olur. Bu sayede ilmek sayısı ne kadar fazla ise havlunun emme gücü de o oranda iyidir.

  • 4. Fiyat
  • Havlu fiyatları spor havlusu seçiminde önemli etkenlerden biridir. Ancak spor havlusu seçiminde yalnızca fiyata odaklanmamanız çok önemlidir.

Spor havlusunun yanı sıra banyo havlusu, saç havlusu ve plaj havlusu gibi pek çok kaliteli seçeneğe sahip olmak için vakit kaybetmeden Decathlon'u ziyaret edin!