Masa Tenisi

Masa Tenisi Ürünleri

Raketler, toplar ve masalardan filelere, masa örtülerine ve çantalara kadar, şirket içi markamız Pongori, gençlerden kulüp seviyesine kadar her tür oyuncu için geniş bir masa tenisi ürünleri yelpazesi geliştirmiştir.

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Masa Tenisi Topu - 6'lı - Turuncu - TTB100* 40+
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Masa Tenisi Topu - 6'lı - Turuncu - TTB100* 40+
₺29
Miktar başına Fiyat ₺4,83unit
Masa Tenisi Masası - İç Mekan - PPT 100
SERİ SONU
Masa Tenisi Masası - İç Mekan - PPT 100
₺500 −12%
₺440
*16.06.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.6/5 Şuna göre: 463 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Masa Tenisi

Pinpon olarak da bilinen masa tenisi, on dokuzuncu yüzyılın sonlarında İngiltere'de ortaya çıkar ve zamanla tüm dünyada yaygınlaşır. Günümüzde sevilerek oynanan masa tenisine, okullarda, spor salonlarında, oyun salonlarında rastlayabilirsiniz. Masa tenisi sadece sosyal ortamlarda oynayabileceğiniz bir oyun değil, aynı zamanda olimpiyatları da düzenlenen bir spor dalıdır. İki veya dört kişi olarak oynanabilen bu sporun kuralları ile temel ekipmanları tenis sporuna oldukça benzer. Öğrenmesi oldukça kolay, oynaması da oldukça zevkli olan masa tenisini evinizde, spor salonlarında, yarışmalarda veya diğer sosyal ortamlarda oynayabilirsiniz.

Masa Tenisi Kuralları

Masa tenisinin kuralları oldukça basittir. Oyun, orta kısmında ağı bulunan özel bir masada oynanır. Raket aracılığı ile vurulan top, saha dışına çıkmamak kaydıyla, ağın iki yanı arasında gidip gelir. Raket aracılığı ile atılan topu saha içinde tutmak, bu sporun amacıdır. Oyun, üç ya da beş set olarak oynanır ve her set yirmi bir sayıdan oluşur. Yirmi bir sayıyı kazanan bir set kazanmış olarak sayılır. Oyunun kaç set oynanacağına bağlı olarak 3 ya da 5 seti önde tamamlayan oyunu kazanır. Servis atışı ile başlayan oyunun ardından ralli başlar ve oyunculardan biri hata yapana kadar devam eder. Oyuncuların, kendi sahası içerisinde en fazla bir kez zıplayan topa vurarak karşı sahaya göndermeleri gerekir. Bu kurallar çerçevesinde vuruş yapılamazsa, rakip bir sayı kazanır. Her sayıdan sonra oyuna tekrar başlamak için servis atılır. Servis atışları her beş sayıda bir el değiştirir. Eğer skor 20-20'ye ulaşıp beraberlik sağlanırsa, her sayıda servis atışı değişir ve iki fark yapan oyunu kazanır. Çiftler karşılaşması olarak adlandırılan dört kişilik oyunlarda, servis atışlarını her zaman masanın sağ yönünde bulunan oyuncu kullanır. Top çapraz şekilde, karşı masanın sağ yarısına gidecek şekilde atılır. Bu tür oyunlarda eşler, değişerek sırasıyla servis atışı kullanır.

Masa Tenisi Oynamak İçin Hangi Masa Tenisi Malzemeleri Gerekir?

Masa tenisi sporu, özel ölçüleri bulunan bir masa üzerinde oynanır. Yerden yüksekliği yetmiş altı santimetre olan bu masanın genişliği yüz elli iki santimetre, boyu ise iki yüz yetmiş dört santimetredir. Geometrik şekli dikdörtgen olan, özelleştirilmiş bir masadır. Bu masalar, gözü yormayan, parlama yapmayan yeşil, lacivert, bordo gibi renklerde dizayn edilir. Enlemesine kurulan on beş santimetre yüksekliğindeki ağ, masanın tam ortasında bulunur ve masadan daha geniştir. Eğer evinizde, garajınızda ya da bahçenizde oynamak isterseniz, ihtiyaç duyacağınız ilk şey, bu masa tenisi masasıdır. Bu sporun doğasında çeviklik ve hareket olduğu için, masayı geniş bir alanda konumlandırmalısınız.

Oyun için mutlaka ihtiyaç duyacağınız diğer başlıca ekipmanlar ise masa tenisi raketi ve pinpon topu olacaktır. Raketleri elinizin büyüklüğüne göre seçebilirsiniz. Genellikle tahtadan yapılan pinpon raketi, üzeri pütürlü kauçukla ya da plastikle kaplıdır. Selüloit veya plastik malzemeden yapılan pinpon topunun ise içi boştur ve yaklaşık ağırlığı iki buçuk gramdır. Masa tenisi için edinmeniz gereken bu temel malzemelerin yanı sıra bu sporu daha rahat yapmanızı sağlayacak kıyafetler veya raketi daha sağlam tutmanıza yardımcı olacak eldivenlerden de faydalanabilirsiniz.

Eğlenceli ve enerjik bir deneyim sunan bu sporla kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz. Evinizde ağırladığınız misafirlerinizle eğlenceli vakit geçirebilir ya da kendinizi masa tenisi sporunda geliştirerek çeşitli yarışmalara hazırlanabilirsiniz. Decathlon mağazalarından veya Decathlon.com'dan kolayca alacağınız uygun bir masa, raket ve top ile siz de hemen bu eğlencenin bir parçası olabilirsiniz.