Tüm Outdoor Ürünleri

Hiking - Trekking - Outdoor

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Çorap - 2 Çift - Siyah - MH500
İNDİRİM
Çorap - 2 Çift - Siyah - MH500
₺45 −33%
₺30
*İndirim 09.07.2022 tarihinde başlar Miktar başına Fiyat ₺15unit
4.4/5 Şuna göre: 42477 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

OUTDOOR MALZEMELERİ, TREKKİNG MALZEMELERİ

Outdoor aktiviteleri decathlon quechua içinde 4 spor dalına ayrılmaktadır. Bu sporlar quechua ve forclaz markaları altında dağ yürüyüşü, doğada yürüyüş karda yürüyüş ve trekking olarak toparlanabilir.

Outdoor aktiviteler, stres seviyenizi düşürerek daha iyi hissetmenize yardımcı olan faaliyetlerdir. Bu tür faaliyetlerin konfor ve güven içerisinde gerçekleştirilebilmesi için gerekli malzeme ve ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Doğa yürüyüşü, hiking, trekking ve diğer outdoor aktiviteleri sırasında ihtiyacınız olan kıyafet ve malzemelere Decathlon ayrıcalığı ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Tüm bu outdoor ürünler içinde decathlon trekking, doğa yürüyüş ekipmanları ve doğa yürüyüş malzemeleri oldukça talep görmektedir. Gelin bu sporları ve bu sporların olmazsa olmazları aşağıda birlikte inceleyelim !

OUTDOOR AYAKKABI VE OUTDOOR BOT SEÇİMİ NASIL YAPILMALI?

Outdoor ayakkabı ve bot modeller arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken konuların başında ürünü kullanacağınız mevsim şartları gelir. Aldığınız outdoor bot veya ayakkabının, faaliyeti gerçekleştireceğiniz mevsime ve yağış durumuna uygun olması gerekir.

Ayrıca satın aldığınız outdoor erkek ayakkabı veya bot modeli, aktivitenizi rahat bir şekilde tamamlayabilmeniz için ayak yapınıza uygun olmalıdır. Yağışlı havalarda gerçekleştirdiğiniz ve ağır yük taşımanız gereken outdoor faaliyetleriniz sırasında kullanmak için yüksek konçlu outdoor bot tasarımlarını seçebilirsiniz.

Decathlon ürün gamı içerisinde yer alan birbirinden sportif outdoor ayakkabı bayan ve erkek modelleri arasından dilediğinize kolayca sahip olabilirsiniz..

Outdoor Giyim Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Serin havalarda hiking sporu için gerekli olan Outdoor mont modelleri arasından seçim yaparken alacağınız ürünün ihtiyacınız olan korumayı sağladığından emin olun. Burada hava şartları oldukça önemli olacaktır. Outdoor pantolon çeşitleri arasından tercih yaparken ise kıyafetin hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak nitelik ve tasarımda olmasına özen gösterin. Yaz aylarında gerçekleştireceğiniz aktiviteler için hafif ve ince yapılı modelleri tercih ederken kış ayları için termal özelliklere sahip ürünleri satın alabilirsiniz.

Açık hava faaliyetlerinde ve hikin sporu özelinde kullanmak üzere outdoor gömlek modelleri arasından seçim yaparken de nefes alabilir ve dayanıklı ürünleri tercih edin. Decathlon’un sunduğu kalite ve sağlam outdoor giyim malzemelerine sahip olarak uzun süreli performans elde edebilirsiniz.

Trekking Malzemeleri Nelerdir?

Trekking faaliyetiniz sırasında yanında bulunduracağınız trekking malzemeleri hem güvenliğiniz hem de keyifli bir aktivite gerçekleştirmeniz için oldukça önemlidir. Trekking malzemelerini genel olarak kıyafetler ve ekipmanlar olarak ikiye ayrılır. Trekking botu, trekking pantolon çeşitleri, şapka, bere, polar, ceket, yağmurluk, içlik ve çorap trekking kıyafetleri arasında yer alan ürünlerdir.

Hiking sporu sırasında gerekli olan trekking ekipmanları ise trekking sırt çantası, düdük, fener ve çakıdır. Ayrıca aşırı yağışlı ve karlı günler için trekking tozluk, herhangi bir acil durumda müdahalede bulunabilmek ilk yardım çantası ve soğuk havalarda sıcak bir şeyler içebilmek için termos gibi malzemeleri de yanınızda bulundurabilirsiniz.

Trekking Ayakkabısı ve Trekking Botu Nasıl Seçilir?

Outdoor faaliyetlerinde kullanmak üzere aldığınız trekking bot veya ayakkabıları dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Trekking ayakkabı veya bot modelleri arasından tercihte bulunurken hava sıcaklığını, yağış durumunu, arazi yapısını ve zemin durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

Aldığınız ayakkabının taban yapısının ve botun tasarımının zemin yapısı ile uyumlu olması gerekir. Kayalık arazide yürüyüş yaparken dayanıklı ve zemin tutuş kabiliyeti yüksek modelleri tercih edin. Eğer yürüyüş yapacağınız bölge engebeli bir arazi ise yüksek bileklikli tasarımlar arasında seçim yaparak burkulma gibi sakatlanma durumlarının önüne geçebilirsiniz. .

Outdoor bot erkek ve outdoor bot kadın kategorisindeki ürünlerden satın alırken bir numara büyük almaya özen gösterin. Böylece kış aylarında kalın çorap ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. .

Trekking Çantasıyla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Trekking çantası, uzun yürüyüş ve hiking sporu sırasında ihtiyacınız olan tüm malzemelerinizi içine koyduğunuz oldukça önemli bir trekking malzemesidir. Aldığınız trekking çantasının sırt bölgesinin ve taşıma askılarının ayarlanabilir özelliğe sahip olmalıdır. Bel ve göğüs kemeri olan outdoor sırt çantası modelleri, çantanın ağırlığının tüm vücuda dağıtılmasına yardımcı olarak yürüyüş performansınızı olumlu etkiler.

Ayrıca trekking çantanız faaliyetlerinizi gerçekleştirdiğiniz mevsim şartları ve arazi koşullarına karşı dayanıklı yapıda olması gerekir. Fonksiyonel tasarıma sahip outdoor çanta çeşitleri ise malzemelerinizi gruplar halinde taşımanıza imkân verir..

Doğa Yürüyüşü Malzemeleri ve Doğa Yürüyüşü Kıyafetleri Nelerdir ?

Doğa yürüyüşü ve hiking sporu, genellikle günübirlik yapılan kısa mesafeli yürüyüşlere denir. Rahatlamak ve stresinizden kurtulmak için gerçekleştirdiğiniz bu aktiviteler sırasında doğru kıyafet ve malzemelerin kullanılması konforunuzu önemli derecede etkiler. Outdoor giyim ve doğa yürüyüşü kıyafetleri kategorisine giren ürünler; yürüyüş ayakkabıları, yürüyüş pantolonları, çoraplar ve şapkalardır. .

Doğa yürüyüşü için gerekli malzemeler ise trekking sırasında ihtiyaç duyulanlar kadar fazla değildir. Doğa yürüyüşü sırasında en çok ihtiyaç duyulan malzeme ise sırt çantasıdır. Yapacağınız yürüyüşün uzunluğuna ve hava sıcaklığına göre yanınızda taşımanız gereken malzemeler değişir.

Bu nedenle sırt çantanızın yeterli büyüklük ve tasarıma sahip olması gerekir. Ayrıca kısa süreli doğa yürüyüşlerinde yanınızda düdük, çakmak, çakı, yedek çorap ve fener gibi malzemeleri de bulundurabilirsiniz.

Tüm outdoor aktiviteleriniz için gereksinim duyduğunuz kıyafet ve malzemeler için Decathlon'un sunduğu birbirinden farklı dizayn ve özelliklere sahip ürünleri inceleyebilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü & Outdoor Kıyafet Fiyatları ve Modelleri | Decathlon

Doğa yürüyüşleri yoğun iş ve okul temposu içerisinde kendisine zaman ayırmak, doğa ile iç içe olarak stresini atmak isteyenlerin en çok tercih ettiği aktivitelerin başında yer alır. Son derece eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivite olan ‌‌hiking, ‌trekking ve diğer ‌outdoor sporlar esnasında sakatlanmamak ve daha çok keyif almak için uygun kıyafet seçimine dikkat etmek gerekir. Outdoor kıyafetlerin engebeli alanlarda güvenle kullanmaya uygun olması, yoğun efor nedeni ile değişen vücut ısısı ve terlemeye karşı dayanıklılığı önemlidir.

Doğa yürüyüşleri için kıyafet seçiminde öncelikle trekking ya da ‌hiking yapacağınız mevsimi göz önünde bulunmakta fayda var. Kış ayları için seçeceğiniz ürünlerin termal özellikte olması, vücut sıcaklığınızı koruması ve aynı zamanda da cildinize nefes alma imkânı tanıması çok önemli. Yaz aylarında kullanılacak kıyafetlerin ise güneş ışınlarını yansıtması gerekir. Ayrıca yaz aylarınde decathlon güneş gözlüğü modellerini de tercih edebilirsiniz.

‌Hiking ve ‌trekking için en önemli kıyafetlerin başında dış giyim ürünleri gelir. Doğa yürüyüşü esnasında sorun yaşamamak ve konforunuzdan ödün vermemek için her mevsim yanınızda yağmurluk taşımanızda önemlidir. ‌‌Hiking, ‌trekking ve tırmanış için farklı özelliklerdeki ‌Decathlon mont ve yağmurluk modellerini inceleyebilirsiniz.

‌Outdoor spor deneyiminizin daha güvenli geçmesi için pantolon, atlet, rüzgarlık, tişört gibi kıyafetlerinizin de eksiksiz olması gerekir. Yelek, tozluk, şapka, eldiven, kemer gibi ürünler de aktivite esnasında daha konforlu olmanızı sağlar. Ayrıca yaz aylarında bermuda, kısa kollu gömlek, şort, şort etek gibi kıyafetler ile yaz aylarında doğa yürüyüşlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Kış ayları için ise kazak, polar, uzun kollu tişört, yağmura ve rüzgâra dayanıklı mont ve yelek gibi ürünler sayesinde soğuğa ve zorlu mevsim şartlarına karşı daha hazırlıklı olabilirsiniz.

‌Doğada daha fazla zaman geçirmek isteyenlerin tercih ettiği outdoor aktiviteler arasında yer alan kampçılık malzemelerini alırken ekstra olarak dikkat etmek gerekir. Kampçılıktaki en önemli ekipman çadırlardır.

‌Kamp kuracağınız bölgenin iklimini ve çadırda kaç kişi kalacağınızı göz önünde bulundurarak kullanacağınız kamp çadırına karar verebilirsiniz. Fresh&Black çadırlar, güneşi kamufle ettiğinden dolayı sıcak yaz günlerinde son derece kullanışlı olur. Kalabalık gidecek iseniz ona göre büyük çadırlar arasından da tercih yapabilirsiniz.

‌Decathlon tulumları arasından kullanacağınız sıcaklık değerlerine uygun uyku tulumlarını inceleyebilir ve kendiniz için ürünü seçebilirsiniz. Kampınızın daha rahat geçmesi için kamp sandalyesi ve masası kullanabilirsiniz. Açılır kapanır olarak tasarlanan kamp masası ve sandalyesi, mümkün oldukça hafif ancak dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir.

sırt çantanızı asarak taşıyabileceğiniz ürünler, kamp konforunuzu ciddi anlamda artırır. Ayrıca doğada yemek yapma deneyimini yaşamak için ocak, bardak, tabak, yanınızda soğuk ya da sıcak içeceklerinizi taşımak için ise suluk, matara ve soğutucuları inceleyebilirsiniz.

‌Hiking ve ‌Trekking Malzemeleri

En çok deneyimlenen ‌outdoor sporlarından olan ‌hiking ve ‌trekking doğada zaman geçirmenin en keyifli yollarının başında yer alıyor. Ancak doğru ekipmanlar kullanılmadığında tehlikeli de olabilir. Güvenli bir doğa yürüyüşü deneyimi için ayakkabı seçimi çok önemli.

Doğa şartlarına uygun ayakkabılar tercih edilmediğinde ayak ve bileklerinizde sakatlık yaşanma riski doğar. Klasik spor ayakkabılarla ‌trekking ya da ‌hiking yapmak yerine ‌outdoor ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Başlangıç seviyesi için darbeleri ‌absorbe eden, özel teknolojisi ile kaymayı önleyen hafif ayakkabı modellerini tercih etmek yeterli olur.

İleri seviye ‌trekking ve tırmanış deneyimleri için ‌outdoor ayakkabı seçerken daha dikkat olmak gerekir. Dört mevsim kullanılabilen, yüksek yer tutuş özelliği bulunan, darbe azaltıcı ve ayağa uyum sağlama kabiliyeti olan ürünleri tercih etmekte fayda var. Günübirlik doğa yürüyüşleri, ‌trekking ya da tırmanış için farklı model ve özelliklerde ‌outdoor ayakkabılarını ‌Decathlon ‌online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.

Doğa yürüyüşü kıyafetleri seçerken kişisel tercihler, fiziksel özellikler ve ürünün kullanılacağı mevsim önem taşır. Polar ürünler kış aylarında en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Farklı mekân ve zorluk seviyesindeki parkurlara uyumlu olarak üretilen polarların mont, pantolon ve içlik çeşitleri bulunur. ‌Decathlon polar kategorisinde başlangıç seviyesi ürünlerin yanı sıra yağmur ve rüzgâr geçirmeyen, su tutmaz, yüksek esneklikte, ısı yalıtım özelliği ve havalandırma bölümleri olan profesyonel modeller de bulunur.

Rüzgarlık ve yağmurluk gibi dış giyim ürünleri kategorisinde her alana uygun oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Kıyafetlerin kullanılacağı zorluk seviyesine uygun farklı özelliklerdeki modeller arasında beklentiniz ve bütçenize uygun ürünleri bulabilirsiniz.

Her yaş, cinsiyet ve beklentiye uygun ‌‌trekking, ‌hiking ile diğer ‌outdoor spor kıyafetlerini ‌Decathlon doğa yürüyüşü & ‌outdoor kıyafetleri kategorisinde bulabilirsiniz..