Koşu Malzemeleri

481 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Koşu Ürünlerini Tanıyalım

Herhangi bir ekipman desteğine ihtiyaç duymadan, yalnızca kendi vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz, kan basıncını dengeleyip kalp sağlığını koruyan koşu sporuna ilgi her geçen gün artıyor. Bu spor, vücudu oldukça fazla ve verimli şekilde çalıştırdığından ötürü doğru ekipmanları tercih etmek de sağlıklı bir koşu için kritik derecede önem taşıyor.

Koşu Severler İçin Olmazsa Olmaz Koşu Kıyafetleri

Koşuya hazırlanırken doğru bir koşu ayakkabısı , koşu taytı ve tişörtü seçmek, performansınızı doğrudan etkilerken; bu sporlar ile aranızın açılmasının önüne geçiyor. Koşu için özel olarak tasarlanmış koşu ayakkabısı modelleri, hafifliği ve esnekliğiyle ihtiyacınız olan hareket özgürlüğünü sunuyor, taşıyıcılarınız olan ayaklarınızı hoş tutmayı hedefliyor. Koşu ayakkabısı tasarımları, bu sporda hangi seviyede olduğunuza göre seçilebiliyor. Eğer yeni başlayacaksanız başlangıç antrenmanları için sizi konforlu hissettirecek modeller tercih ediliyor. Orta ya da ileri seviyedeyseniz ayakkabıların teknolojik özellikleri de gelişim gösteriyor. Çocuklar için ise giyip çıkarmayı kolaylaştıran cırt cırtlı spor ayakkabı modelleri sunuluyor. Koşu taytı seçimi de antrenman sırasında esnek hareket edebilmeniz ve adımlarınıza yoğunlaşabilmeniz için çok önemli. Teri dışarı atan, cildinizle bütünleşip hafif hissettiren, belinizi kavrayan koşu taytı modelleri koşu sporu için olmazsa olmaz ihtiyaçlardan oluyor. Koşu tişörtü ise sağlıklı bir antrenman için gerekli olan diğer önemli ihtiyaçlar arasında bulunuyor. Nefes alan ve teri dışarı atma özelliğine sahip kumaşlarla tasarlanmış olan tişörtler, koşu sonrasında hastalığa davet çıkarmamanız için muhakkak incelemeniz gereken ürünlerden oluyor.

İyi Bir Koşu Ayakkabısında Olması Gereken Özellikler

Koşu antrenmanınızdan yeterli verimi alabilmeniz için doğru koşu ayakkabısı modelini seçmeniz gerekiyor. İyi bir koşu ayakkabısının ilk özelliği, hafifliğiyle size ayağınızda olduğunu unutturması oluyor. Hafif bir spor ayakkabısı, adımlarınızı doğru şekilde atarak tutturduğunuz koşu ritminde sizi adeta bir kuş gibi hissettiriyor. Örneklemek gerekirse 43 numara bir koşu ayakkabısı için 235 gramlık bir ağırlık çok hafif ayakkabı kategorisine giriyor ve size konforlu bir antrenman vadediyor. Ayakkabıların taban özelliği bir diğer önemli nokta. Koşarken ayaklarınızın yere sağlam basması ve ayakkabı dış tabanının kaymazlık özelliği sağlayan kauçuk destekler bulundurması, performansınızı olumlu yönde etkiliyor. Bu destekler sayesinde ayakkabı zeminle sağlam bir ilişki kuruyor ve sağ gösterip sol vurarak ayağınızı kaydırmıyor. Bir diğer hayat kurtaran nitelik, ayakkabıların EVA yumuşak köpük bileşenli tabanları ile darbe emici özelliğe sahip olması oluyor. Antrenman esnasında zemindeki darbeleri içine çeken, ayağınızın bunları hissetmesine engel olan özellik, siz koşarken etrafınızdaki dikkat dağıtıcı her şeye karşı bodyguard rolü üstleniyor. Eklemlerinizi, sırt ve dizlerinizi darbelere karşı koruyor. İyi bir koşu ayakkabısı, aynı zamanda ayağın doğal hareketlerini engellemeyecek bir esneklik sunuyor. Ayakkabının topuğu ile ön kısmı arasındaki yükseklik farkının düşük olmasıyla sağlanabilen bu özellik ile topuğun zemine teması konforlu oluyor.

Koşu Taytı ve Koşu Tişörtü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Koşu taytı, koşarken hakimiyetin bacaklarınızda olmasına izin veren en önemli kıyafetlerden biri oluyor. Sadece antrenmanınıza odaklanıp başka hiçbir dış faktörle dikkatinizi dağıtmamanız için koşu taytınızın ısı yalıtımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Koşarken vücudunuzun olması gereken sıcaklıkta kalmasını sağlayan koşu taytı tasarımları, hava koşullarından minimum seviyede etkilenmenizi ve ter atarken sizi hasta etmemeyi hedefliyor. Koşu taytı alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta, taytın kumaş özelliği olmalıdır. Teri dışarı atma özelliğine sahip olan Dri-FIT teknolojili tayt modelleri, sağlığınızdan ve performansınızdan yana olan taytlar arasında bulunuyor. Bunların yanında yeterince yumuşak olup olmaması da antrenmanınız süresince size vereceği his bakımından oldukça önemli oluyor. Teninizle dostluk kuracak bir kumaş materyali performansınızı da doğrudan olumlu olarak etkiliyor. Taytın belinizi destekleyici özelliğe sahip olması da hareket kontrolünüzü ve konsantrasyonunuzu artıran bir diğer unsur. Vücudunuzun şeklini alan ve sizinle bütünleşen bir tasarım, çok daha verimli antrenman yapmanıza olanak tanıyor. Bacak arası kısmı dikişsiz olan taytlar da mükemmel rahatlık sağlıyor, ciltteki tahrişi önlüyor. Koşu yaparken koşu çantası yerine cepleri kullanmaktan yanaysanız taytınızın anahtarlarınızı koyabileceğiniz bir iç cebi olduğundan da emin olmalısınız. Sporunuzla dost, doğru bir koşu tişörtü için ise sırt kesiminin tamamen hava alabilir özellikte olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Diğer kıyafetlerde olduğu gibi tişörtlerde de aranan başlıca özellik, teri dışarı atan Dri-FIT teknolojisi oluyor. Teri emen ancak dışarı atamayan pamuk bileşenli tişörtlerin aksine Dri-FIT teknolojili tişörtler, nemi hissetmeyi azaltan ve teri emerek dışarı atan, kuruluk sağlayan özel bir bölüme sahiptir. File tasarımlı olan bu bölüm koşu sırasında mükemmel hava dolaşımı sağlıyor. Tişört seçerken bel çevresinin çok geniş olmamasına da dikkat etmelisiniz. İdeal genişlik size maksimum hareket özgürlüğü sağlıyor, antrenmanınızı verimli kılıyor. Tarzınıza ve vücudunuza uygun, en iyi kalite fiyatlı koşu ürünlerini Decathlon'da bulabilirsiniz.