Kadın Koşu Ayakkabıları

Bayan Koşu Ayakkabısı Modelleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Koşu Ayakkabısı - Siyah / Pembe - KD500
İNDİRİM
Kadın Koşu Ayakkabısı - Siyah / Pembe - KD500
₺1.100 −22%
₺850
*İndirim 11.08.2022 tarihinde başlar
4.6/5 Şuna göre: 1215 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kadın Koşu Ayakkabıları

Spor ayakkabı seçiminin en önemli olduğu spor dallarından biri kuşkusuz koşu. İster amatör şekilde yapın ister maratondan maratona koşun, bu sporla aranızı iyi tutmak ve egzersiz boyunca keyfinizi hep maksimum seviyede yaşamak için iyi bir koşu ayakkabısı almanız şart. Çok özel teknolojilerle desteklenmiş, ayağınızın yapısına uygun olarak tasarlanmış, koşu esnasındaki ayak hareketleri hesaba katılarak geliştirilmiş kadın koşu ayakkabıları, farklı antrenman çalışmalarına göre üretiliyor. Ayakkabılar, estetik renk ve desenleriyle her tarza hitap ediyor.

İyi Bir Kadın Koşu Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koşu ayakkabısı seçerken öncelikle antrenmanlarınızın nitel ve nicel faktörlerini göz önünde bulundurmalısınız. Hangi sıklıkla egzersiz yaptığınız, bu egzersizleri hangi alanlarda gerçekleştirdiğiniz, koşuya günlük ve haftalık olarak ayırdığınız süre gibi etkenler koşu ayakkabısı seçiminizi doğrudan etkiliyor. Bunların yanında seçeceğiniz ayakkabının ağırlığına, hafifliğine, topuk yüksekliğine dikkat etmeniz gerekiyor.

Darbe emicilik özelliğinin yanında tabanın kaymaz olması da yer tutuş hakimiyetini güçlendirerek sağlam adımlar atmanızı sağlıyor. Ayakkabınızın dış tabanın ön ve arka kısımlarına yerleştirilen kauçuklarla desteklenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede adımlarınıza dair daha güçlü bir hakimiyet sağlayabileceğiniz gibi farklı zeminlerde ve hava koşullarında daha güvenli şekilde spor yapabilirsiniz. Koşu ayakkabınızı, koşu esnasında ayaklarınızda oluşabilecek şişmeyi hesaba katarak, 1 numara büyük almanızda fayda var. Parmaklarınız ile ayakkabının burnu arasında 1 cm kadar boşluk olursa antrenmanlarınızı sorunsuz yapabilirsiniz.

Kadın Koşucular İçin En Rahat Kadın Koşu Ayakkabısı Modelleri

En güvenilir koşu ayakkabıları üretildikten sonra uzmanlarca laboratuvarlarda uzun süreli testlere tabi tutuluyor, aynı zamanda koşucular tarafından da birebir deneniyor. Bu süreçlerden başarıyla geçmiş olan ayakkabı modelleri, sahip oldukları destekleyici teknolojik özelliklerle beraber doğru ve konforlu kadın koşu ayakkabıları kategorisinde yer alıyor. Bu tasarımların ortak özelliği topuk kısımlarında bulunan, CS olarak adlandırılan sistem. Topuktaki yuvarlak boş bölüme karşılık gelen ve buradaki sistem sayesinde darbeleri mükemmel şekilde emen teknoloji, adımlarınızın kalitesini doğrudan artırıyor. Ayakkabılarda kullanılan Kalensole köpük ve K-ring halka sayesinde darbe emicilik özelliği tam 1.000 km'ye kadar hissedilebiliyor. Bunun yanında ayakkabı tabanının tam ortasına entegre edilen ARKSTAB tasarımı adımlarınızı dengeli atabilmeniz için en büyük yardımcı oluyor. Koşu sporunda adımlar birbirinden farklılık gösteriyor. Doğru seçilen ayakkabıların K-only tasarımları her adım türünü destekleyerek vücut bütünlüğünü koruyor. Ayrıca kullanılan Kalensole bileşeni ekstra itiş gücü sağlayarak maksimum performansla koşmanızın yolunu açıyor.

Ayakkabının gövde yapısı da konforu etkileyen bir başka kısım. Doğru tasarlanmış bir kalıp ayağınızın ayakkabı içindeki sürtünme riskini ortadan kaldırıyor, dikişlerle olan teması önlüyor. Böylece ayağınız ayakkabı içinde ne kadar uzun süre kalırsa kalsın tahriş ve yara olmuyor. Ergonomik bir bağlama sistemine sahip olan ayakkabı modelleri de koşuda hakimiyeti doğrudan etkileyen bir özellik. Ayak yapısıyla doğru şekilde oranlanarak bağlama iplerinin yerleştirilmesi kavrama gücünün en iyi seviyede hissedilmesini sağlıyor. Koşarken ayakta yokmuş hissi yaratan, materyalden çok tamamen spora odaklanılmasını sağlayan ayakkabıların ortak özelliklerinden biri de hafif olmaları. Karşılaşılan engelleri aşmayı kolaylaştıran, ayakkabıyı kaslarda bir yük haline getirmeyen, hem teknolojik hem estetik yapıya sahip ayakkabı tasarımları kadınlar için ideal. Size uygun her model için Decathlon'u ziyaret edebilirsiniz.