Ağırlık Dambıl ve Halter Seti

40 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Dambıl Halter Ağırlık Seti

Ağırlık ve halter setleri, evde ya da spor salonlarında fitness ve kas geliştirme egzersizleri sırasında en sık kullanılan ekipmanlar arasında yer alır. Decathlon’da sunulan kaliteli dambıl ve halter setleri arasından, kullanım amacınıza uygun ürünleri satın alarak uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklı spor malzemelerine sahip olabilirsiniz.

Dambıl ve Dambıl Seti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dambıl ve dambıl seti almadan önce karar verilmesi gereken konu, ne tür bir dambıl kullanmak istediğinizdir. Dambıl setleri, tasarımına göre sabit ağırlıklı ve ayarlanabilir olarak ikiye ayrılır. Sabit ağırlıklı dambıl setlerinde 1 kg dambıl, 2 kg dambıl, 3 kg dambıl ve 5 kg dambıl çeşitleri bulunur. Eğer egzersizleriniz sırasında 10 kg dambıl veya 20 kg dambıl gibi yüksek ağırlıklara ihtiyacınız var ise seçiminizi ayarlanabilir dambıl setleri arasından yapabilirsiniz. Ayarlanabilir setler, genellikle 20 kiloya kadar çalışma imkânı sunacak şekilde tasarlanır. Ayarlanabilir dambıl seti alırken dambıl barının uzunluğuna da dikkat etmeniz gerekir. Ergonomik sınırların dışında bir bar uzunluğu hareketler sırasında rahatsızlık verebilir. Dambıl barının vida mekanizmasının sağlam olmasına da özen göstermelisiniz. Dambıl fiyatları, dambıl seti alırken göz önünde bulundurulması gereken konular arasında yer alır. Dambıl seti fiyatları; ekipmanın markasına, modeline ve tasarımına farklılık gösterir.

Halter Seti Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Fit bir görünüme sahip olmak için yapılan egzersizler sırasında kullanılan bir halter seti içeriğinde, halter barı ve farklı ağırlıklarda plakalar bulunur. Halter setleri kas kütlenizi artırmak için yaptığınız çalışmalar esnasında daha yüksek ağırlıklar ile antrenman yapmanızı mümkün kılar. Bu nedenle satın alacağınız halter barının sağlam materyalden üretilmiş olmasına dikkat edin. Halter setinin içinde bulunan disklerin seviyenize uygun ağırlıklar olmasına da özen gösterin. Bu sayede kademeli bir şekilde kas gelişimine devam edebilirsiniz. Halter fiyatları da halter seti alırken hesaba katılması gereken unsurlar arasında yer alır. Halter seti fiyatları; malzemenin markasına, set içinde bulunan plaka miktarına, sıkıştırma sistemi ve halter barının kalitesine göre değişiklik gösterir. Halter seti ile yapacağınız hareketleri çeşitlendirmek için mekik sehpası satın almayı da düşünebilirsiniz. 

İdeal Bir Ağırlık Seti Nasıl Olmalıdır?

İdeal bir ağırlık setinde disklerin hacimleri ve çapları mümkün olduğunca küçük olmalıdır. Çok büyük çaplı ağırlık diskleri egzersizler sırasında performansınızı olumsuz etkileyebilir. Disklerin boyutlarının küçük olması yer bakımından tasarruf etmenize imkân sağlar. Ayrıca ağırlık setinde bulunan bar ve disklerin dayanıklı ve ergonomik yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Aldığınız ağırlık seti içerisinde, büyük kilogram artışlarından ziyade küçük artışlar yapılmasına olanak veren 1-1,5 kg gibi hafif plakaların olması gerektiğini de unutmayın. Ağırlık plakalarının üzerinde bulunan plastik kaplamanın sağlam ve kaliteli malzemeden yapılmış olmasına özen gösterin. Eğer metal plakalı bir set alacaksanız, yüzeyi paslanmayı önleyici, dayanıklı ve sağlığa zarar vermeyen bir madde veya boya kaplanmış olan modeller arasından tercih yapın.

Halter Barı Nasıl Seçilir?

Halter barı seçerken barın ağırlığı, çapı, uzunluğu, sıkıştırma sistemi ve maksimum ağırlık taşıma kapasitesi gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Alacağınız barın paslanmaz malzemeden üretilmiş olması ve uzun süreli performans göstermesi gerekir. Sağlam bir halter barı yüksek ağırlıklar ile çalışmanıza olanak verir. Bu nedenle bar seçerken ürünün maksimum ağırlık taşıma kapasitesini mutlaka göz önünde bulundurun. Eğer satın alacağınız halter barını mevcut plakalarınız ile kullanmayı düşünüyorsanız, barın çapı ile plakalarınızın üzerinde bulunan deliklerin birbirine uygun olmasına dikkat edin.

Birçok farklı kas grubunu çalıştırmanızı sağlayan halter barının uzunluğu da seçim sırasında üzerinde durulması gereken bir başka konudur. Satın alacağınız halter barının, ekipmanı kullanacağınız egzersizlere ve kondisyon seviyenize uygun olmasına özen gösterin. Kolay kavranabilen ergonomik tasarıma sahip barların ellerinizi yormayarak performansınıza olumlu katkı sağlayacağını aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca fitness eldiveni kullanarak kavrama seviyenizi daha da artırabilirsiniz. Barın üzerine taktığınız ağırlıkları sabitleme sistemi de halter barı alırken önemli etkenlerden biridir. Kas geliştirme egzersizlerinizi daha güvenli, konforlu ve rahat bir biçimde gerçekleştirebilmeniz için bara taktığınız plakaların sıkıca sabitlenmesine olanak veren halter barı modellerini tercih edin.

Hayalini kurduğunuz kas kütlesine sahip olmak için gereksinim duyduğunuz ağırlık, dambıl ve halter setlerine Decathlon’un sunduğu ayrıcalıklar ile sahip olabilirsiniz.