Futbol Antrenman Malzemeleri

28 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Futbol Antrenman Malzemeleri

Futbol antremanları bir futbol müsabakası öncesinde ya da futbol okullarındaki eğitim esnasında yapılan, ısınma, hareket etme, hazırlık maçı yapma gibi aktivitelerdir. Bu aktiviteler esnasında futbolcular, maç öncesi ısınma hareketleri gerçekleştirerek daha verimli bir maç için hazırlanır. Antremanların daha verimli geçmesi adına birçok ekipman vardır. Futbol antrenman ekipmanları, daha verimli bir ön hazırlık yapılmasını, hoca ile futbolcular arasındaki iletişimin artmasını, takım içindeki beraberliğin sağlanmasını sağlar. Bu ekipmanların bazıları giyilebilir bazıları ise saha üzerinde kullanılabilir olmak üzere ikiye ayrılır.

Giyilebilir Antrenman Ekipmanları

Giyilebilir antrenman ekipmanları dendiğinde akla futbolcuların, hocaların ve hâkemlerin kullandığı antrenman yeleği, kaptan pazu bandı, düdük, kordon, ayakkabı bağcığı gibi ürünler akla gelir. İyi bir futbol antrenmanı için bu ürünleri satın alırken ürünün yapısına, kalitesine ve fonksiyonelliğine dikkat etmek çok önemlidir.

Antrenman Yeleği:

Futbol antrenmanlarının demirbaşı olan antrenman yelekleri, özellikle takımların ikiye ayrılmasında büyük önem taşır. Takımlar arasında yapılan maçlarda tıpkı profesyonel forma işlevi gören yelek, hangi oyuncunun hangi takımda olduğunu anlamak için gereklidir. Antrenman yeleği alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bunların başında yeleğin kendini gösteren bir kumaştan tasarlanmış olması gelir. Yelek seçilirken özellikle neon rengi olmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle ışık açısı fark etmeksizin oyuncular birbirlerinden kolayca ayırt edilebilir. Diğer bir önemli nokta yine yeleğin kumaşı ile ilgilidir. Nefes almayan bir kumaltan üretilen yelek, oyuncuyu terleteceğinden performansını da olumsuz yönde etkiler. Oyuncunun performansını etkileyecek bir diğer önemi nokta yeleğin tasarımı ile ilgilidir. Oyuncunun rahat hareket edebilmesi ve başarılı bir performans sergileyebilmesi için hareket kabiliyetini kısıtlamayan bir yelek tercih edilmesi gerekir. Özellikle kol kesimleri bol ve geniş oyuklu yelekler tercih edilmelidir.

Düdük ve Düdük Kordonu:

Düdük, maç esnasında hâkem/hoca ve oyuncu arasındaki iletişimi sağlamar. Maçın kritik noktalarında, köşe vuruşlarında, penaltı vuruşlarında, faul durumlarında ve daha birçok alanda kullanılan düdüğü seçerken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Örneğin; düdüğün yüksek bir ses seviyesine sahip olması gerekmekir. Böylelikle hâkem sahanın hangi bölgesinde olursa olsun sesini oyuncuya duyurabilir. Düdüğün kendisine uygun bir kordonla birlikte kullanılması da hâkem için büyük kolaylık sağlar. Hâkem düdüğe her an erişebilme fırsatı yakalar; düdüğün düşmesinin, kaybolmasının önüne geçilir.

Pazu Bandı:

Pazu bantları takım kaptanının diğer oyunculardan ayrılması için gereklidir. Pazu bandı alırken görünürlüğü yüksek bir bant seçilmelidir. Böylelikle kaptanın her an göz önünde olması sağlanır. Forma rengine zıt renkte seçilmesi gereken pazu bantları, terletmeyen kumaştan yapılmalıdır. Böylelikle bant oyuncuya rahatsızlık vermez ve oyuncunun dikkatini dağıtmaz.Saha Üzeri EkipmanlarıSaha üzerinde kullanılan ekipmanlar genellikle maç ve antrenman öncesi ısınma sırasında kullanılan, futbolcuların vücutlarını esnetmeye yarayan, beden hareketlerini daha rahat gerçekleştirmesini sağlayan ekipmanlardır. Bu futbol ekipmanları da önemli bazı özelliklere sahip olmalıdır.

Antrenman Merdiveni:

Antrenman merdivenleri futbolcuların ayak ve bacak egzersizleri için çok önemlidir. Antrenman merdivenlerinin basamak seviyelerinin ayarlanabilir olması gerekir. Ayrıca kolay şekilde görülmesi adına neon renkler tercih edilmelidir. Antrenman sırasında üzerine basıp kayılmasının önüne geçilmesi için ise kaymayan malzemelerden üretilmiş olması gerekir.

Disk:

Antrenman diskleri futbolcuların performanslarını ve randımanlarını yükseltmek adına yaptıkları egzersizler için tasarlanmıştır. Antrenman diski alırken üzerine basıldığında kırılmayacak sağlamlıkta ve saha üzerinde rahatlıkla görülebilecek renklerde olmasına önem gösterilmelidir.

Futbol Topu Filesi:

Futbol antrenmanları çok sayıda topla yapıldığı için mutlaka bu topları bir arada tutacak bir fileye ihtiyaç vardır. Bu filenin daha fazla topu barındırmak için esnek ipliklerden oluşturulması gerekir. Ayrıca gerilmelere ve yırtılmalara karşı kaliteli bir malzemeden üretilmiş olması da çok önemlidir.Her Çeşit Futbol Aksesuarı Decathlon'da!Decathlon kullanıcılara birbirinden kaliteli ve birbirinden fonksiyonel birçok futbol aksesuarı sunar. Kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olarak üretilen futbol aksesuarlarına bu kategoriden ulaşabilirsiniz.