Sırt Çantası

39 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Sırt Çantası ve Geçirdiği Evrim

Tarih boyunca insanlar kullandıkları aletler başta olmak üzere eşyalarını bir yerden bir yere taşımanın pratik bir yolunu aradı. Tarih öncesi çağlarda avcıların kabilelerine büyük av hayvanlarıgetirmek için uzun yollar gitmek zorunda kalmalarıyla başlayan süreç, insanoğlunu ilk sırt çantasıyla tanıştırdı. O dönemde farklı av hayvanlarının derilerinden elde edilen çantalar avladıkları hayvanların bağırsaklarıyla dikilip, sırtta kolaylıkla taşıyabilecekleri ilkel bir sırt çantası haline geliyordu. Bugün bildiğimiz anlamdaki modern sırt çantasının doğuşu ise 1950’li yıllara dayanır. Dağcılık ve doğa sporlarının yeni yeni tanındığı1950’lerde sporcular ekipmanlarını askerlerin kullandığı ve çok pratik olmayan bir aparat yardımıyla taşıyorlardı. Doğa sporlarıyla ilgilenen ve ekipmanlarını daha kolay bir şekilde taşımanın yolunu arayan Dick Kelty tahtalardan bir kemer ve tahta kafesle desteklediği ilk sırt çantasını yaptı. Sonrasında hafif olmasıadına alüminyum kafes ve naylon kaplama kullanan Kelty, eşinin yardımıyla sırt kısmını yastıkla destekledi, omuz askıları ve fermuarlı pek çok cep ekledi. Modern sırt çantası, doğuşuyla birlikte başta askeriyenin ve sporcuların sonra ise her kesimden insanın işini kolaylaştıran milyon dolarlık bir endüstriye dönüştü.

Kullanım Alanı En Geniş Çanta

Klasik ve spor çizgilerle geniş yelpazede tasarımlara kucak açan sırt çantası modelleri her yaştan kadın ve erkeğin kullanabileceği oldukça ergonomik bir aksesuar olma özelliğini gösterir. Özellikle doğa sporlarıyla ilgilenenlerin can yeleği olan sırt çantaları, sağladığı konfor ve kolaylık sayesinde günlük kullanımda da rahatlıkla tercih edilebilirler. İhtiyaca göre tasarlanmalarının yanı sıra farklı renklerde ve her zevke uygun olarak üretilmeleri, moda dünyasının içerisinde kendilerine yer bulmalarını da sağladı.

İhtiyaç duyduğunuz özelliklerdeki en şık sırt çantası çeşitleri avantajlı fiyatlar ve özel taksitlendirme seçenekleriyle Türkiye’nin en büyük spor mağazası Decathlon sayesinde sizin olabilir. Geniş ürün yelpazesine ek olarak kredi kartı, havale ve paypal üzerinden ödeme imkânı sunan Decathlon’un özel müşteri kartına sahip olarak, size özel avantajların keyfini de yaşayabilirsiniz. Aradığınız sırt çantası için sitemize göz atabilir ve internetten hemen sipariş verebilirsiniz. Newfeel markasının ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz! Dilerseniz mağazadan satın al seçeneğini kullanarak sitemiz üzerinden siparişettiğiniz ürünü mağazalarımızdan teslim alma avantajından da faydalanabilirsiniz.