Kadın Tayt

77 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

TAYT Modelleri

Antrenman yaparken daha rahat, formda ve güçlü hissetmek için taytlar; en iyi spor kıyafetlerinden biridir. Sporcu taytı seçimi; yaptığınız antrenman türüne, mevcut gereksinimlerinize ve hedeflerinize göre değişir. Bu nedenle öncelikle hangi tür spor için tayt kullanmak istediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Söz konusu sporcu taytı olunca Decathlon'un geniş koleksiyonunda pek çok farklı seçenek yer alıyor. Spor yaparken maksimum performans sağlayan ya da günlük hayatın koşturmacasında konforunuzu artıran sporcu taytlarını satın alırken bazı püf noktalarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

İyi Bir Spor Taytı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Antrenman yaparken performansınızı yükselten ve içinde rahat hissetmenizi sağlayan spor taytı modellerinin üzerinizde adeta ikinci bir ten gibi durması önemlidir. Ayrıca, egzersiz yaparken ekstra hareketlilik, rahatlık ve esneklik sağlaması açısından hem enine hem de boyuna genişleme kapasitesi olan spor taytı modelleri önerilir. Esnek spor tayt modelleri, sorunsuz şekilde hareket etmenize ve sınırlarınızı genişleterek maksimum potansiyele erişmenize aracılık eder. Spor yaparken aynı zamanda formda ve fit görünmek için de vücudunuzu şekillendirme ve sarma özelliği olan bayan taytı modellerini tercih edebilirsiniz. Elastik yapıda olan yüksek bel taytlar, zayıflama etkisi yaratarak çok daha sıkı ve şekillenmiş görünmenizi sağlar. Vücudunuzu sıkıca destekleyerek kapsayan sporcu taytı modelleri ile daha güvende ve motive hissedebilirsiniz. Spor sırasında ter kaybetme olasılığınız arttığı için ekstra havalandırma ve nem emici gücü olan kumaşlara yönelmeniz de önemlidir. Antrenman sırasında tüm vücudunuzun maksimum nefes alma kapasitesini sınırlandırmaması için hafif ve hava geçiren sporcu taytlarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda vücudunuzun ve havanın sıcaklığına göre serinleten ya da sıcak tutan yapıdaki ısı dengeleyici taytlar da antrenman sırasında daha rahat olmanıza yardımcı olur. Spandex veya Likra olarak da bilinen Elastan, sporcu taytı yapmak için kullanılan en yaygın malzemelerden biridir. Elastan, esnek ve dayanıklı olması bakımından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca, Elastan; polyester ve naylon gibi malzemelerle birlikte kullanıldığında nemi çabucak serbest bırakır ve kötü kokuların oluşmasına da engel olur. 

Spora Göre Spor Tayt Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru sporcu taytı seçimi, antrenmanınızdan maksimum verim almanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle yaptığınız spor faaliyetine uygun spor taytı modellerini seçtiğinize dikkat etmeniz önemlidir. koşu ve kardiyo gibi yüksek performans gerektiren sporlar için size güç veren dayanıklı sporcu taytı seçimleri yapmanız gerekir. Kardiyo ağırlıklı egzersizlerde daha çok ter atma olasılığına karşı ter emici yapıdaki kadın taytı modellerine yönelmeniz önerilir. Dışarıda koşu ya da bisiklet sürme gibi faaliyetlerde bulunmanız durumunda  ekstra cebi olan tayları seçmeniz de eşyalarınızı yanınızda taşırken kolaylık sağlar. Streching antrenmanlarında ise eğilip kalkarken daha rahat hissetmenizi sağlayan esnek sporcu taytlarını tercih etmeniz önerilir. Pamuk ve bambu gibi doğal kumaşlar, yumuşak özellikleri dolayısıyla iyi birer seçim olabilir. Karnınızı ya da sırtınızı yaslayarak yoga ya da pilates gibi antrenmanlar yapacağınız durumlarda, taytınızın üzerinde fermuar ya da düğme gibi rahatsız edici detayların olmamasına da dikkat etmenizde fayda bulunuyor. Ayrıca, çok fazla eğilmeniz gereken durumlar için yüksek bel taytları tercih etmeniz de ekstra rahatlık sağlayabilir. Ağırlık ve fonksiyonel antrenmanlarda ise spor salonu gibi yerlerde olmanız hâlinde daha dikkat çekici ve aynı zamanda rahat hissedeceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Ağırlık ve kardiyo arası fonksiyonel antrenmanlarda kullanacağınız kadın taytı modellerini spor sütyenleri ile tamamlayarak spor şıklığınızın keyfini de çıkarabilirsiniz. Decathlon'un geniş spor taytı koleksiyonundaki hemen her antrenman türüne ve zevke uygun modeller arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.