Ses, Kamera ve Enerji Kaynakları

16 Adet Adet

Sıralama:

Aksiyon Kameraları

Sporcular, doğa tutkunları, profesyonel ya da amatör olarak outdoor sporlarla ilgilenen herkesin tercih ettiği aksiyon kameraları, hareket halindeyken çekim yapmayı seven ve performanslarını kayıt altında tutmaya özen gösteren kullanıcıların ilk tercihi oluyor. Çok sayıda farklı özelliğiyle diğer kameralardan ayrılan aksiyon kamera çeşitleri, kamera konumlandırmasına ihtiyaç duymadan çekim yapabileceğiniz her alanda en büyük yardımcınız olmayı başarıyor. Onlarca aparatla birlikte satışa sunulan ve kendi başına ayrı bir kültür oluşturan aksiyon kameraları, zorlu doğa koşullarında hoyratça kullanabileceğiniz dayanıklılığa da sahip oluyor. Video çekimleri sırasında ses kayıt özelliği de sunan aksiyon kamera çeşitleriyle, fotoğraf çekimi gibi temel işlevler de gerçekleştirilebiliyor.

Aksiyon Kamerası Ne işe Yarar?

Küçük boyutları ve pratik aparatlarıyla birlikte hareket halinde çekim yapabilmenizi sağlayan aksiyon kameraları, sportif faaliyetleriniz sırasında performansınızı bozmadan video kayıt alabilme özelliği sunuyor. Bisiklet, motor, ATV, kask gibi ekipman ve aletler üzerine ya da kafa lambaları gibi baş üzerine sabitlenerek kullanılabilen aksiyon kameraları, su altında ya da yağışlı havalarda bile çekim yapabilmenizi sağlıyor. Zorlu doğa koşullarında kullanıma uygun olan modeller, internet kullanabildiğiniz alanlarda Wi-Fi bağlantısı ile anlık canlı yayın yapabilmenize ve performansınızı canlı olarak sevdiklerinizle paylaşabilmenize de yardımcı oluyor.

Özellikle YouTube gibi canlı yayın platformlarına Android uygulamaları aracılığıyla bağlanabilen aksiyon kameraları, akıllı telefonlara da uygulama aracılığıyla bağlanabiliyor ve bu sayede veri aktarımı da gerçekleşebiliyor. Ayrıca aksiyon kamerasıyla yapılan tüm video çekimleri, uygulama aracılığıyla cep telefonu üzerinde görüntülenebiliyor. Hafıza kartı ile genişletilebilen depolama alanlarına sahip olan aksiyon kameraları, günlük kullanım için de en uygun ürünler arasında yer alıyor. Trekking, rafting, kampçılık, dağcılık, avcılık, bisiklet, koşu, yüzme, dalış, sörf, kayak gibi yoğun tempolu spor dallarının tümü için uygun olan aksiyon kameraları, doğa koşullarından etkilenmeden video çekimleri yapabilmeniz için en ideal performansı gösteriyor.

Aksiyon Kamerası Nasıl Kullanılır & Sabitlenir?

Aksiyon kamera aksesuarları, kameraların çok sayıda farklı biçimde kullanılabilmesini sağlıyor. Aksesuarlar arasında kamera sabitleme aparatı, kamera göğüs aparatı gibi malzemeler yer alıyor. Set halinde satışa sunulmayan kameralar için ise ekipman çeşitleri harici olarak da satın alınabiliyor. Decathlon’da listelenen kamera sabitleme ürünlerine göz atarak performansınız için en uygun pozisyonda kamera sabitleme işlemi yapabilirsiniz.

Aksiyon kamerası kask aparatı yardımıyla kasklara sabitlenerek kullanılabiliyor. Aksiyon kamera göğüs bandı, kameranın göğüs hizasına sabitlenmesini sağlayan bir kemerden meydana geliyor. İstenilen ayara getirilerek kullanılabilen göğüs bandı kişiye özel olarak beden ayarına izin veriyor. Kamera kafa bandı ürünleri ise kameranın alın bölgesine sabitlenmesini ve çekim boyu sabit kalmasını sağlıyor. Aksiyon kamera kafa bandı ürünleri de baş çevresine özel olarak ayarlanabiliyor. Aksiyon kameralarını kullanırken outdoor çanta ve aksesuar çeşitlerini inceleyebilir, kameranızı ve tüm ekipmanları etkinliğiniz boyunca güvende tutabilirsiniz.

CR2025 ile CR2032 Arasındaki Fark Nedir?  

CR2025 ve CR2032, aksiyon kameralarında ve diğer elektronik aletlerde en çok kullanılan pil türleri arasında yer alıyor. CR2025 ile CR2032 arasındaki fark incelendiğinde ise her iki pilin de yassı piller grubuna dahil olduğu, ancak CR2025 pil çeşitlerinin daha ince ve az ömürlü olduğu görülüyor. CR2032 pil çeşitleri ve CR2032 3V, 6V gibi çeşitlere ayrılıyor. 3V pil kullanımına ihtiyaç olan tüm elektronik ürünlerde kullanılabilen bu pillerin bulunduğu kategoride, ince kalem pil çeşitleri de var.

CR2032 pil fiyat bakımından da ekonomik seçenekler sunuyor ve paketler halinde satın alınabiliyor. CR2016 pil türleri ise saat pili olarak kullanılabiliyor. Ayrıca CR2016 3V gibi enerji kaynakları, saatler dışında diğer elektronik ürünler için de tercih ediliyor. AA pil ürünleri ise klasik kalem pillerden oluşuyor. Oldukça ekonomik pil fiyatları sunan Decathlon’da enerji kaynakları alışverişinizi hemen tamamlayabilir, atış kulaklığı gibi elektronik ihtiyaçlarınızın tamamını Decathlon farkıyla satın alabilirsiniz.