Dış Lastikler

Bisiklet Dış Lastik

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
LEVYE
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
LEVYE
₺25
Miktar başına Fiyat ₺8,33unit
4/5 Şuna göre: 261 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

Dış Lastikler

Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenin ve güzel havaların tadını çıkarmanın en eğlenceli yollarından biri bisiklet sürmektir. Keyifli olduğu kadar güvenli de bir aktivite olması için bisiklet parçalarının doğru seçilmesine özen göstermek gerekir. Yol tutuşunu, konforlu ve akıcı sürüş deneyimini doğrudan etkilediği için dış lastikler dikkat edilmesi gereken en önemli ekipmanlar arasında yer alır. Dış bisiklet lastiği çeşitleri farklı yol tiplerine özel olarak geliştirilir. Ürünlerin özellikleri kolay dönmeyi ve sıkı tutuş sağlamayı destekler. Çok amaçlı kullanım için de ideal olan modellerin özellikleri fiyat üzerinde belirleyici rol oynar. Dış bisiklet lastiği fiyatları arasından beklentileriniz ve bütçeniz için uygun olan alternatifi belirleyebilir, keyifli aktivitelerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dış Bisiklet Lastiği Ölçüleri Nelerdir?

Dış bisiklet lastiği ölçüleri bisikletlerin türüne göre farklılık gösterir. Yol, şehir, dağ bisikletlerinden beklenen yol tutuşu farklı olduğundan ölçüler değişkendir. Aynı zamanda bisikletin kadro ve jantına uygun ölçüye sahip ürünlerin alınması gerekir. Dış bisiklet lastiği modelleri, ölçülerinde genel olarak çap ve genişliği bir arada sunar. Dış bisiklet lastikleri genel olarak dağ bisikletinde 26, 27.5 ve 29 inç aralığında, yol modellerinde ise 28 inç çapındadır. Bisikletlerin yapısına göre ölçüler değişkenlik gösterdiğinden lastik değişiminde kadro, maşa ve jant yapısına uygun model tercih edilmelidir. Bisiklet parçalarının özelliklerini öğrenerek dış bisiklet lastiği öneri seçenekleri arasından seçiminizi kolayca yapmanız mümkündür.

Bisiklet Dış Lastiği Nasıl Değiştirilir?

Dış bisiklet lastiği değişiminde son derece dikkatli olmak gerekir. Aksi halde iç lastiği yırtmak ya da çembere zarar vermek olasıdır. Değişimde ilk olarak lastik ve jant çemberi arasındaki kenetlenme ayrılmalıdır. Kenetlenme bozulduktan sonra lastiği kurtarmak çok daha kolaydır. Daha sonra dış bisiklet lastiği modelleri ile iç lastiği birbirinden ayırmanız gerekir. Dış bisiklet lastikleri genel olarak dayanıklı yapıda olsalar da iç lastikler ince olduğundan temkinli davranılmalıdır. Değiştirme işleminden sonra iç lastiğin dışta kalanla iç içe geçtiğinden emin olunmalıdır. Son olarak lastiğin önce bir tarafını sonra diğerini olacak şekilde jant çemberine yerleştirmelisiniz. Bisiklet lastikleri doğru biçimde yerine oturduğunda yalpalama yapmaz. Kontrol ettikten sonra yeni dış lastiğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bisiklet Dış Lastiği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dış bisiklet lastiği alırken belirli hususları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Seçim sırasında ilk olarak lastik yapısının bisikletinizin diğer parçalarıyla uyumlu olup olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Karar aşamasında öne çıkan diğer bir husus ise lastik özelliklerinin kullanılacak yol yapısına uygunluğudur. Modellerin dış yüzeyleri, diş yapıları gibi özellikleri sıkı yol tutuşu açısından oldukça önemlidir. Lastik alırken ürünlerin fiyat performans ölçütleri arasında kıyaslama yapmanızda da fayda vardır. Avantajlı dış bisiklet lastiği fiyatları için Decathlon’u ziyaret edebilir, birbirinden kaliteli bisiklet modelleri ile yüksek kaliteye uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

"