Binici Botu ve Minicaps

Binici Botu ve Minichaps

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 64 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Binicilik Botu ve Minichaps

Binicilik sporu yılın her mevsiminde ve her hava koşulunda doğa ile iç içe olmana olanak verir. İster açık veya kapalı manejlerde ister uçsuz bucaksız açık arazide özgürlüğün tadını çıkar, binicilik ekipmanlarının iklim şartlarına uyumlu olması atının ve senin güvenliğin açısından önemlidir. Eyer ve üzengi üzerinde kaymazlık sağlayan, yazın serin kışın sıcak tutan, biniş güvenliğini destekleyen uygun seçilmiş ekipmanlar, binicilik sporundan aldığın zevki artırırken konforlu ve güvenli bir binişe yardımcı olur.Binicilik ekipmanları arasında en temel bileşenlerden olan minichaps ve binicilik botlarını yakından tanıyalım.

Binicilik Botu Nedir?

Özellikle at binerken giyilmek üzere tasarlanan yarım bot ve çizmeler, atın ve senin güvenliğini ve konforunu gözeterek üretilirler. Farklı biniş amaçları için farklı materyallerden üretilen binicilik botları, eğitim, gezi, müsabaka gibi amaçlara hizmet eder. Mevsime, at binilecek zemine ve etkinliğe göre binici tarafından binicilik çizmesi veya yarım bot tercih edilebilir.

Minichaps Nedir?

Özellikle yarım bot tercih edilen binişlerde, bot konçları klasik binicilik çizmeleri kadar yüksek olmadığından, ek güvenlik amacıyla yarım bot üzerine giyilen ve diz altına kadar koruma sağlayan binicik ekipmanlarına minichaps denir. Chaps'ler ayrıca, kasık bölgesine kadar yükselen tam boy veya diz boyuna gelen yarım boy modellerinde de olabilir. Deri, neopren, elastan, poliüretan gibi farklı malzemelerin birleşimi ile üretilen minichapsler binicinin baldırlarının eyer derisine sürtmesini engeller. Nefes alan yapısı ile biniciyi terletmez ve elastik dokuması sayesinde baldırların şeklini alarak tam oturur. Chaps'ler binicinin bacaklarını sıcak tutmanın yanında, binici pantolonunu toz, çamur, yağmur gibi dış etkenlerden de korur ve temiz kalmasını sağlar.

Minichaps Modelleri Nelerdir?

Hafif malzemelerden yapılmış file minichaps modelleri, başlangıç seviyesi biniciler için tasarlanmış, hava alan, terletmeyen dayanıklı ürünlerdir. At ve eyer kaynaklı sürtünmeleri engeller ve biniciyi korur. Binicinin hareketleri kısıtlanmadığından güvenli binişi destekler. Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Deri minichaps modelleri ise klasik görünümleri ile fonksiyonellik ve şıklığı birlikte sunar. Deri binici botlarıyla tam uyumlu olan bu minichapsler müsabakalar için ideal bir tercih olabilir.

Binicilik Botu Modelleri nelerdir?

Termoplastik binicilik botları, hafif ve su geçirmez oluşları sayesinde giriş seviyesi biniciler için ideal bir başlangıç botu olabilir. Tek parça enjeksiyon sistemi ile üretildiğinden taban ayrılması gibi sorunlar yaşanmaz. Bakımı ve temizliği çok kolaydır. Su ile kolayca temizlenir. Özellikle ıslak zeminlerde kullanım kolaylığı sunar. Konç yüksekliği idealdir ve ayak bileğini kavrayarak destekler. Aynı zamanda esnek yapısı sayesinde ayağı sıkmaz ve biniciye hareket özgürlüğü tanır. Binicilik sporuna yeni başlayacak çocuk ve yetişkinler için termoplastik binicilik botları ideal bir seçim olacaktır.Deri binicilik botları, klasik ayakkabı materyali olan gerçek inek derisi ile üretilir. Bu doğal malzemenin dokusu ve görüntüsü binicilik botuna değer katar. Elastan yan bölümleri sayesinde esnektir ve giyip çıkarılması son derece kolaydır. Her hava koşulunda güvenle kullanılabilmesi için tabanı yapıştırılmış ve ek dikişlerle desteklenmiştir. Yumuşak ve sentetik iç tabanı en zorlu hava koşullarında kullanıldıktan sonra bile hızla kurumasına yardımcı olur. Deri binicilik botları, konfor ve güvenliği aynı anda sunar.Bağcıklı binicilik botları, stil sahibi biniciler için özel olarak tasarlanmıştır. At binerken doğada zaman geçiren, hafif yürüyüşler yapan maceraperestler için üretilen bu botlar, tarzından ödün vermeden spor yapmana imkan tanır. Hakiki inek derisinden üretilen bağcıklı botlar arka kısmında yer alan ek fermuarı ile kolayca giyip çıkarılabilir ve her hava koşulunda kullanılabilir. Bağcıklı binici botları güçlendirilmiş dikişleri ve tabanı ile uzun yıllar sorunsuz kullanıma uygundur.Binicilik ekipmanlarının vazgeçilmezlerinden olan binicilik botu ve minichapsler, geniş ürün seçenekleri ve Decathlon güvencesi ile sizi bekliyor.