Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
27
Adet Adet

Saatler

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Saatler

Spor saatleri, hem spor performansınız hem ölçmeye hem de artırmanıza yarar. Özellikle antrenman verilerinin kayıt altına alınması gereken ve çevresel faktörlerin ölçülmesine ihtiyaç duyulan sporlarda sporcuların bu saatleri mutlaka kullanması gerekir. Aksi takdirde, sporcu amatör olsa dahi çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalabilir. Spor saatleri sporcular için bir nevi antrenman koçu olmanın yanı sıra bu olası tehlikelere karşı korur. Siz de hangi sporlarda nasıl saatleri kullanmanız gerektiğini öğrenerek en uygun modeli seçebilir ve sporunuzu daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Hangi Sporlarda Saat Kullanılır?

Sporcular spor saatleri ile performanslarını gözlemleyebilir, uzun süre kayıt altında tutabilir ve sonraki adımlarını buna göre şekillendirebilir. Koşu, dalış ve sualtı avcılığı bu sporlardan bazılarıdır. Spor dalına göre sporcuların kullanması gereken saatler de değişiklik gösterir. Antrenman verilerini kaydeden bu saatler, sporcunun performansına katkı sağlarken bazı hayati durumlarda sporcunun rehberi haline de gelebilir. Özellikle sporcunun bir spor koçu ile birlikte çalışmadığı anlarda bu saatler, sporcuya rehberlik ederek bazı önerilerde bulunabilir. Ayrıca bu saatler spor sırasında sizi motive de eder. Bazı temel verileri gösteren herhangi bir saat, herhangi bir daldaki sporcunun ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamaz. Bu nedenle sporcuların ilgili oldukları dala uygun bir sporcu saati seçmesi gerekir.

Kronometreli Koşu Saati Nedir? Ne İşe Yarar?

Kronometreli koşu saati performansın ölçülmesi ve interval antrenmanların programlanması için tasarlanır. Sahip olduğu interval antrenman modu ile antrenmanların kişiselleştirilebilmesine imkan sağlarken dayanıklı yapısı sayesinde de spor sırasında karşılaşılabilecek kazalara karşı korumaya sahiptir. Kronometreli koşu saatleri ile antrenman verilerinizi kaydedebilir ve geri sayım sayacı sayesinde antrenmanlarınızı programlayabilirsiniz. Koşu yapan sporcular, 1/100 saniye arası kesinliğe sahip kronometreli koşu saatleriyle performanslarını kolayca ölçebilirken aynı zamanda ısınma, hızlanma, rahatlama sürelerini, tekrar sayılarını, egzersiz hareketleri arasındaki dinlenme ve toparlanma sürelerini daha rahat bir şekilde ayarlayabilir. İleri interval antrenman belirleme modu bulunan kronometreli koşu saatleri, koşu esnasında sporculara büyük fayda sağlar. Çizilmelere ve düşmelere karşı dayanıklı olan koşu saatlerinde kullanılan teknolojiler hem günlük egzersizlerinize hem de profesyonel antrenmanlarınıza uyumlu bir şekilde çalışarak size katkı sunar.

Tüplü Dalış Saatinde Hangi Özellikler Bulunmalıdır?

Tüplü dalış yapmak üzere hazırlık yapan sporcuların en önemli ekipmanlarından biri olan tüplü dalış saatleri, gelişmiş özellikleri sayesinde sporculara büyük faydalar sağlar. Bu yüzden tüplü dalış yapacağınız zaman herhangi bir sualtı saatini değil de tamamen bu deneyim için geliştirilmiş olan bu tüplü dalış saatlerini tercih etmeniz gerekir. Dalış bilgisayarı olarak da geçen tüplü dalış saatinde, dalış parametrelerini ölçen hava ve nitrox modları ile derinlik ölçer bulunur. Bunların yanı sıra dalış planlama modu, arka plan aydınlatması, ayarlanabilir kısmi oksijen basıncı, manuel ayarlanabilir rakım, su sıcaklığı göstergesi ve ayarlanabilir koruma seviyeleri gibi özelliklerin bulunması sporculara büyük avantajlar sağlar. Tüplü dalış saatlerinin gösterge koruma ekranlarıyla mutlaka çok dayanıklı olması gerekir. Dalış esnasında zorluk yaratmamak için tek tuşla ayarlanabilir özellikte olması nedeniyle de bu saatleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir tüplü dalış saatinin en olmazsa olmaz özelliği elbette su sızdırmaz oluşudur. Dalışta kullanacağınız saatin bu konuda çeşitli testlerden başarıyla geçmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanıcı tarafından değiştirilebilen pillere sahip saatler de pil ömrü açısından büyük avantaj sağlar. Ağırlık bakımından hafif olan tüplü dalış saatleri ise sporcuyu yormadan dilediği programı gerçekleştirmesine imkan tanır. Decathlon'un geniş ürün yelpazesi arasında bulunan farklı sporcu saatlerini inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza en uygun olan modeli kolayca seçerek çok daha keyifli ve güvenli şekilde spor yapabilirsiniz./span>