Denge Aleti, Denge Topu

6 Adet Adet

Sıralama:

Denge Aleti Modelleri & Denge Aleti Fiyatları

Zamanla her egzersiz programı kendine has bir kültür oluşturur. Aynı dili kullanmak ve belirli uygulamaları takip etmek o egzersizi yapanların topluluk olarak bir araya gelmelerine yardımcı olur. Çeşitli antrenman programları için de aynı durum söz konusu. Denge aletleri denilince egzersiz tutkunlarının aklına sıkılaşma denge aleti, yoga bloğu ve denge tahtası gibi kasları çalıştıran ve denge artıran egzersiz ekipmanları gelir. Vücuda ve zihne güç sağlamak için denge ve güç gerektiği bilinir. Tek bir bacak üzerinde veya dengesiz bir yüzeyde vücudu dengelemek vücut-beyin bağlantısını güçlendirmeye yardımcı olur. Denge aletleri eklemlere ait küçük kasların güçlendirilmesine izin verirken aynı zamanda tendonların ve bağların gücü üzerinde de olumlu bir etki yapar. Denge kabiliyetinin ve vücut koordinasyonunun artması sadece antrenman yapmak için değil sağlık açısından da oldukça önemlidir. Bu nedenle seçeceğiniz doğru denge aleti, antrenman yapmak istediğiniz yer ve zamanda size sağlıklı bir egzersiz ortamı yaratır ve denge becerinizin gelişmesini sağlar.

Denge Aleti Nedir?

Kas, tendon ve eklemleri güçlendirmek için yapılan denge hareketleri kimi zaman vücudun kendi ağırlığıyla yapılırken kimi zaman da bazı aletlerden faydalanılır. Yoga bloğu, yoga kayışı, denge tahtası, denge yastığı, sıklaşma denge aleti gibi ekipmanlar vücudun denge kabiliyetiyle birlikte dengenin en önemli unsurlarından biri olan koordinasyon kabiliyetini de geliştiren aletleridir. Yoga bloğu esneklik düzeyinden bağımsız olarak düzgün ve konforlu bir postürde kalmanıza yardımcı olurken, yoga kayışı esnemenize ve denge hareketlerinde destek almanızı sağlar.

Denge yastığı denge sağlamak için kullandığınız kaslarınızı güçlendirirken, egzersiz esnasında boynunuzu destekleyerek sırtınızın rahatlamasına katkıda bulunur. Denge ve koordinasyon özelliklerini geliştirirken temel hareket kabiliyetini de yukarı çeken denge aletleri; kullanışlı, hafif ve ergonomik tasarımları sayesinde kullanıldıkları alanlarda fazla yer kaplamaz, vücudunuzun tamamının çalışmasına katkı sağlar.

Denge Aleti Üzerine Yapılan Hareketler Nelerdir?

Denge aleti düz kasları çalıştıran ve denge ve koordinasyon becerinizi artıran egzersizler yapabilmenize yardımcı olur. Denge tahtası üzerinde kalça, ön üst bacak kasları, ön arka bacak kasları ve karın kaslarını çalıştıran hareketler yapılıp bu kaslar güçlendirilir. Denge topu olarak da bilinen pilates denge aleti elastik iplerle desteklenen ve dengenin kabiliyetini geliştirmenin yanı sıra sıkılaşma için de egzersizler yapılabilen bir ekipmandır. Kaslarınızı güçlendirmekle birlikte vücudunuzun üst bölgesini de çalıştırabileceğiniz bu aletle yan ön kol plank, tek bacak köprü, öne hamle (front lunge), yana hamle (side lunge) ve yana zıplama (side hops) gibi hareketler yapılarak hem kas hem de denge geliştirecek şekilde çalışılır.

Denge Aletinin Faydaları Nelerdir?

Kimileri sadece zayıflamak için egzersiz yapar. Fakat düzenli yapılan egzersizlerin kalori yakmanın ötesinde birçok faydası bulunur. Bunların başında daha güçlü bir karın kası, daha iyi bir duruş, daha esnek ve daha dengede bir vücut gelir. Decathlon denge aletleri daha gelişmiş bir postür ve denge sağlamakla birlikte kaslarınızı, yapacağınız ağır egzersizler için de desteklemiş olur. Denge ve koordinasyon becerilerinizi geliştirmek için tasarlanan denge aletleri hem alt hem üst vücut kısımlarını güçlendiren germe, rehabilitasyon, fizik tedavi ve fitness egzersizlerine de yardımcı olur. Mükemmel bir duruş, denge, omurga stabilizasyonu ve kas güçlendirme sağlayan egzersiz ve terapide kullanılmak üzere tasarlanmış köpük yastıklar ve bloklar, dengede kalmayı ve kalça hareketliliğini (açıklığını) artırır. Denge blokları uzun süreli oturma yorgunluğunu azaltır, özellikle yeni başlayanlar için kalça zorlanmasını engeller.

Sağlıklı bir yaşam için gerekli tüm ekipmanları sizlerle buluşturmayı hedefleyen Decathlon'un denge aletleri de kalite, ergonomi ve fiyatlarıyla uygun seçenekler olarak karşınıza çıkar.

Denge Aleti Ölçüleri Nelerdir?

Decathlon denge aletleri ev, iş yeri ya da arabanızın bagajında kolayca depolayabileceğiniz ve istediğiniz yerde, istediğiniz anda kullanabileceğiniz boyutlardadır. Denge yastığı kalınlığı 6 cm olmak üzere ve boyutu 39 x 24 cm'dir. Alt gövde kaslarını %70 oranda çalıştıran denge tahtasının çapı 39.5 cm'dir.