Bisiklet Üst Giyim

38 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bisiklet Üst Giyim

Bisiklet, hem keyifli bir ulaşım aracı hem de bir spor dalı olarak gittikçe daha fazla rağbet görüyor. Özellikle şehir trafiğinden sıkılanların ve hayatlarına biraz daha fazla hareket katmak isteyenlerin göz bebeği olan bisikletli ulaşım, sağlığınızı olumlu yönde etkilediği gibi çevreye de zarar vermiyor. Üstelik sıkışık trafikte daha rahat ve hızlı ilerlemenizi sağlayarak, zamandan tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Bisiklet sporu ise hobi ya da ulaşım amaçlı kullanımdan farklı olarak çok daha yüksek konsantrasyon ve kondisyon gerektiriyor. Bisiklet sporunda antrenmanların sürekliliği ve tekrarı oldukça önem taşıyor. Kullanım amacı ne olursa olsun, bisiklete binerken hem beden sağlığını korumak hem de trafikte dikkat çekmek için giyeceğiniz kıyafetleri ayrı bir özenle seçmeniz gerekiyor. Hava şartlarına bağlı olarak seçeceğiniz bisiklet üst giyim alternatifleri, sürüş konforunuzu yükseltirken beden sağlığınızı da koruyor. Farklı mevsim şartlarına göre tasarlanmış kıyafet alternatifleri, bir yandan da motivasyonunuzu arttırarak hayatınızı bisiklet sporuna göre şekillendirmenize yardımcı oluyor. Sıcak havalarda genellikle terlemeyi azaltan ve teri dışarı atan tişört ya da formalar tercih ediliyor. İnce ve hafif kumaşlardan üretilen bu tişörtler, nefes alan yüzeyi ile son derece hızlı kuruyor ve daha rahat bir sürüş keyfi yaşamanıza yardımcı oluyor. Düşük sıcaklıklarda tercih edeceğiniz bisiklet giysilerinin ise rüzgâr, yağmur ve soğuk gibi mevsimsel etkilere karşı korunaklı olması gerekiyor. Örneğin rüzgarlı havalarda giyeceğiniz yanlış bir mont ya da ceket hem hızınızı kesiyor hem de soğuğu içinize geçiriyor. Havanın daha soğuk olduğu dönemlerde bisiklet içliğinin yanı sıra eldiven ve boyunluk gibi aksesuarlar da tercih edilebiliyor.

Bisiklet Ceketlerinin Özellikleri

Çok soğuk ya da çok sıcak havalardan ziyade, nispeten ılık havalarda tercih edilebilecek bisiklet ceketleri, daha çok yağmur ve rüzgara karşı korunaklı olmanız için tasarlanıyor. Özel kumaşı sayesinde sizi yağmura karşı korurken terletme yapmıyor ve son derece hafif yapısıyla konfor sağlıyor. Genellikle sırt kısmı daha uzun olarak tasarlanan bisiklet ceketleri, bu özelliği ile yerden gelebilecek sıçramalara karşı da koruma sağlamış oluyor. Ceketlerin üzerinde bulunan reflektörler, gece sürüşlerinizi çok daha güvenli hale getiriyor.

Bisiklet Montları Nasıl Olmalıdır?

Bisiklet montları soğuk ve rüzgârlı havalarda giyileceği için tercih edeceğiniz montun ısı yalıtımının olması ve sizi sıcak tutması oldukça önem taşıyor. Özellikle uzun yol antrenmanlarında ya da uzak mesafe ulaşımlarında ihtiyaç duyacağınız bisiklet montlarında rüzgâr ve soğuğu geçirmeyen softshell dış yüzey dokusu kullanılıyor. İç kısımda kullanılan polar ise bedeninizi daha sıcak tutuyor. Membranlı yapısı sayesinde nefes de alan bisiklet montları, hareket halindeyken de sizi terletmiyor.

Daha Güvenli Bir Sürüş İçin Bisiklet Yelekleri

Bisiklet yelekleri, hava şartlarından koruyan bir giysi olarak değil; bir tür güvenlik önlemi olarak tercih ediliyor. Her ne kadar bazı bisiklet üst giyim modelleri kendinden reflektörlü olsa da özellikle gece sürüşlerinde bisiklet yeleği kullanmak büyük önem taşıyor. Bisiklet yelekleri, parlak neon renkleri ile gündüz sürüşlerinde dikkat çekmenizi sağlarken; geniş reflektör bantları ile de gece sürüşlerinde görünürlüğünüzü arttırıyor. Şehir içinde, trafikte ya da ana kol kenarında bisiklet sürüyorsanız bisiklet yeleği giyerek daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Aynı şekilde bisiklet yeleklerini gece antrenmanlarınızda kullanarak görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Mevsimsel şartların olumsuz etkilerini en aza indirerek daha keyifli ve güvenli sürüş deneyimi için doğru giyinmeniz oldukça önemlidir. Siz de zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bisiklet üst giyim alternatiflerini Decathlon’da bulabilirsiniz. Gerçek bisiklet tutkunları tarafından tasarlanmış fonksiyonel ve kullanışlı ürünler Decathlon’da sizleri bekliyor.