Bağcıklar Tozluklar ve Tabanlıklar

40 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bağcık - Tozluk - Tabanlık

Bağcık, tozluk ve tabanlık çeşitleri, spor yaparken sağlığınızı koruma amacıyla kullanmanız gereken en önemli unsurlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ayakkabı bağcık modelleri, özellikle futbol oynarken kramponunuzu ayağınıza doğru şekilde sabitleyebilmenizi ve en esnek bilek hareketlerini dahi sakatlık riski yaşamadan gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. Tozluk çorap çeşitleri ise hem spor müsabakalarında hem de doğa yürüyüşlerinde sizi çeşitli yaralanmalara karşı koruyor. Krampon yaralanmalarından, doğal ortamlarda yaşanabilecek düşmelerden ve sürtünmelerden korunabilmenizi sağlayan tozluklar, spor etkinliklerinde güvende kalmanıza yardımcı oluyor. Ayakkabı içi tabanlık seçenekleri ise ortopedik yapıları sayesinde ayak tabanlarınıza ekstra yük binmesini önlüyor ve bu sayede en zorlu spor etkinliği esnasında dahi ayak tabanı sağlığınızı güvence altına alıyor.

Bağcık Nasıl Bağlanır?

Decathlon tarafından size sunulan ayakkabı bağcık çeşitleri, farklı ihtiyaçlarınız için çeşitli özelliklerde tasarlanıyor. Ağırlıklı olarak lastikten ya da silikondan üretilen bağcık modelleri, bu sayede spor ayakkabınızı dilediğiniz seviyede rahatça sabitleyebilmenizi mümkün kılıyor. Elastik bağcık çeşitleri ayağınızın şeklini alıyor ve bu sayede tarak kemiğinizin üzerinde sakatlık riski oluşturacak bir basınç hissetmenizin önüne geçiyor. Lastikten üretilen bağcık şekilleri, futbol maçları esnasında dilediğiniz açıda pas verebilmenizi ve şut çekebilmenizi de mümkün kılıyor. Ayağınızı dilediğiniz gibi esnetebilmenize yardımcı olan lastik ürünler, dayanıklı olmasıyla öne çıkıyor ve kolayca deforme olmayan yapısı sayesinde spor kalitenizi yükseltiyor. Silikondan tasarlanan ürünler, tüm ayakkabı çeşitlerine rahatça uyum sağlaması ve zamana direnen yapısıyla ön plana çıkıyor. Bağcık bağlama işlemi, son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. İlk olarak bağcığa düğüm atmanız ve uçlardan birini ilmek haline getirip diğer ucu ilmeğin etrafında dolaştırmanız gerekiyor. Diğer bağcığı delikten geçirip bir ilmek daha oluşturduğunuzda ve iki ilmeği iki uca çektiğinizde ise bağcıklarınız kullanıma hazır hâle geliyor. 

Tozluk Ne İşe Yarar?

Tozluk, sporcuların güvenliğini sağlamak için kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Hem futbol oynarken hem de doğa yürüyüşlerine çıkarken faydalanabileceğiniz tozluk modelleri, dizlerinizin hemen altına kadar yükseliyor ve bileğinizle diziniz arasında kalan bölgenin spor faaliyetiniz esnasında çeşitli şekillerde yara almasını önlüyor. Tozluk çorap modelleri, futbol oynarken rakip oyuncunun kramponlarındaki çivilerin ve zeminin cildinize zarar vermemesi amacıyla tasarlanıyor. Kalın bir dokuya sahip olan tozluk futbol ürünleri, size konforlu bir deneyim sunuyor ve kas gruplarınızı destekleyerek performansınızı da artırıyor. Futbol tozluk çorap çeşitleri, tekmelere ve darbelere karşı daha etkili olmaları için tekmeliklerle birlikte de tercih edilebiliyor. Doğa yürüyüşü için kullanılan ürünler ise bacaklarınızı kayalara, dikenlere ve çeşitli doğal tehlikelere karşı koruyor. Tozluk fiyatları, son derece ideal seçenekler sunmasıyla da öne çıkıyor. Futbol tozluk fiyatları, ürünlerin yaş gruplarına ve kullanım şekillerine göre değişkenlik gösteriyor. Doğa yürüyüşleri için üretilen tozluk modelleri ve fiyatları, ideal seçenekleri sayesinde kendinizi kolayca güvence altına alabilmenizi sağlıyor.

Tozluk Nasıl Giyilir?

Tozluk giymek, sadece birkaç saniyelik bir işlem gerektiriyor. Çorap özellikli tozluklar, uzun konçlu bir çorap görünümü sergiliyor ve normal çorap giyme şekliyle kolayca kullanıma hazır hâle geliyor. Çorap kısmı bulunmayan tozluk çeşitleri ise kullanacağınız sporcu çoraplarının ve taytlarının üzerine takılıyor. Çorabınızı dilediğiniz seviyeye ayarladıktan sonra tozluk modelini giymeniz ve ürünü diz altınızla bileğiniz arasına sabitlemeniz, tozluklarınızdan maksimum performans alabilmeniz için yeterli oluyor.  

Tabanlık Ne İşe Yarar?

Ayakkabı tabanlık çeşitleri, vücut ağırlığınızı dengeli bir şekilde dağıtmak ve bu sayede ayak tabanlarınızda ezilme ve sakatlık oluşmasını önlemek amacıyla üretiliyor. Ortopedik tabanlık çeşitleri arasında jelden, deriden ve köpükten üretilen modeller ön plana çıkıyor. Jel ve köpük ürünler, ayak tabanınızın şeklini alırken deri tabanlık seçenekleri ise dayanıklı bir performans sergiliyor ve spor performanslarınız esnasında çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşmanızı engelliyor. En önemli yürüyüş ürünleri arasında yer alan spor tabanlık çeşitleri, doğa keşifleriniz esnasında ayaklarınızı güvende tutmanıza yardımcı oluyor. Düz tabanlık seçenekleri, ayak altında oluşan su toplaması, ezilme, çatlama gibi sağlık problemlerine karşı büyük bir etki gösterirken tabanlık fiyatları ise ideal seçenekleriyle öne çıkıyor. Ayak tabanlık fiyatları, cazip seçenekler sunarak spor kalitenizi kolayca zirveye çıkarabilmenize olanak tanıyor.

Eğer siz de futbol ve doğa yürüyüşü gibi sporlarda maksimum konfor ve güvenliğe ulaşmak istiyorsanız, hemen Decathlon'un size sunduğu bağcık, tozluk ve tabanlık seçeneklerine göz atabilir ve sizin için en ideal ürünü kolayca satın alabilirsiniz.