Outdoor, Kamp Çantası

97 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Sırt Çantası Modelleri & Outdoor Çanta Fiyatları | Decathlon

Hangi sporu yapıyor olursanız olun, özellikle antrenman dönemlerinde mutlaka bir sırt çantasına ihtiyaç duyarsınız. Özellikle dağcılık ya da doğa yürüyüşü gibi sporlarla ilgileniyorsanız sırt çantaları yaptığınız sporun ayrılmaz bir parçası haline gelir. Yanınıza mutlaka almanız gereken su, yedek kıyafet, konserve ve diğer temel ihtiyaçlarınızı rahatça ve güvenli bir şekilde taşımanıza olanak sağlayan sırt çantanızı doğru seçmeniz, daha konforlu vakit geçirmenizi sağlar.

Doğa Yürüyüşü için İdeal Sırt Çantası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğa yürüyüşleri için ideal sırt çantası seçimini rotanıza ve yolculuk programınıza göre belirlemeniz gerekir. Örneğin; günübirlik bir yürüyüş programı için yanınıza sadece yedek kıyafet , biraz atıştırmalık, özel eşyalarınız ve kullanıyorsanız baton almanız gerekirken birkaç gün sürecek doğa yürüyüşleri için çantanızda çadır, mat, uyku tulumu gibi konaklama malzemeleri için de yer açmalısınız.

Yapacağınız spor, yürüyüş temelli olduğu için ne kadar az yük taşırsanız o kadar iyi. Dolayısıyla günübirlik doğa yürüyüşleriniz için ihtiyacınız olan çantayı 10/20 litrelik sırt çantası modelleri arasından seçebilirsiniz.

Daha uzun süreli yürüyüşler ve kamplar için içsel hacmi geniş bir seyahat çantası (40 lt. üstü çantaları) seçebilirsiniz. Seyahat çantaları körüklü yapıları ile ihtiyaç duyduğunuzda ekstra yer kazanmanızı sağlar. Kamp hayatı ile birleştirdiğiniz bu tür gezilerinizde, her gün bütün eşyalarınızı yanınızda taşımak yerine, günlük kısa turlarınız için 10 lt. hacimli pratik bir çanta edinebilirsiniz

Yürüyüş yapacağınız mevsim yine çanta seçiminizde önemli bir kriter olacaktır. Bahar ve kış ayları yağmur ihtimalinin oldukça yüksek olduğu aylar olduğundan seçeceğiniz çantanın su geçirmez malzemeden olmasında fayda var. Eğer su geçirmez (water proof) bir çantanız yoksa çanta modelinize uygun yağmur kılıfı almanız gerekir.

Ailece Yapılan Doğa Yürüyüşlerinde Rahat Bir Çocuk Sırt Çantası Seçerken Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Ailece yapılan doğa yürüyüşleri özellikle çocuklar için çok öğreticidir. Tanımaya, keşfetmeye ve anlamlandırmaya son derece açık olan çocuklar doğa yürüyüşlerinden büyük keyif alır. Bu gezileriniz öncesinde çocuğunuzun kendi çantasını hazırlaması ve gezi sırasında taşıması kendini tam anlamıyla bir birey gibi hissetmesi ve sorumluluk alması bakımından önemlidir.

Çocuk sırt çantası seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri çantanın fiziksel ağırlığı ve hacmidir. Çocuk çantası, çocuğun boyuna uygun olmalı ve yürüyüş esnasında kendini rahat hissetmesini sağlamalıdır.

Çocukların kullanacağı çantaların sırt ve askı kısımlarının dolgulu olması daha rahat taşınmasını sağlar. Diğer önemli nokta ise terleme ve üşütme problemine karşın çantanın sırt kısmının nefes alan dokuda olmasıdır.

Sırt Çantası Kullanabileceğiniz Sporlar Nelerdir?

Sırt çantası; basketboldan yüzmeye, koşudan kanoya kadar pek çok spor dalının öncesinde ve sonrasında zaruri bir ihtiyaçtır. Ancak, doğa yürüyüşü (trekking), kampçılık, tırmanış, dağcılık gibi outdoor sporları olarak adlandırılan tüm doğa sporlarında spor esnasında kullanılır. Şehir hayatından uzakta ve doğanın içinde yapılan bu sporlarda en azından temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak malzemeleri yanınızda taşımanız bir zorunluluktur.

Özellikle dağcılıkta doğru sırt çantası elzemdir. Dağcı sırt çantası dayanıklı, ergonomik, hafif ve pratik olmalıdır. Sırt kısmı köpük ve benzeri malzemeyle desteklenmiş, nefes alan kumaş yüzeyi ile sizi rahatsız etmeyen çantalar, zaten yoğun fiziksel güç ve konsantrasyon isteyen dağcılık sporunda büyük avantaj sağlar.

Her doğa sporunun gereksinimi birbirinden farklıdır ve bu sebeple outdoor çanta fiyatları modellerine, hacmine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Siz de yapacağınız doğa sporları için özel olarak tasarlanmış, ihtiyaç ve beklentilerinize uygun sırt çantalarını Decatlon’da bulabilir ve birbirinden fonksiyonel çantalara 10 yıl garanti avantajıyla sahip olabilirsiniz.