KAMP & SEYAHAT ÇANTASI

96 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

SIRT ÇANTASI MODELLERİ & OUTDOOR ÇANTA FİYATLARI | DECATHLON

Hangi sporu yapıyor olursanız olun, özellikle antrenman dönemlerinde mutlaka bir sırt çantasına ihtiyaç duyarsınız. Özellikle dağcılık ya da doğa yürüyüşü gibi sporlarla ilgileniyorsanız sırt çantaları yaptığınız sporun ayrılmaz bir parçası haline gelir.

Yanınıza mutlaka almanız gereken su, yedek kıyafet, konserve ve diğer temel ihtiyaçlarınızı rahatça ve güvenli bir şekilde taşımanıza olanak sağlayan sırt çantanızı doğru seçmeniz, daha konforlu vakit geçirmenizi sağlar.

Quechua sırt çantalarını günlük hayatta bilgisayar sırt çantası, omuz çantası ve bazı modelleri de çapraz çanta gibi kullanan kişileri görmüşsünüzdür. Aslında doğa yürüyüşü ve dağda yürüyüşü gibi spor amacıyla üretilen bu çanta modelleri günlük hayatta da kullanılmaktadır

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İÇİN İDEAL ÇANTA SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Doğa yürüyüşleri için ideal sırt çantası seçimini rotanıza ve yolculuk programınıza göre belirlemeniz gerekir. Örneğin; günübirlik bir yürüyüş programı için yanınıza sadece yedek kıyafet , biraz atıştırmalık, özel eşyalarınız ve kullanıyorsanız baton almanız gerekirken birkaç gün sürecek doğa yürüyüşleri için çantanızda çadır, mat, uyku tulumu gibi konaklama malzemeleri için de yer açmalısınız.

Outdoor aktivitelerinde kullanacağınız veya günlük hayatınızda kullanacağınız çantalar arıyorsanız quechua çanta modelleri sizin için doğru bir tercih olabilir. Decathlon quechua çanta çeşitlerinden katlanır model dediğimiz mini sırt çantası, decathlon çanta 10 lt ve decathlon çanta 20 lt bu ihtiyacınızı karşılamak için yeterli olacaktır.

Daha uzun süreli yürüyüşler ve kamplar için içsel hacmi geniş bir seyahat çantası (30 lt. üstü çantaları) seçebilirsiniz. Seyahat çantaları körüklü yapıları ile ihtiyaç duyduğunuzda ekstra yer kazanmanızı sağlar.

Bu tarz çantaların olduğu diğer bir deyişle turist sırt çantası modellerimiz arasında seyahat sırt çantası 30 lt, decathlon 40 lt çanta, decathlon çanta 50 lt ve decathlon 60 lt çanta çeşitlerimiz sizler için yeterli olacaktır. Decathlon'da bulunan büyük sırt çantaları çoğu zaman çok gözlü sırt çantası işlevi de görecektir.

Bu çantalara decathlon kamp çantası olarak da kampçılarımız ve kullanıcılarımız arasında yaygın olarak bilinmektedirler. Kampçılar quechua büyük sırt çantası yani outdoor sırt çantası ürünlerimizde hacmi büyük olanları kampta ve seyahatlerinde oldukça fazla tercih ediyorlar ve birbirlerine decathlon kamp çantası önerisi veriyorlar.

Kamp sırt çantasının içine çadır harici tüm kamp ekipmanları, malzemeleri ve kişisel eşyalarını koyarak gezgin çantası olarak da kullanıcılarımız tercih etmekteler. Kamp çantası decathlon içerisinde birçok farklı hacimde yani litre olarak bulunmaktadır. Bu kamp sırt çantası modelleri arasında en çok tercih edilen hacimlerdekiler ise kamp çantası 50 lt, kamp çantası 60 lt ve kamp çantası 70 lt seçeneklerinden oluşmaktadır.

dağcı çantası, çadır çantası ve kamp çantası fiyatları karşılaştırıldığında ise amaçları farklı olsa da kamp çantası önde gelen tercih oluyor. Bu sırt çantaları arasında ise fiyat performans ve hacim kıyaslamalarında en sevilen ürünümüz decathlon kamp çantası 50 lt modelleri arasından gelmektedir.

Sırtınıza ağırlık yaratmaması için tüm konforu düşünülen decathlon sırt çantası modellerinde ister küçük sırt çantası olsun isterse valiz çanta dediğimiz büyük sırt çantası olsun ağırlığı olabildiğince az hissedersiniz. Yine de yapacağınız seyahatin uzunluğuna göre çanta tercihi yapmanız faydalı olacaktır.

Bu büyük çantalarımızı isterseniz gezilerinizde gezi çantası gibi dilerseniz kampta kamp çantası olarak kullanabilirsiniz. Quechua kamp çantası modellerimiz de kampçıların başlıca tercihlerinden gelmektedir.

Yürüyüş yapacağınız mevsim yine çanta seçiminizde önemli bir kriter olacaktır. Bahar ve kış ayları yağmur ihtimalinin oldukça yüksek olduğu aylar olduğundan seçeceğiniz çantanın su geçirmez malzemeden olmasında fayda var. Eğer su geçirmez (water proof) bir çantanız yoksa çanta modelinize uygun yağmur kılıfı almanız gerekir. su geçirmez sırt çantası böyle günlerde kurtarıcınız olacaktır.

AİLECE YAPILAN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNDE RAHAT BİR ÇOCUK SIRT ÇANTASI SEÇERKEN HANGİ ÖZELLİKLER ARANMALIDIR?

Ailece yapılan doğa yürüyüşleri özellikle çocuklar için çok öğreticidir. Tanımaya, keşfetmeye ve anlamlandırmaya son derece açık olan çocuklar doğa yürüyüşlerinden büyük keyif alır. Bu gezileriniz öncesinde çocuğunuzun kendi çantasını hazırlaması ve gezi sırasında taşıması kendini tam anlamıyla bir birey gibi hissetmesi ve sorumluluk alması bakımından önemlidir.

Çocuk sırt çantası seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri çantanın fiziksel ağırlığı ve hacmidir. Çocuk çantası, çocuğun boyuna uygun olmalı ve yürüyüş esnasında kendini rahat hissetmesini sağlamalıdır.

Özellikle okulların açıldığı dönemlerde aileler bu çantaları çocukları için okul çantası olarak da tercih etmektedirler. Özellikle ortaokula giden çocuklarda Ortaokul çantaları ve okul sırt çantası olarak kullandıklarını görebilirsiniz.

Çocukların kullanacağı çantaların sırt ve askı kısımlarının dolgulu olması daha rahat taşınmasını sağlar. Diğer önemli nokta ise terleme ve üşütme problemine karşın çantanın sırt kısmının nefes alan dokuda olmasıdır.

OUTDOOR ÇANTA KULLANABİLECEĞİNİZ SPORLAR NELERDİR?

Sırt çantası; basketboldan yüzmeye, koşudan kanoya kadar pek çok spor dalının öncesinde ve sonrasında zaruri bir ihtiyaçtır. Ancak, doğa yürüyüşü (trekking), kampçılık, tırmanış, dağcılık gibi outdoor sporları olarak adlandırılan tüm doğa sporlarında spor esnasında kullanılır. Şehir hayatından uzakta ve doğanın içinde yapılan bu sporlarda en azından temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak malzemeleri yanınızda taşımanız bir zorunluluktur.

Özellikle dağcılıkta doğru sırt çantası elzemdir. Aslında tüm dağcı çantası modelleri sırt çantası olarak satılmakta ve kullanılmaktadır outdoor sporlarda da çantalar sırttadır böylece eller boşta kalarak dengeyi bulmak ve elleri kullanabilmek için serbest olmalıdır. Dolayısıyla outdoor sporlar için outdoor çanta modelleri sadece outdoor sırt çantası, dağcılık sporu için de dağcı sırt çantası olarak kullanılmaktadır. Bu çantaları aynı zamanda seyahat sırt çantas, gezgin çantası veya çadır malzemelerinizi koyabileceğiniz çadır çantası olarak da tercih ederek kullanabilirsiniz.

Dağ çantası veya Dağcı sırt çantası dayanıklı, ergonomik, hafif ve pratik olmalıdır. Sırt kısmı köpük ve benzeri malzemeyle desteklenmiş, nefes alan kumaş yüzeyi ile sizi rahatsız etmeyen çantalar, zaten yoğun fiziksel güç ve konsantrasyon isteyen dağcılık sporunda büyük avantaj sağlar.

Her doğa sporunun gereksinimi birbirinden farklıdır ve bu sebeple outdoor çanta fiyatları modellerine, hacmine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Siz de yapacağınız doğa sporları için özel olarak tasarlanmış, ihtiyaç ve beklentilerinize uygun sırt çantalarını Decatlon’da bulabilir ve birbirinden fonksiyonel çantalara 10 yıl garanti avantajıyla sahip olabilirsiniz.

Büyük sırt çantası, kamp çantası, decathlon kamp çantası, kamp çantası 50 lt, kamp çantası 60 lt, kamp çantası 70 lt kamp sırt çantası quechua kamp çantası su geçirmez sırt çantası, kamp çantası önerisi ve kamp çantası fiyatları hakkında güncel ürünler ve bilgi isteyen kullanıcılarımız Decathlon'la kampı ve sporu keşfedebilirler. /span>