ARTENGO
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA990 POWER 1KORDAJ ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA990 POWER 1KORDAJ ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8399851
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
TENİS KORDAJ

Monofilament Tenis Kordajı - 1.27mm - 200 M - Siyah - TA 990 Power ARTENGO

ARTENGO
Decathlon
TA990 tenis kordajı 10 saatten az sürede kordajını parçalayan, güç ve dayanıklılık arayan ileri seviyedeki oyuncular için tasarlandı . Artengo TA990 monofilament tenis kordajı 1,27mm'lik çapı sayesinde oyun sırasında falsolu vuruşlar yapmanızı sağlar ve ideal dayanıklılık sunar. Oldukça güçlüdür.

Ürün Faydaları

Yıpranmaya karşı dayanıklılık Kopolyester yapı kordajın kullanım ömrünü önemli derecede artırır.
Güç Polyester bileşenli yapısı güçlü ve sert vuruşlar yapabilmenizi sağlar.
Etki ve kontrol Polyester bileşeni ve 1,27mm'lik çapı ile falsolu vuruşlar yapabilmenizi sağlar
Yön verme Kopolyester yapısı kontrol kolaylığı sağlar

Üstlendiklerimiz

Teknik ortaklarımız ve sözleşmeli tenisçilerimiz tarafından onaylanmıştır. Profesyonel tenis oyuncularımız Jerome haehnel eski No 78 ATP ve Nicolas Escude Eski no 17 atp tarafından onaylanmıştır
Ürün testi Ürünün sunduğu avantajlar konusunda laboratuvar testleri uygularız:
Kordajın parçalanmaya karşı Dayanıklılığını ölçen test laboratuvarda Canon Ball adlı, her kordajın kullanım ömrünü en iyi şekilde ölçen makine kullanılarak gerçekleştirilir.
Kordajın Güç testi "Charpy darbe test cihazı" kullanılarak laboratuvarlarımızda gerçekleştirilir ve ürünün enerji akışı ile topa hız sağlama kapasitesi ölçülür.
Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Hangi gerginlik seviyesi kullanılmalıdır?

Orta seviyeli gerginlik (18 - 23 kg), daha fazla rahatlık, falsolu vuruşlar ve güç sağlar. Buna karşın, daha az top kontrolü ve hassasiyet sunar. Yüksek seviyeli gerginlik (23 kg'den fazla), daha fazla hassasiyet ve top kontrolü sağlar. Buna karşın, tendon iltihabı oluşumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca, daha az falsolu vuruşlar ve güç sunar.

Monofilament kordajlar

Monofilament kordajlar için Decathlon size 19 - 22 kg arasındaki kordaj gerginliğini önermektedir. Yaralanmaları önlemek amacıyla 15 yaş altı çocuklar için monofilament kordajların kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bu kordajlar, gerginliklerini çok çabuk kaybettikleri için en az 10 saatlik oyundan sonra kordajları parçalanan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Multifilament kordajlar

Multifilament kordajlar için Decathlon size maksimum 25 kg kordaj gerginliğini önermektedir! Bu kordajlar, tendon iltihabına karşı hassas olanlar, gençler ve daha az kordaj parçalayan kullanıcılar için önerilmektedir. Multifilament kordajlar gerginliklerini çok iyi korur. Decathlon, doğal bağırsak kordajlar için 23kg'den düşük gerginlik seviyesini önermektedir. Bu kordajlar, mükemmel rahatlık, hassasiyet ve vuruş gücü düzeyine sahiptir. Ayrıca, gerilme direnci de oldukça yüksektir.

Kordaj değişimi ne zaman yapılır?

Raketinizin performansı, %50 çerçeveye ve %50 kordaja bağlıdır! Bu nedenle, üst seviyede bir kordaj yapısı seçmeye özen gösterin Çabuk kordaj parçalayanların, her parçalanmada kordajı değiştirmeleri gerekir Nadiren veya hiç kordaj parçalamayanlar için Decathlon, haftada oynan tenis sayısına eşit sayıda kordaj değişikliği yapmalarını öneriyor Örnek: Haftada 1 kere tenis oynuyorum o halde kordajımı yılda 1 değiştiriyorum Haftada 3 kere tenis oynuyorum o halde kordajımı yılda 3 kere değiştiriyorum

Decathlon'un önerisi nedir?

Performansını etkileyeceği için yumuşak bir kordajı sertleştirmeye gerek yoktur. Gerginliği az bir kordaj, daha rahat bir oyun sunarak daha güçlü vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır Oynanma nedeniyle kordaj parçalanmasa bile yıpranabilir. Esnekliğini ve temel özelliklerini kaybeder. Çap da oyun hassasiyetinde önemli bir rol oynar. Çap ne kadar ufak olursa, o kadar güçlü ve falsolu vuruşlar yaparsınız. Çap ne kadar geniş olursa kordaj da o kadar dayanıklı ve etkili olur!

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Halat
100% Polietilen Tereftalat
Saklama önerisi Ani ısı değişimlerinden uzak tutun. Raketinizi arabanın bagajında bırakmayın: ısı bir anda düşebilir veya yükselebilir!
Uyarılar Monofilament kordaj 15 yaş altı kullanıcılara uygun değildir!

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM