Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
WED'ZE

Tolerans ve Dayanıklılık

Referans numarası : 8344831

SERENİTY 300 EVO SET

Snowboard yapmaya yeni başlayan ve kendini geliştirmek için kullanımı kolay bir snowboard tahtası arayanlar için tasarlanmıştır. Serenity 300 Evo snowboard ve bağlama seti, uygun fiyatı ile snowboard öğrenenlerin işini ve gelişimini kolaylaştıran, pistlere ve pist dışlarına uygun bir settir.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
Program / Kullanım zemini

Serenity 300 Evo, her türlü karlı zeminde pist kullanımı için idealdir. Ayrıca, snowboard öğrenmeyi kolaylaştıran özellikleri (esnek flex ve kavis, standart ancak keskin olmayan eğim, yönelimli ancak yumuşak şekil) yumuşak kar üzerinde kara batmayı önler ve başlangıç düzeyinde olsanız bile, freestyle'ı deneyebilmenize olanak tanır.
Ahşap çekirdeği, sert kar üzerinde kayabilmenizi ve tahtanızın uzun ömürlü olmasını sağlar.

YÖNELİMLİ Snowboard

Yönelimli snowboard şekli (shape): Tahtanın kenarları yönelimlidir (ön ve arka kısımda birer adet). Bunun nedeni, tahtanın arka kısmının, ön kısmına göre biraz daha geniş olması ve karla temas eden noktaların hafifçe geride yer almasıdır (setback). Yönelimli Şekli (Shape Directionnel), virajlar sırasında daha iyi yer tutuşu, dönüş yönünü daha iyi kontrol edebilme ve dönüşü daha kolay tamamlama olanağı sağlar.

Standart EĞİM

Standart eğim, tahtanın karla temas ettiği 2 nokta arasında yukarı doğru kavisli olmasını ifade eder.
Standart eğimin avantajları:
_ Her türlü karlı zeminde mükemmel yer tutuşu
_ Tahtanın esnekliği sayesinde kenarlar arasında ve farklı atlama aşamalarında dinamik geçişler
_ Güçlü temas noktaları _ Dönüşü daha kolay tamamlama olanağı

Esnek ve Toleranslı FLEX

Serenity 300 Evo'nun flex'i (tahtanın ön ve arka kısmı arasındaki bükülme direnci) 2/5'tir, dolayısıyla tahta esnek ve toleranslıdır. Bu tür bir esneklik, burun ve kuyruk bölümlerinin arasında homojen bir şekilde dağılarak virajları kolayca alabilmenizi sağlar. Doğal olarak aksi bir durumda, çok hızlı olduğunuz ya da zemin buzlu olduğu takdirde, tahta virajı düzgün şekilde alamaz: Kayar ve otomatikman durmanızı neden olur.

Esnek ve toleranslı KAVİS

Yaklaşık 2/5 olan kavis değeri (tahtanın ayaklar arasındaki bükülme direnci) sayesinde, Serenity 300 Evo kolayca elde tutulabilir ve yönlendirilebilir. Dönüş sırasında yapılan denge hatalarının tolere edilmesini sağlar. Esnek kavis, ayaklara bir miktar hareket özgürlüğü sunar (öndeki ayak maksimum topuk/parmak ucu hizasına, arkadaki ayak maksimum topuk hizasına kadar eğilebilir). Bu özellik, yeni başlayanlar ve freestyle kayanlar için gereklidir.

Setback 10 mm

Setback, tahtanın karla temas ettiği noktaların tahtanın merkezine göre simetrik değil, geriye doğru yerleştirilmiş olmasıdır. Bağlamalar da aynı mesafede geriye doğru yerleştirilmiştir. _ 10 mm setback => yönelimli tahtalar için standart gerileme Ağırlık arka kısma verildiği ve ön kısım havaya kalktığı için, dönüşlerde dengede kalmayı kolaylaştırmasının yanı sıra Freeride sırasında kara batmayı engeller.

Teknik Bilgiler

Genişlik: Ön: 277mm / Orta: 241mm / Arka: 277mm (Boy 146 cm)
Dönüş çapı 8 m
Etkin kenar 1050 mm Bağlama sayısı: 8 + 8 (3 farklı bağlama şekli mümkün / her birinin arası 40 mm)
Maksimum Duruş: 580 mm
Minimum Duruş: 420 mm
Önerilen Duruş: 500 mm

Kalıp Taban / Kayma Kalitesi

Taban: Kalıp, uzun süreli kullanım olanağı tanır. Düzenli bakım gerektirir: İdeal olanı, her 3 kullanımdan birinde yapılmasıdır. Ancak, sezon sonunda tabanı korumak ve yaz boyunca cilanın iyice emilmesini sağlamak için kışın en 1 kez yapılmalıdır.

Expedite 2 bağlama ile set halinde satılır.

Expedite 2, Expedite 1'in geliştirilmiş halidir, özel tasarlanmış kancası ve büyük sıkıştırma klipsi ile bağlamanızı hızla kapatmanızı sağlar: Bağlayın/ Kayın. Daha kolayı mümkün değil!
Sıkıştırma hafızası // Daha güçlü kavrayış için uzayan kayış // Geriye dönüşlerde hafiflik, esneklik ve benzersiz rahatlık için arka delikli highback// Bağlamayı çözmeden ve alet gerektirmeden ayarlanabilen pedal // Darbe emme özelliğine sahip 2 kat EVA taban.

Hangi Serenity 300 Evo boyu bana uygun?

Her zeminde kullanmak için 15 - 20 cm kısa olanını tercih edin. _ Daha küçük olması kullanım açısından kolaylık sağlar. Aynı zamanda, boyuna göre kilosu düşük olan kullanıcıların da seçimini bu yönde yapması önerilir. _ Daha büyüğünü almak, yüksek hızlarda dengeyi korumayı sağlar. Aynı zamanda, boyuna göre kilosu ağır olan kullanıcıların da seçimini bu yönde yapması önerilir.
142 cm (30 - 60 kg) => 1m 55 cm - 1m 75 cm
146 cm (40 - 70 kg) => 1m 61cm - 1m70

Daha Fazlası Daha Azı
BİLEŞENLER / TAVSİYELER
BİLEŞENLER Polietilen taban, fiberglasla güçlendirilmiş ahşap gövde.
Bakım önerileri Tahtanın kayma kalitesini uzun süre korumak için düzenli olarak cilalamanız gerekmektedir (2 - 3 kullanımda bir idealdir). Tabanı korumak için, sezon sonunda tahtanın üzerinde fırçalanmamış bir cila tabakası bırakın. Bu tabaka, yaz sezonu boyunca polietilen yapıya daha iyi nüfuz edeceğinden tabanı besleyecektir. Yüzeyde kalan karları temizlemek için tahtanızın kenarlarını hiçbir zaman yere sert bir şekilde vurmayın, bu şeklinin bozulmasına neden olabilir.
Saklama önerisi Gün sonunda, paslanmaması için tahtanızın kenarlarını iyice silin.
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM