100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
TRIBORD

Artık deniz aktiviteleri kışın da zevkli!

RAINCOASTAL YAĞMURLUK- Kırmızı

Ara sıra kıyı seyri yapan ve sağanak yağmurdan, soğuktan ve rüzgardan korunmak isteyen çocuklar için tasarlanmıştır. Sıcak tutan bu yağmurluk, su geçirmez ve esnek kumaşı sayesinde sizi yağmurdan, soğuktan ve rüzgardan korurken tüm gezintilerinize uyar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8344167
TEKNİK BİLGİLER
Su geçirmezlik:

Novadry bileşeni sayesinde güçlü bir sağanak yağmurda dahi kuru kalacağınızın garantisini verir. Yağmur simülatöründe, 4 saat boyunca 100 Lt/S/m2 sağanak yağmura denk suyun altında kalan ürünün su geçirmediği onaylanmıştır. Ürün 4000 mm su basıncına kadar su geçirmez. Tüm dikişleri %100 su geçirmezdir.

Kapüşon:

Elyaf astarlı sıcak tutan 2 kopçalı ayarlanabilen elastik kapüşonu sayesinde sizi kötü havalarda da korur. Elastik ip ile ayarlanabilen kapüşon mükemmel bir görüş açısı sunar.

Kişisel eşyaların korunması:

İç kısımdaki cırt cırtlı cep sayesinde kişisel eşyalarınızı ve belgeleriniz nemden koruyabilirsiniz.

El ısıtıcı cepler:

İki el ısıtıcı, mikropolar kaplamalı fermuarlı geniş cebi ile ellerinizi sıcak tutmanızı, rüzgardan ve yağmurdan korumanızı ve gerekirse eşyalarınızı koymanızı sağlar.

Bileklerin ayarlanması:

Manşet uçları cırt cırtlı banttan üretilmiştir, bilek boyuna göre ayarlanarak su ve hava girmesini engeller.

Yağmurluğun kapatma sistemi:

Ceplerde de bulunan plastik enjekteli sürgü sisteminin özel yapıdaki dişleri sayesinde paslanmayı önler. Oluklu fermuar şeridi ile en iyi su geçirmezliği sunar.

Yağmurluğun astarı:

100gr/m² geri dönüştürülmüş elyaf astarı ile 2,03 dereceye kadar ısı yalıtımı sağlar.

Su geçirmezlik testi nedir?

Ürünlerin, farklı hava koşullarında, belirli bir miktar su altında gerçekleştirilen testlere tabi tutulmasıdır. Bütün ürünlerimiz 100LT/S/m² - 450LT/S/m² arası değişen su altında 4 saat boyunca test edildikten sonra su geçirmezliği onaylanır.

Ürünün su tutmazlığı:

Yağmurluk su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu özellik sayesinde su ürünün yüzeyinden içeri girmez, yüzeyden kayar. Aynı zamanda bileşen suyu emmez ve yağmurluk daima hafif ve sıcak kalır. Bu özelliğin korunabilmesi için ürünün ömrü boyunca bu işlem tekrarlanmalıdır. Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz.

Rüzgar kesen bir ürünün artısı nedir?

Spor yaparken veya dinlenirken vücudun üşümesini engellemek için rüzgârdan korunmak oldukça önemlidir. 'Windchill' modeli ile rüzgarın ve soğuğun hissedilen sıcaklığı ölçülür: 30km/s hızla esen rüzgarlı, 5°C sıcaklığında bir havada sıcaklık 0°C hissedilir. saatte 40km/h ile esen 0°C rüzgarın hissedilen sıcaklığı -7°C olacaktır. Raincostal Jr yağmurluk rüzgarın etkilerini azaltır.

CLO nedir?

Clo, Raincoastal Jr sıcak tutan yağmurluğun ısı yalıtımını ölçmeye yarar. Yapılan testlerde, ürününüzün bileşenleri vücut ısısına ve dış ısılara yakın derecelerde test edilmiştir. Clo Raincoastal sıcak tutan yağmurluk vücut ısınızı kıyafetin içinde tutma kapasitesidir. Clo yükseldikçe, bileşenin sıcaklığı içeride tutma oranı artar.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Novadry meterolojik olayları incelediği simülatöründe montun sağanak yağış durumundaki kullanımını test etmiştir. Bu simülatörde, mont 4 saat boyunca 100 m2 yağmura tabi tutulmuştur ve su geçirmezliği bu şekilde ispatlanmıştır.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM