Kadın Beyaz Yağmurluk

₺190

Bu su geçirmez yağmurluk, ormanda ve sahilde hobi amaçlı yaptığınız yürüyüşleriniz için tasarlandı. Ek yağmur koruması sunar.

Bu su geçirmez yağmurluğun beli sıkılabilir. Her yere götürebileceğiniz su geçirmez yağmurluk: hafiftir, az yer kaplar, nefes alır ve kendi cebine katlanır!

Renk: BEYAZ
Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Su geçirmezlik

Su geçirmezlik

2000 mm su geçirmez kaplama | Su sızdırmaz ana dikişler | Kapüşon

Taşıma kolaylığı

Taşıma kolaylığı

2 cep | Ürün, cırt cırtla kapatılan sağ cebe katlanarak, kolayca taşınabilir.

Havalandırma

Havalandırma

Sırtın üstündeki havalandırma bölgeleri ile hava dolaşımı sağlanır.

Nefes alabilirlik

Nefes alabilirlik

Hidrofil kaplama RET=12: yağmurluğun içindeki yoğunlaşmayı önler.

Vücuda uygunluk

Vücuda uygunluk

beli iç kısımdan sıkma ipi ile ayarlanır, stoper ile sabitlenir.

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı

Eldivenle kolayca açılması için ön fermuarda ip bulunur.

Hafiflik

Hafiflik

Hafif ve az yer kaplayan yağmurluk | Ağırlık: M bedende 220 g.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Kadın Beyaz Yağmurluk
Kadın Beyaz Yağmurluk
Kadın Beyaz Yağmurluk

TEKNİK BİLGİLER

Çevresel etkilerimizi azaltmak için yaptıklarımız

Doğal oyun alanımızı korumak ve doğa yürüyüşü keyfine katkıda bulunmak için gezegenimize önem veriyoruz.
Polyester kumaşımızı oluşturmak için plastik şişeleri dönüştürüyoruz. Bu sayede petrol kaynaklarının kullanımını azaltıyor ve sizlere kaliteli ürünler sunuyoruz.
Bu modelin yeşil renginde bu işlemden faydalanabiliriz.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Bu yağmurluk A - E değerleri arasında B puanını almıştır.
Ürünlerimizin çevresel etkileri kullanım ömrünün tamamı üzerinden hesaplanmıştır. Aynı ürün ailesinde yer alan ürünlerin arasından hangisinin en iyi çevresel etkiye sahip olduğunu kolayca görebilmeniz için her ürün ayrı puanlandırılır.
Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır.

Kıyafetin su geçirmezliği

Bu ürünü 1 saat süren duş testi boyunca saatte 60 L/s/m² suya tabi tutarak onayladık. Bu test, kışın maruz kalınan sağanak yağış koşulları oluşturularak gerçekleştirildi. Bu ürünün kumaşı su tutmaz yapıdadır, yani suyu emmez, su kumaş üzerinden akar. Böylece, kumaş suyu emmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Ayrıca yağmura en çok maruz kalan ana dikişlerin su sızdırmaz olmasını sağlarız.

Ürünün su geçirmezlik özelliği uzun süre nasıl korunur?

Su geçirmezlik özelliğinin uzun süreli korunmasını sağlamak için kumaşın su tutmazlık özelliğinin düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Bunu her 3 yıkamada bir ya da yağmur altında on kez kullandıktan sonra yapabilirsiniz. Su tutmazlık özelliği sıcak hava ile kolayca yenilenebilir: kuru temizleme de yapılsa, fön makinesi de kullanılsa süre oldukça kısa olmalıdır. Yıkama sırasında derinlemesine durulama yapmak oldukça önemlidir.

Su geçirmezlik mm veya Schmerber birimiyle ifade edilir

Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç artıkça ürünün su geçirmezlik özelliği de artar. 2000 mm su geçirmezlik seviyesine sahip kumaş 2000 mm su basıncına karşı dayanıklı demektir.

Bileşenin nefes alabilirliği

Kumaşın nefes alan özellikte olup olmadığını öğrenmek için buharlaşma direnci (RET) ölçülür (ISO 11092 standardını temel alan test). Direnç azaldıkça, kumaşın aktivite sırasında vücut tarafından üretilen su buharını dışarı atma oranı, dolayısıyla nefes alma özelliği artar.
- RET < 9 = çok yüksek oranda nefes alan kumaş
- 9 < RET < 12 = çok nefes alan kumaş
- 12 < RET < 20 = nefes alan kumaş
- RET > 20 = az nefes alan veya hiç almayan kumaş.

Su geçirmez mont antrenmana ya da efora göre nasıl seçilir?

Bir spor antrenmanı sırasında antrenmanın yoğunluğu ya da uzunluğu nedeniyle daha fazla ya da daha az seviyede terleriz. Kumaşın nefes alabilirlik özelliği yaptığınız antrenman türüne uygun değilse ter ürünün içinde yoğunlaşacaktır. Ürünün iç kısmı ıslanır: bu durum yağmurun içeri girmesinden değil, yoğunlaşan ter buharından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yağmurluğunuzu yapacağınız antrenmana uygun seçmelisiniz. Bu ürün maksimum 5 km/s tempoyla 2 saat yapılan outdoor aktivitelere uygundur.

Önerilen tamamlayıcı ürünler

Alt gövdenizi korumanız için su geçirmez üst pantolonu öneriyoruz. Bu sayede rüzgar ve yağmura karşı etkili ve tam olarak korunmuş olursunuz.
Bu üst pantolon da çevre dostu bir yaklaşımla Dope Dye yöntemi kullanılarak boyanmıştır. Kumaşları boyamak için çok fazla su kullanmak gerekir, ayrıca boyama tanklarından çok fazla atık su boşaltılır. Bu sebeple kumaşları toplu olarak boyuyor, iplikleri üretim aşamasında renklendiriyoruz.

Garanti

Doğada yürüyüş yağmurluklarımız ve üst pantolonlarımız 2 yıl garantilidir.
Ne vaat ediyoruz? Tüm doğada yürüyüş antrenmanlarınız ve gezintileriniz sırasında size eşlik edecek dayanıklı ürünler sunuyoruz. En sevdiğimiz ürünlerimiz giydiğinizde güzel anılar biriktirdiğiniz ve kullanım ömrünü hiç kaybetmeyecek ürünlerimizdir!

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Ana kumaş 100% Polyester Kaplama 100% Poliüretan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Bu yağmurluğu saklamadan önce tamamen kuru olduğundan emin olmanızı öneriyoruz.

TESTLER

Tüm modellerimiz, kullanım esnasında karşı karşıya kalabileceğiniz koşulların aynen oluşturulduğu bir ortamda temsili kullanıcılar tarafından test edilir. Söz konusu Quechua ürünlerimizi ancak gerçek hayat koşullarında test ederek teknik ve tasarımdaki gelişimimizi sürekli kılabileceğimize inanıyoruz.

Bakım tavsiyesi

Çamaşır makinesi - En fazla 30°'de - Normal yıkama

Çamaşır makinesi - En fazla 30°'de - Normal yıkama

Beyazlatıcı kullanmayınız

Beyazlatıcı kullanmayınız

Tamburlu kurutma - Düşük Sıcaklıkta

Tamburlu kurutma - Düşük Sıcaklıkta

Ütülemeyiniz

Ütülemeyiniz

Kuru temizleme yapmayınız

Kuru temizleme yapmayınız

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

BENZER ÜRÜNLER