EKO TASARIM
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100
Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100

Erkek Polar / Yelkenli - Siyah - Sailing 100

Ref No: 8643566

₺269

7 - 10°C arasında maksimum rahatlık sunan ve sıcak tutan bu ekotasarım polar, serin ve nemli havalarda seyir yapanlar için tasarlandı.

Çevreye zarar vermeyen, geri dönüştürülmüş polyester bileşenli ürün! Yüksek yakası sayesinde sıcak tutar ve aynı zamanda hafiftir. Deniz kıyısında sizi soğuğa karşı koruyacaktır.

Beden: Beden kılavuzu

ÜRÜN FAYDALARI

Isı yalıtımı

Soğuğa karşı koruyan bileşen, fırçalanmış iç-dış yüz (240 g/M²), balıkçı yaka.

Nefes alabilirlik

Polyester dokuma: vücutta oluşan teri dışarı atar

Yumuşaklık

İç yüzeyi fırçalanmış yumuşak poları kullanım rahatlığı sunar

Eko-Tasarım

Polarlar, plastik şişelerden yapılan geri dönüştürülmüş polyesterden oluşur.

Cep

2 adet fermuarlı dış cebi bulunur.

Bakım kolaylığı

Kırışmaz | 30°C'de makinede yıkanabilir | Kolayca kurur

Ağırlık

Bu polar M bedende 450 gramdır | Kumaşın yoğunluğu: 240 g. / m2. 

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Ana kumaş 100% Polyester Cep 100% Polyester

Bakım tavsiyesi

Çamaşır makinesi - En fazla 30°'de - Normal yıkama

Beyazlatıcı kullanmayınız

Tamburlu kurutma yapmayınız

Ütülemeyiniz

Kuru temizleme yapmayınız

TEKNİK BİLGİLER

Poların avantajı

Polar bileşen, dokusundan ötürü kazandığı hacim sayesinde havayı hapsetme işlevi görür. Hapsedilen hava, sahip olduğu doğal yalıtım özelliği sayesinde vücudu sıcak tutar. Havanın hapsedilmesini, kumaşa uygulanan fırçalama işlemi sağlar. Bu kumaş, yumuşaklık ve sıcaklık sağlar. 7 - 10°C arasında ideal sıcaklık sunması için bu bileşen laboratuvarda test edilmiştir. Rüzgar üşüme hissini artırdığı için gerektiğinde üzerinize rüzgar kesen ve su geçirmeyen bir mont giymekten çekinmeyin.

Sıcak tutan yaka

Yakası, vücut ısısını muhafaza etmek için boynun üstüne kadar uzanır. Yaka, rüzgarın içeri girmesini önleyecek şekilde ayarlanır.

Geri dönüştürülmüş polyester nedir?

Polyester kumaşımızı oluşturmak için kumaşları ve plastik şişeleri dönüştürüyoruz bu sayede petrol kaynaklarının kullanımını azaltıyor ve sizlere kaliteli ürünler sunuyoruz.
Çevresel etkimizi azaltmak için daha yapılacak çok iş olduğunun bilincinde olarak değişim için hareket etmeye kararlıyız.
Ürünlerimizin eko-tasarımı konusundaki taahhütlerimizi www.decathlon.com.tr/ekolojik-tasarim.html adresinde bulabilirsiniz.

Hangi bedeni seçmeliyim?

Hareketlerinizi kısıtlamamak adına makul ölçüde geniş bir kesime sahiptir.
Bu nedenle her zamanki bedeninizi seçerek polarınızı tişört veya polonun üzerine ve montunuzun altına giyebilirsiniz.

Kumaşın nefes alabilirliği ve onu ölçen RET göstergesi nedir?

Poların nefes alabilirliği vücut tarafından üretilen teri dışarı atma kapasitesidir. Bu kapasite Buhar Geçirgenlik Direnci (RET) (ISO 11092 standardı) ile ölçülür. RET bir direnç göstergesidir, ne kadar düşük olursa ürününüz o kadar nefes alıyor demektir. 6 - 9 arası RET: çok fazla nefes alır, 10 - 13 arası: çok nefes alır, 14 - 17 arası: nefes alır, 18 - 20 arası: az nefes alır, 20 üzeri: nefes almaz demektir. 100 poların RET puanı < 12

Geri dönüştürülmüş polyester ile çevreci yaklaşımımız

Polyester kumaşımızı oluşturmak için plastik şişeleri dönüştürüyoruz bu sayede petrol kaynaklarının kullanımını azaltıyor ve sizlere kaliteli ürünler sunuyoruz.
İklim değişikliklerinin ve kaynakların tükenmesinin farkında olan DECATHLON ekiplerinin hedefi, çevre üzerindeki etkimizi azaltmak için yeni ürünlerimizin tamamının ekotasarım yaklaşımını kullanarak tasarlamaktır.

Dope Dyed boyama işlemi nedir?

Kumaşları boyamak için çok fazla su kullanmak gerekir ayrıca boyama tanklarından çok fazla atık su boşaltılır. Alacalı renkli ürünler üzerindeki bu çevresel etkiyi azaltmak için Dope Dye olarak da bilinen büyük parçalar halinde boyama sürecini uyguluyor ve renkleri ipin üretim sürecinde uyguluyoruz.
Bu yöntem sayesinde önceki modele kıyasla ürünün çevresel etkisini yarı yarıya azaltmış oluyor ve litrelerce su tasarrufu sağlıyoruz.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.
Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır. Daha fazla bilgi için: https://www.decathlon.com.tr/ekolojik-tasarim.html

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

BENZER ÜRÜNLER