OXELO

Çocuk Kaykay - 28" X 7,8" - 4 / 7 Yaş - Play 120 Medusa

₺1.090
Ref. : 8506163

Play 120 Medusa ahşap kaykay, kaykayla kaymanın temel özelliklerini eğlenerek keşfetmek isteyen 4 - 7 yaş arası çocuklar için tasarlandı.

Çocuğunuz kaykay ile kaymayı mı keşfediyor? Daha kolay, daha güvenli ve daha güzel şekilde kaymayı öğrenmek için yaşınıza uygun dingillere sahip simetrik bir tahta kullanmanızı öneriyoruz.

Eve teslimat

Ücretsiz mağazadan teslim al

ürün faydaları

Denge

Daha fazla denge için dingil ve tekerlekler arasındaki mesafe artırılmıştır.

Öğrenme kolaylığı

Çocuğunuz alçaltılmış gövdeli kaykayı ile kaymayı daha kolay öğrenecek.

Kayış Performansı

ABEC 3 rulmanlara sahip tahta, mükemmel bir kayma kalitesi sunar.

Kontrol kolaylığı

Çocuğunuz, poliüretan yumuşak dingil lastikleriyle dönmeyi öğrenecek.

Kullanım kolaylığı

Çocuğunuz, grip üzerindeki desenler ile tahtada yer değiştirmeyi öğrenecek.

teknik bilgiler

Play 120 kaykayın dingillerinden bahsedelim

Tahtamızı 4 - 7 yaş arası kullanıcılara uygun hale getirmek için dingilleri ayırarak dingil mesafesini genişlettik: Böylece tahta daha alçak hale gelmiştir ve burunla kuyruk üzerindeki kaldıraç etkisi artık bulunmamaktadır.
Ancak kaykayın geri kalanında, kolayca dönmeyi öğrenmek için daha esnek burçlar ve mükemmel kayma kalitesi sunan ABEC 3 rulmanları seçtik. Dingilleri klasik pozisyonuna geri getirebilmeniz için tahta üzerinde önceden açılmış delikler bulunur, bu sayede size daha uzun bir kullanım ömrü sunar.

En küçük yaşlardan itibaren kuralları yıkan bir kaykay

Simetrik yapısı ve azaltılmış yüksekliği ile Play 120, klasik kaykay tahtalarına benzemez:
Daha fazla denge için dingil mesafesi artırılmış ve dingiller eğimli hale getirilmiştir.
Sonuç? Gençlerin daha kolay şekilde kaymasını sağlayan daha alçak tahta.
Kaymayı daha iyi keşfetmek için kuralları yıkan bir tahta.

Dingiller, burun, burç, vb. Kelimeler üzerinde bir noktaya dikkat edelim:

Dingiller, tekerleklerin ve dönmek için tahtanın eğilmesini sağlayan burçlarla (lastikler) kalitesi Abec 1'den başlayan rulmanların bulunduğu tahtanın üzerine vidalanmış parçalardır. Burun ve kuyruk, kaykayın önünü ve arkasını gösterir. Kaykayda neden bir ön ve bir arka vardır? Çünkü herkes farklı ayağını ön tarafa koyar. Sağ ayak öndeyse Goofy, sol ayak öndeyse Regular denir.

Tutkulu kaykay ekibimiz, bu tahtanın tasarımını anlatıyor:

"Bu süreç, 2 yıl önce başladı. 4 - 7 yaş arası çocukların kullanımına uygun yani yönlendirmeyi, kaymayı ve dönmeyi öğrenmek için ideal bir tahta tasarlamak istiyorduk. Bu nedenle kaymak için doğru rulmanları seçtik: Bir sporu öğrenmek eğlenceli olmalıdır, sürekli zorlanırsanız bu süreç karmaşık olmaya başlar. Uygun ve basit bir ürün yaratmak amacıyla Dordogne'daki küçük çocuklar için kaykay okullarında tahtayı test ettik. Burada önemli nokta, çocukların yaptıkları şeyden zevk alabilmesi."

Kaykay sporuna nasıl başlanır? Tasarım ekibimiz önerilerini sunuyor:

"Açıkçası kaykay öğrenmek için ilk tavsiye iyi bir donanıma sahip olmaktır:kasklar, dirseklikler, dizlikler, bileklikler, vb. Destekler, yaralanmadan düşmeyi öğrenmenizi sağlar. Yürümeyi öğrenmek gibi bu da kaykayın bir parçasıdır.Biraz judodaki gibi önce düşmeyi öğreniriz.İkinci tavsiye ise, öğrenmeye uygun bir alan bulmaktır: trafik bulunmayan düz bir zemin. Pazar günü boş olan bir otopark mükemmeldir!"

Çocuğunuza kaykay ile kaymayı nasıl öğretirsiniz?

Size bazı ipuçları veriyoruz:
- Çocuğunuz, bir eli kaykayda ve bir ayağı yerde olacak şekilde kendini ileri iterek öğrenmeye başlayabilir. Rahat ettikten sonra kaymayı öğrenir.
- Diğer bir seçenek ona eşlik etmektir: Çocuğunuz tahtada enlemesine durduktan sonra onu tutarak yavaşça itin. Böylelikle çocuğunuz kendini itmeyle uğraşmaz ve kaykay üzerinde daha rahat denge kurabilir ve dönebilir.

Tahta boyutları

71.12 cm X 19,812 cm (28" X 7,8") 

Ağırlık

2.196 kg

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Tahta kaykay 100% Odun Kaykay tekerlek tutucuları 100% Polietilen Yatak 100% Demir Kaykay tekerlekleri 57% Polipropilen, 43% Termoplastik poliüretan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Ahşap tahta: uzun bir kullanım ömrü için kaykayınızı serin ve kuru bir yerde saklamanızı öneriyoruz. Suyla temas ettirmeyin.

Kullanıcı Talimatları

Figürler için uygun değildir, maks kullanıcı ağırlığı: 50 kg :) 

TESTLER

Tüm tahtalarımız laboratuvarda test edilmiştir. Bu testler, kaykay, longboard tahtalarıyla ilgili aşınma testlerini de içeren Avrupa Standartlarının onaylanmasını sağlar. Laboratuvarda yapılan bu testler daha sonra, saha testleri, bazı ölçümler ve test edenlerin görüşleri doğrultusunda ürünü zorlu bir sınavdan geçirerek tamamlanır. Sonuç: test edilmiş ve onaylanmış bir ürün.

Onaylayan

Bu tahta, genç yaşlardan beri kaykay tutkunu olan ekiplerimiz tarafından tasarlanmıştır. Bu modelin geliştirilmesi, Fransa Dordogne'daki All Board Family gibi birçok kaykay okulu ile ortaklaşa gerçekleştirilmiştir.

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

daha fazla bilgi

İnovati̇f kaykay!

KAYKAY PLAY 120 - ÇOCUK - 3 / 7 YAŞ OXELO