QUECHUA
//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/2716d7ac-0277-4134-a36a-f0e8a5d9a636.zip/index.html
Referans numarası : 8492091
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
DOĞADA YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI ERKEK

Erkek Su Geçirmez Bot - Mavi / Gri - NH150 QUECHUA

QUECHUA
3.6/5

Renk : Yunus grisi / Karbon gri

Beden Değerlendirmesi
Decathlon
265.00TL - %

265.00TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
265.00TL - %
Eski Fiyat0.00TLYeni Fiyat265.00TL**
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

* *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
* Bu fiyat tarihinden itibaren geçerlidir.
Mağaza Stoğuna Bak
NH150 su geçirmez botlar, yağmurlu havalarda orman veya kırsalda yaptığınız, 2 saat süren doğa yürüyüşleriniz için tasarlandı. Su geçirmez, orta boy gövdeli en uygun fiyatlı ürün! Bu doğada yürüyüş botları çiseleyen yağmurda 2 saatlik yürüyüşe uygun olarak tasarlandı Daha fazla dayanıklılık ve kaymazlık sağlayan kauçuk taban

Ürün Faydaları

Darbe emici Doğal zeminlere uygun, gözeneklere sahip kauçuk taban darbe emicilik sağlar.
Kavrama 4 mm kramponlara sahip cross contact tabanıyla doğal zeminlerde ideal yer tutuş
Su geçirmezlik Su geçirmeyen ve nefes alan membran kaplama ayakları kuru tutar 2 saatlik test
Rahatlık 5 mm kalınlığında PU bileşenli iç taban Yüksek bilek: rahat köpük.
Destek Orta boy gövdesi ve bağcığıyla iyi bir kavrama sağlar.
Darbelere karşı koruyucu Burunda bulunan sentetik çarşak bandı çakıl taşlarına karşı koruma sağlar.
Kullanım kolaylığı Orta boy gövdesi çakılların ya da küçük dalların botun içine girmesini önler.
Hafiflik 43 numarada yalnızca 495 g.

Üstlendiklerimiz

Ürün testi Fransa'da, Mont Blanc dağının eteklerinde yer alan tasarım ekibimiz Quechua ürünlerini hayal eder, düşünür ve tasarlar Ürünlerimizi, rahatlık ve dayanıklılık özelliklerini onaylamak adına kullanıcılarımızla test ederiz. Örneğin, Fontainebleau Ormanı'nda ya da Breton'da olası tüm zeminlerde ve her hava koşulunda ürünleri değerlendiririz. Kullanıcılarla yapılan fikir alışverişleri ile değerlendirmeleriniz konusunda bilgi sahibi olabiliyor ve koleksiyonlarımızı geliştiriyoruz!
Garanti 2 Yıl
Ürün detaylarını keşfet

Teknik bilgiler

CrossContact Taban

Laboratuvarlarımızda yapılan uzun araştırmalar sonucunda tasarlanan tabanlar, özel kauçuk formülü sayesinde en uygun düzeyde kaymazlık ve yer tutuş sağlar. İhtiyaçlar her zaman aynı olmadığından doğal yumuşak (patika türü) ve mineral (sahil) zeminlerde antrenman yapabilmeniz için bu ürünü düzenli olarak geliştirerek en iyi ürünü sunmamızı sağlayacak araştırmalar yapıyoruz.

Doğal zeminlerde kullanılmak için tasarlandı

Doğada yürüyüş botlarımız doğal zeminlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Botlarımızın gövdesini ve tabanını oluşturan bileşenleri yumuşak (toprak patika) ya da mineral (kayalıklı sahil) zeminlerde yapacağınız antrenmanlarınıza en iyi şekilde uyum sağlaması için seçiyor ve test ediyoruz. Botların yollarda (asfalt) kullanılması daha hızlı aşınmalarına neden olacağından rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu botlar dağda yürüyüşe uygun değildir.

Doğada yürüyüş botlarımın numarasını nasıl seçeceğim?

Botların uygun doğa yürüyüşü çoraplarıyla, ayakta durarak deneyin. Gerekli görürseniz farklı model ve numaraları da deneyin. İki bölgenin rahatlığı çok önemlidir: topuğun yerleşmesi ve ayağın öne kaymaması. Deneme sırasında ayağınızı sıkmadığından emin olun. Mağazada yürümekten çekinmeyin. Ayağınızın alışması için botlarınızı doğa yürüyüşleri sırasında düzenli olarak kullanın.

Su geçirmezlik testi

Laboratuvar ve kullanım testlerine tabi tutulan membran kaplamalı botlar, ideal su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sunar. Öncelikle, basınçlı suya batırılan botların yüzeyinde baloncuk oluşup oluşmadığı test edilir. Ardından, botlar mekanik bir ayağa giydirilerek yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüş simülasyonuna tabi tutulur ve içlerinin tamamen kuru kaldığı doğrulanır.

3 su geçirmezlik seviyesi

Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilmektedir: 2000 bükülme (yaklaşık 2 saat yürüyüş), 4000 bükülme (yaklaşık 4 saat yürüyüş) ve 8000 bükülme (yaklaşık 8 saat yürüyüş). Bu testler aracılığıyla, botun kurur kurumaz, başlangıçtaki su geçirmezlik seviyesine kavuştuğu onaylanır.

Botlarınızın su geçirmezlik özelliğinin ömrünü nasıl uzatacaksınız?

Yılda bir kaç kez su geçirmezlik özelliğini yeniden kazandıran bir sprey uygulayarak bot yüzeyinde su birikimini ve leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Laboratuvar testleri

Aşağıdaki unsurların denetlenip onaylanması amacıyla başka laboratuvar testleri de gerçekleştirilmektedir: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya ve hızlandırılmış eskitmeye karşı dayanıklılığı.

Bot/çorap uyumu oldukça önemli bir role sahiptir.

Doğada yürüyüş antrenmanları sırasında ayakların su toplamasının birçok nedeni olabilir: sürtünme, çorabın katlanması, nem, çok büyük ya da çok küçük bot numarası...
Su toplamasının önüne geçmek adına doğru bot numarasını ve doğada yürüyüş antrenmanlarına uygun bileşene sahip çorapları seçmek oldukça önemlidir.

Doğa yürüyüşü çoraplarının doğru numarası nasıl seçilir?

Çorabın katlanmasını önlemek adına ayağınıza uygun bir çorap seçmenizin önemi büyüktür: çorap çok büyük olursa ve ayağınızı tam kavramazsa katlanır, çorap çok küçük olursa ayakkabının içine doğru katlanır.

Doğa yürüyüşü çoraplarının doğru bileşeni nasıl seçilir?

Antrenman sırasında terin doğru bir şekilde dışarı atılması önemlidir: antrenman yaparken terleriz ve bu kaçınılmazdır. Botunuz nefes alabilen yapıdaysa terinizi dışarı atacaktır: ayrıca hafif ve nefes alan yapıda bir çorap seçmeniz gerekmektedir
Botunuz sizi yağmurdan korumak adına su geçirmez yapıdaysa farklı bir seçim yapmanız gerekir: teri emen ve mümkün olduğunca fazla seviyede dışarı atan bir çorap kullanmalısınız.

NH150 su geçirmez orta boy gövdeli bot ile uyumlu olan çoraplar hangileridir?

Bu botlar su geçirmez yapıdadır. Bu su geçirmez botların membranı nefes alabilen yapıda olsa da botun teri dışarı atma oranı gerçekten hava alabilen bir ayakkabıyla kıyaslandığında oldukça düşük seviyededir. NH100 orta boy konçlu çoraplar teri emmek için pamuk içerir ve çorabın altında yer alan havlu kumaş bileşeni ile ayağınızda oluşan teri dışarı atar. Bu çorapların kullanımı ayakların su toplamasını önlemek adına mükemmel çözüm sunar.

Garanti

Doğada yürüyüş botlarımız 2 yıl garantilidir. Ne vaat ediyoruz? Tüm doğada yürüyüş antrenmanlarınız sırasında size eşlik edecek dayanıklı ürünler sunuyoruz. En sevdiğimiz ürünlerimiz giydiğinizde güzel anılar biriktirdiğiniz ve kullanım ömrünü hiç kaybetmeyecek ürünlerimizdir!

Ağırlık

40: 0,849 kg
41: 0,893 kg
45: 1,091 kg
47: 1,203 kg
48: 1,264 kg

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Dış taban
100.00% Bütadyen Kauçuk (BR)
Üstü
15.00% Polyester, 30.00% Poliüretan, 50.00% Poliamit, 05.00% Elastan
Astar ve çorap
70.00% Polyester, 30.00% Poliüretan
Bakım önerileri Islak bezle temizleyin.
Yıkama önerileri
Elde yıkayınız
Elde yıkayınız
Saklama önerisi Işık ve nemden uzak, hava alan bir yerde saklayın.
Uyarılar Dağda yürüyüş ya da yolda (asfalt) yürüyüşe uygun değildir.

Üstlendiklerimiz

Ürün testi Fransa'da, Mont Blanc dağının eteklerinde yer alan tasarım ekibimiz Quechua ürünlerini hayal eder, düşünür ve tasarlar Ürünlerimizi, rahatlık ve dayanıklılık özelliklerini onaylamak adına kullanıcılarımızla test ederiz. Örneğin, Fontainebleau Ormanı'nda ya da Breton'da olası tüm zeminlerde ve her hava koşulunda ürünleri değerlendiririz. Kullanıcılarla yapılan fikir alışverişleri ile değerlendirmeleriniz konusunda bilgi sahibi olabiliyor ve koleksiyonlarımızı geliştiriyoruz!
Garanti 2 Yıl

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM