Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
QUECHUA
10650

Orta boy gövdeli, su geçirmez, en uygun fiyatlı!

//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/dcdae643-4c46-48f1-904a-bcd350e0ad7b.zip/index.html
Referans numarası : 8492089
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
Hiking

NH150 Su Geçirmez Doğada Yürüyüş Botu - Orta Boy Gövdeli - Erkek - Siyah QUECHUA

QUECHUA
3.5/5
NH150 su geçirmez botlar, yağmurlu havalarda orman veya kırsalda yaptığınız, 2 sa süren doğa yürüyüşleriniz için Fransız Alpleri'nde hayal edildi ve tasarlandı Su geçirmez, orta boy gövdeli en uygun fiyatlı ürün! Bu doğa yürüyüşü botları çiseleyen yağmurda 2 saatlik yürüyüşe uygun olarak tasarlandı Daha fazla dayanıklılık ve kaymazlık sağlayan kauçuk taban.

Renk : Karbon gri / Buzlu kahve

Decathlon
209.99TL - %

209.99TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
209.99TL  %
Eski Fiyat0.00TLYeni Fiyat209.99TL**
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

* *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
Mağaza Stoğuna Bak
FAYDALARI
Darbe emici Doğal zeminlere uygun, gözeneklere sahip kauçuk taban darbe emicilik sağlar.
Kaymazlık 4 mm kramponlara sahip cross contact tabanıyla doğal zeminlerde ideal yer tutuş
Su geçirmezlik Su geçirmeyen ve nefes alan membran kaplama ayakları kuru tutar 2 saatlik test
Rahatlık 5 mm kalınlığında PU bileşenli iç taban Yüksek bilek: rahat köpük.
Destek Orta boy gövdesi ve bağcığıyla iyi bir kavrama sağlar.
Darbelere karşı koruyucu Burunda bulunan sentetik çarşak bandı çakıl taşlarına karşı koruma sağlar.
Kullanımı kolaydır Orta boy gövdesi çakılların ya da küçük dalların botun içine girmesini önler.
Hafiflik 43 numarada yalnızca 495 g.
Ürün detaylarını keşfedin
TEKNİK BİLGİLER
CrossContact Taban

Laboratuvarlarımızda yapılan uzun araştırmalar sonucunda tasarlanan tabanlar, özel kauçuk formülü sayesinde en uygun düzeyde kaymazlık ve yer tutuş sağlar. İhtiyaçlar her zaman aynı olmadığından doğal yumuşak (patika türü) ve mineral (sahil) zeminlerde antrenman yapabilmeniz için bu ürünü düzenli olarak geliştirerek en iyi ürünü sunmamızı sağlayacak araştırmalar yapıyoruz.

Doğal zeminlerde kullanılmak için tasarlandı

Doğada yürüyüş botlarımız doğal zeminlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Botlarınızın gövdesini ve tabanını oluşturan bileşenleri yumuşak (toprak patika) ya da mineral (kayalıklı sahil) zeminlerde yapacağınız antrenmanlarınıza en iyi şekilde uyum sağlaması için seçiyor ve test ediyoruz. Botların yollarda (asfalt) kullanılması daha hızlı aşınmalarına neden olacağından rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu botlar dağda yürüyüş antrenmanlarına uygun değildir.

Doğada yürüyüş botumun numarasını nasıl seçeceğim?

Botları uygun doğa yürüyüşü çoraplarıyla, ayakta durarak deneyin. Gerekli görürseniz farklı model ve numaraları da deneyin. İki bölgenin rahatlığı çok önemlidir: topuğun yerleşmesi ve ayağın öne kaymaması. Deneme sırasında ayağınızı sıkmadığından emin olun. Mağazada yürümekten çekinmeyin. Ayağınızın alışması için botunuzu ilk doğa yürüyüşleriniz sırasında düzenli olarak kullanın.

Su geçirmezlik testi

Laboratuvar ve kullanım testlerine tabi tutulan membran kaplamalı botlar, ideal su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sunar. Öncelikle, basınçlı suya batırılan botların yüzeyinde baloncuk oluşup oluşmadığı test edilir. Ardından, botlar mekanik bir ayağa giydirilerek yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüş simülasyonuna tabi tutulur ve içlerinin tamamen kuru kaldığı doğrulanır.

3 su geçirmezlik seviyesi

Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilmektedir: 2000 bükülme (yaklaşık 2 saat yürüyüş), 4000 bükülme (yaklaşık 4 saat yürüyüş) ve 8000 bükülme (yaklaşık 8 saat yürüyüş). Bu testler aracılığıyla, botun kurur kurumaz, başlangıçtaki su geçirmezlik seviyesine kavuştuğu onaylanır.

Botlarınızın su geçirmezlik özelliğinin ömrünü nasıl uzatacaksınız?

Yılda bir kaç kez su geçirmezlik özelliğini yeniden kazandıran bir sprey uygulayarak bot yüzeyinde su birikimini ve leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Laboratuvar testleri

Aşağıdaki unsurların denetlenip onaylanması amacıyla başka laboratuvar testleri de gerçekleştirilmektedir: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya ve hızlandırılmış eskitmeye karşı dayanıklılığı.

Bot/çorap uyumu oldukça önemli bir role sahiptir.

Doğada yürüyüş antrenmanları sırasında ayaklarda su toplamasının birçok nedeni olabilir: sürtünme, çorabın katlanması, nem, çok büyük ya da çok küçük bot numarası...
Su toplamasının önüne geçmek adına doğru bot numarasını ve doğada yürüyüş antrenmanlarına uygun bileşene sahip çorapları seçmek oldukça önemlidir.

Doğa yürüyüşü çoraplarının doğru numarası nasıl seçilir?

Çorabın katlanmasını önlemek adına ayağınıza uygun bir çorap seçmenizin önemi büyüktür: çorap çok büyük olursa ve ayağınızı tam kavramazsa katlanır, çorap çok küçük olursa ayakkabının içine doğru katlanır.

Doğa yürüyüşü çoraplarının doğru bileşeni nasıl seçilir?

Antrenman sırasında terin doğru bir şekilde dışarı atılması önemlidir: antrenman yaparken terleriz ve bu kaçınılmazdır.
Botunuz nefes alabilen yapıdaysa terinizi dışarı atacaktır: ayrıca hafif ve nefes alan yapıda bir çorap seçmeniz gerekmektedir
Botunuz sizi yağmurdan korumak adına su geçirmez yapıdaysa farklı bir seçim yapmanız gerekir: teri emen ve mümkün olduğunca fazla seviyede dışarı atan bir çorap kullanmalısınız.

NH150 su geçirmez orta boy gövdeli bot ile uyumlu olan çoraplar hangileridir?

Bu botlar su geçirmez yapıdadır. Bu su geçirmez botların membranı nefes alabilen yapıda olsa da botun teri dışarı atma oranı gerçekten hava alabilen bir ayakkabıyla kıyaslandığında oldukça düşük seviyededir. NH100 orta boy konçlu çoraplar teri emmek için pamuk içerir ve çorabın altında yer alan havlu kumaş bileşeni ile ayağınızda oluşan teri dışarı atar. Bu çorapların kullanımı su toplamalarını önlemek adına mükemmel çözüm sunar.

Garanti

Doğada yürüyüş botlarımız 2 yıl garantilidir. Ne vaat ediyoruz? Tüm doğada yürüyüş antrenmanlarınız sırasında size eşlik edecek dayanıklı ürünler sunuyoruz. En sevdiğimiz ürünlerimiz giydiğinizde güzel anılar biriktirdiğiniz ve kullanım ömrünü hiç kaybetmeyecek ürünlerimizdir!

Ağırlık

39: 0,806 kg
40: 0,849 kg
41: 0,893 kg
42: 0,941 kg
43: 0,99 kg
44: 1,04 kg
45: 1,091 kg
46: 1,146 kg
47: 1,203 kg
48: 1,264 kg

Daha Fazlası Daha Azı
BİLEŞENLER / TAVSİYELER
BİLEŞENLER
Dış taban
100.00% Bütadyen Kauçuk (BR)
Üstü
15.00% Polyester, 30.00% Poliüretan, 50.00% Poliamit, 05.00% Elastan
Astar ve çorap
70.00% Polyester, 30.00% Poliüretan
Bakım önerileri Islak bezle temizleyin.
Yıkama önerileri
Elde yıkayınız
Elde yıkayınız
Saklama önerisi Işık ve nemden uzak, hava alan bir yerde saklayın.
Uyarılar Dağlık arazi ya da yol (asfalt) yürüyüşlerine uygun değildir.
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Fransa'da, Mont Blanc dağının eteklerinde yer alan tasarım ekibimiz Quechua ürünlerini hayal eder, düşünür ve tasarlar. Ürünlerimizi, rahatlık ve dayanıklılık özelliklerini onaylamak adına kullanıcılarımızla test ederiz. Fontainebleau Ormanında, Breton'da....tüm zeminlerde ayrıca her mevsimde değerlendiririz. Kullanıcılarımızla yaptığımız fikir alışverişleri sonucunda değerlendirmeleriniz konusunda bilgi sahibi olabiliyor ve gelecek koleksiyonlarımızı geliştirebiliyoruz!
Garanti 2 Yıl
BENZER ÜRÜNLER
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM
MÜŞTERİLERİN FOTOĞRAFLARI