LUXILON
  • TENİS KORDAJ - LUXILON TENİS KORDAJI LUXILON
Referans numarası : 8379956
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
TENİS KORDAJ

Monofilament Tenis Kordajı - 1,25 mm - LUXILON BIG BANGER LUXILON

LUXILON
Decathlon
220.00TL - %

220.00TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
220.00TL - %
Eski Fiyat0.00TLYeni Fiyat220.00TL**
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

* *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
* Bu fiyat tarihinden itibaren geçerlidir.
Mağaza Stoğuna Bak
10 saatten az sürede kordajını parçalayan, top kontrolü arayan ileri seviyedeki oyuncular için tasarlandı. Ürün gamının en iyisi, Luxilon Alu Power 1,25 mm monofilament tenis kordajı, gücü ve top kontrolü ile profesyoneller tarafından en çok kullanılan kordajdır. PROFESYONELLERİN en çok kullandığı kordaj!

Ürün Faydaları

Dayanıklılık Luxilon kopolyester monofilament kordaj mükemmel dayanıklılık sağlar.
Etki ve kontrol 1,25 mm çapı sayesinde kontrolü kaybetmeden farklı vuruşlar yapabilmenizi sağlar
Yön verme Mükemmel kontrol edilebilirlik ve gerilme direnci sağlayan monofilament kordaj.

Üstlendiklerimiz

Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Hangi gerginlik seviyesi kullanılmalıdır?

Orta seviyeli gerginlik (18 - 23 kg), daha fazla rahatlık, falsolu vuruşlar ve güç sağlar. Buna karşın, daha az top kontrolü ve hassasiyet sunar.
Yüksek seviyeli gerginlik (23 kg'den fazla), daha fazla hassasiyet ve top kontrolü sağlar. Buna karşın, tendon iltihabı oluşumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca, daha az falsolu vuruşlar ve güç sunar.

Monofilament kordajlar

Monofilament kordajlar için Decathlon size 19 - 22 kg arasındaki kordaj gerginliğini önermektedir. Yaralanmaları önlemek amacıyla 15 yaş altı çocuklar için monofilament kordajların kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bu kordajlar, gerginliklerini çok çabuk kaybettikleri için en az 10 saatlik oyundan sonra kordajları parçalanan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Multifilament kordajlar

Multifilament kordajlar için Decathlon size maksimum 25 kg kordaj gerginliğini önermektedir! Bu kordajlar, tendon iltihabına karşı hassas olanlar, gençler ve daha az kordaj parçalayan kullanıcılar için önerilmektedir. Multifilament kordajlar gerginliklerini çok iyi korur.

Kordaj değişimi ne zaman yapılır?

Raketinizin performansı, %50 çerçeveye ve %50 kordaja bağlıdır! Bu nedenle, üst seviyede bir kordaj yapısı seçmeye özen gösterin
Çabuk kordaj parçalayanların, her parçalanmada kordajı değiştirmeleri gerekir
Nadiren veya hiç kordaj parçalamayanlar için Decathlon, haftada oynanan tenis sayısına eşit sayıda kordaj değişikliği yapmalarını öneriyor Örnek: Haftada 1 kere tenis oynuyorum, kordajımı yılda 1 değiştiriyorum. Haftada 3 kere tenis oynuyorum, kordajımı yılda 3 kere değiştiriyorum.

Decathlon'un önerisi nedir?

Performansını etkileyeceği için yumuşak bir kordajı sertleştirmeye gerek yoktur. Gerginliği az bir kordaj, daha rahat bir oyun sunarak daha güçlü vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır. Oynanma nedeniyle kordaj parçalanmasa bile yıpranabilir. Esnekliğini ve temel özelliklerini kaybeder. Çap da oyun hassasiyetinde önemli bir rol oynar. Çap ne kadar ufak olursa, o kadar güçlü ve falsolu vuruşlar yaparsınız. Çap ne kadar geniş olursa kordaj da o kadar dayanıklı ve etkili olur!

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

Saklama önerisi Ani ısı değişimlerinden uzak tutun. Raketinizi arabanın bagajında bırakmayın: ısı bir anda düşebilir veya yükselebilir!
Uyarılar Monofilament kordaj 15 yaş altı kullanıcılara uygun değildir!

Üstlendiklerimiz

Garanti 2 Yıl

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM