TÜM BİSİKLETLERDE YIL BOYUNCA ÜCRETSİZ KARGO!
OUTSHOCK

Hem hafif hem dayanıklı judo kimonosu.

HIROSAKI400 JUDO KİMONOSU

Judoya yeni başlayan yetişkinler için tasarlandı. Hem hafif hem dayanıklı, judoya yeni başlayan yetişkinler için ideal judo kimonosu. Kemersiz satılır.

Renk : BEYAZ

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8191025
TEKNİK BİLGİLER
Judo kimonosu nasıl seçilir?

Judo "kavramaya dayalı" bir dövüş sporudur. Genç judocu, rakibini fark edip, yere atma gayesiyle kimonosundan kavramalı ve onu hareketsiz hale getirmelidir. Bu yüzden judo kimonoları çekme gücüne karşı çekilebilecek ve sürtünebilecek noktalarında özellikle dayanıklı olmalıdır.

Çocuklar için hangi beden seçilmelidir?

Çocuğunuzun boyuna göre kimono boyu 100 - 150 cm olarak seçilmelidir. Geleneksel pamuklu kumaşı nedeniyle kimonolar doğal olarak ilk 3 yıkamada birkaç santim çekebilirler. Bu nedenle çocuğunuzun bedeninden 5 - 10 cm daha büyük bir kimono seçmenizi öneririz. Örneğin çocuğunuz 133cm boyundaysa, 140 cm'lik bir kimono seçin.

Yetişkinler için hangi beden seçilmelidir?

Boyunuz kimono (160cm - 200cm arasındadır) seçimini etkileyecektir. Geleneksel pamuklu kumaşı nedeniyle kimonolar doğal olarak ilk 3 yıkamada birkaç santim çekebilirler. Bu nedenle kendi bedeninizden 5 cm daha büyük bir kimono seçmenizi öneriyoruz. Örneğin, 174cm boyundaysanız, 180 cm'lik bir kimono seçin.

Antrenman seviyesine göre hangi kimono seçilir?

Judoya yeni başlayan ya da 1 - 2 yıldır yapan çocuklar hem esnek, hem dayanıklı pamuk ya da pamuk/polyester karışımı (200 g/m²) bir kimono seçmelilerdir. 2 yıldır judo yapan (sarı veya turuncu kuşak) veya judo müsabakalarına yeni katılan çocuklar için gard alma pozisyonu sırasında çekişe çok dayanıklı kumaştan üretilen bir kimono seçilmelidir. Polyester ve pamuk bileşeni (en az 350 g/m² ) sık yıkamalara karşı şeklini korur ve çabuk kurur.

Bakım önerileri

Her kullanımdan sonra kimononun havalandırılması önerilir. Düzenli yıkandığında kimononuz beyaz rengini korur. İlk yıkamalarda soğuk su kullanılmalıdır. Sonraki yıkamalarda 30°C geçilmemelidir.

Judonun yararları

Judo fiziksel bir spordur: Çocuklar, bir antrenmanda fazlasıyla çaba sarf ederler. Eksiksiz bir spor: Amaç, rakibinin ağırlığını kontrol etmek olduğundan çocuklar kaslarının tamamını kullanır ve geliştirirler. Bu spor, aynı zamanda psikolojik bir antrenmandır. Vücutta ve zihinde bir rahatlama sağlar. Ayrıca « judo » kelimesi « nezaket yolu » demektir.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM