100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
OUTSHOCK

Hem hafif hem dayanıklı judo kimonosu.

Referans numarası : 8191025

HIROSAKI400 JUDO KİMONOSU

Judoya yeni başlayan yetişkinler için tasarlandı. Hem hafif hem dayanıklı, judoya yeni başlayan yetişkinler için ideal judo kimonosu. Kemersiz satılır.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
TASARIM

440 judo kimonosu, %100 pamuk olan modellere göre sık yıkamalara karşı çekme yapmayan ve daha hızlı kuruma sağlayan polyester - pamuk karışımı bir kumaştan üretilmiştir. Judo kimonoları, yaka bölgesinde (kimonoyu yakalayıp çekmek için) ve zemin dövüşleri için diz bölgelerinde güçlendirmelere sahiptir.

JUDO KİMONOSU NASIL SEÇİLİR?

Judo "kavramaya dayalı" bir dövüş sporudur. Genç judocu, rakibini fark edip, yere atma gayesiyle kimonosundan kavramalı ve onu hareketsiz hale getirmelidir. Bu nedenle bir kimono özellikle tutup çekmeye karşı dayanıklı, sürtünen ve gerilen bölgelerde ise güçlendirmelere sahip olmalıdır.

HANGİ TÜR KİMONO SEÇİLMELİ?

- Judoya yeni başlayan ya da 1 - 2 yıldır yapan yetişkinler hem esnek, hem dayanıklı pamuk ya da pamuk/polyester karışımı (200 g/m²) bir kimono seçmelilerdir. - 2 yıldır judo yapan bir sporcu (sarı ya da turuncu kemer) ya da yarışmalara yeni başlayanlar için çekmelere karşı oldukça dayanıklı, pirinç kolalı bir kimono seçmek önemlidir. Polyester ve pamuk bileşeni (en az 350 g/m² ) sık yıkamalara karşı şeklini korur ve çabuk kurur.

HANGİ BOY SEÇİLMELİDİR?

Boyunuz kimono (160cm - 200cm arasındadır) seçimini etkileyecektir. Bu nedenle kendi boyunuzdan 5 cm daha uzun bir kimono seçmenizi öneriyoruz. Örneğin 174 cm boyundaysanız 180 cm'lik kimono seçin.

BAKIM ÖNERİLERİ

Her kullanımdan sonra kimononun havalandırılması önerilir. Düzenli yıkandığında kimononuz beyaz rengini korur. İlk yıkamalarda soğuk su kullanılmalıdır. Sonraki yıkamalarda 30°C geçilmemelidir.

JUDONUN YARARLARI

Judo fiziksel bir spordur. Eksiksiz bir spor: amaç, rakibinin ağırlığını kontrol etmektir. Bu spor, aynı zamanda psikolojik bir antrenmandır. Vücutta ve zihinde bir rahatlama sağlar. Ayrıca « judo » kelimesi « nezaket yolu » demektir.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM