QUECHUA

85/15 kuş tüyü oranı, ultra sıcaklık ve hafiflik

Forclaz 700 Yelek- Kiremit

Dağlık arazide yapılan doğa yürüyüşü sırasında soğuktan korunmanız için tasarlandı. 85/15 kuş tüyü dolgusu sayesinde çok sıcak tutar. Çok hafiftir ve çok az yer kaplar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8344300
TEKNİK BİLGİLER
Sırt ve gıdık tüyü dolgusu Şişme Kapasitesi %85 sırt ve %15 gıdık tüyü dolgu oranı sayesinde 600 inç küp veya üzeri şişme kapasitesi sağlar. Şişme kapasitesi, hava hacmini «hapsetme» yoluyla kuş tüyünün ısı yalıtım kapasitesini ifade eder. Böylece kuş tüyü daha fazla şişerek, daha çok yer kaplar, havayı hapseder ve ısı yalıtımı sağlar.
Ördek sırt ve gıdık tüyü dolgu kullanmanın avantajları* Kuş tüyünün şişme kapasitesi ve dayanıklılığı, doğa yürüyüşleriniz için 3 önemli özellik sunar: - Sırt ve gıdık tüylerinde hapsedilen hava sayesinde ısı yalıtımı
- Maksimum hafiflik: Kuş tüyü, sentetik dolgu ile aynı sıcaklığı sağlamar ancak daha hafiftir. Böylece sırt çantanızda çok ağırlık yapmaz.
- Az yer kaplar.

* Kuş tüyünü, eti için yetiştirilen çin ördeklerinin kesiminden sonra, elde ediyoruz. Kuş tüylerini, ördekler öldükten sonra elde ettiğimizi belgeliyoruz.
Sırt ve gıdık tüyü dolgulu şişme yelek için bakım önerileri Tüm kış ihtiyaç duyacağınız bu yeleği yıkamanız gerekecektir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak önerilerimizi görebilirsiniz: How to wash and dry your down jacket ?
http://www.quechua.com/wash-your-down-jacket
Yeleğin avantajları Yelek, vücudu sıcak tutmayı sağlar: Göğüs, boyun ve böbrekler gibi vücudun soğuğa karşı hassas olan bölgelerini korur. Kolsuz olması sayesinde, sırt çantanızda ağırlık yapmaz, hareket ettiğiniz sırada daha fazla nefes alabilirlik ve mont içine giydiğinizde maksimum hareket özgürlüğü sağlar. Bu sebeple, kolsuz yeleği özellikle doğa yürüyüşleriniz için tercih edebilirsiniz.
Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.
Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır. Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Tüm yeleklerimiz saatte 5 km/sa hızla yürüyüş yapıldığında oluşabilecek şartlar taklit edilerek termal bir manken üzerinde test edilmiştir. Bu test, 1 ile 5 aralığında derecelendirilen ısı yalıtım seviyesi arasından en doğru seçimi yapmanızı sağlar.
Garanti 2 Yıl
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM