QUECHUA

Hava alan ürün.

Kışlık Montlar - Erkek Erkek Spor Giyim - FORCLAZ 100 OUTDOOR YAĞMURLUK  QUECHUA - Erkek Spor Giyim
Kışlık Montlar - Erkek

FORCLAZ 100 SU GEÇİRMEZ OUTDOOR YAĞMURLUK - ERKEK - SİYAH / GRİ QUECHUA

QUECHUA
Dağlık arazide doğa yürüyüşü yaparken hem nefes alan hem de yağmura ve rüzgara karşı koruyan bir ürün arayanlar için tasarlandı. Hava alan ürün. Su geçirmez, nefes alan ve havalandırma özellikli Forclaz 100, doğa yürüyüşü montunun temel özelliklerini benzersiz bir fiyata sunar.

Bedeninizi seçiniz

Beden seçin

Decathlon

169.99TL -  %

169.99TL*

Dont écoparticipation: /

Ürünün mağaza stoklarını kontrol edebilirsiniz.

*Geçerli olan tarih aralığı: -

** *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
** au stoklar tükenene kadar !

tükenene kadar

*İndirimli ürün

tükenene kadar

*İndirimli ürün

Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
Tahmini teslim tarihi: 24/08/2017
.
Referans numarası : 8356314
MÜŞTERİLERİN FOTOĞRAFLARI
ÜRÜN AVANTAJLARI
Su geçirmezlik Su geçirmez membran kaplama (8 000 mm). %100 su sızdırmaz dikişler.
Nefes alabilirlik Hidrofil membran (RET=12): kıyafetin içindeki yoğunlaşmayı engeller.
Havalandırma Kol altında bulunan havalandırma fermuarları: teri dışarı atmayı kolaylaştırır.
Hareket serbestliği Sırtta oturan kesimi hareket özgürlüğü sağlar. Kalıplı dirsekler
Hafiflik Ağırlık: L bedende 630 g.
Cep 3 adet fermuarlı cep. 2 adet fermuarlı el cebi.
1 iç cep.
Çevre dostu Kullanım ömrü karşılaştırması: Erkek yağmurluğu - sustainability.decathlon.com
TEKNİK BİLGİLER
Beden ve kesim Standart kesim. Geniş iç hacmi sayesinde, yağmurluğun içine 2. katman olarak hafif kuş tüyü veya polar türünde teknik bir ürün giyilebilir.
Kapüşon Elastik kordonu ve stoperler sayesinde ayarlanabilir ve yakada toplanabilir. Kapüşonun arka kısmında bulunan cırt cırtlı bant sistemi sayesinde derinliği ayarlanabilir. Şekil hafızalı siperlik şeklindeki yapısı ile yüzü mükemmel şekilde korur.
Cep sistemi 2 adet kapaklı ve fermuarlı el cebi + 1 adet kapaklı ve fermuarlı dış göğüs cebi.
Ayarlanabilir etek ucu Sıkma kordonu ve stoper ile ayarlanır.
Ayarlanabilir bilekler Cırt cırtlı sıkıştırma bantları.
Ana bileşen 2 katmanlı membran kumaş.
Teknik astarlar Kolların iç kısmına uygulanan kumaş, terin dışarı atılmasını ve yağmurluk "çıplak kol" üzerine giyildiğinde (bir tişörtün veya kısa kollu diğer bir kıyafetin üzerine) daha rahat etmenizi sağlar. File kumaştan oluşan astarı sayesinde kıyafetin nefes alma özelliği artar.
Tavsiye edilen tamamlayıcı ürün Dağlık arazide yaptığınız dağ yürüyüşleri esnasında vücudunuz alt kısmını yağmura karşı koruyan Forclaz Rain üst pantolon, yağmurluğunuz için etkili bir tamamlayıcı üründür. Bakım ürünleri: Su geçirmezlik özelliğini tekrar kazandırmak ve kullanım ömrünü uzatmak için sprey gibi bu tarz ürünlere özel üretilmiş ürünler kullanabilirsiniz.
Kıyafetin su geçirmezliği Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç arttıkça kumaşın su geçirmezlik seviyesi de artar. 8000 mm su geçirmezlik seviyesine sahip bir bileşen, 8000 mm su tarafından uygulanan basınca dayanıklı demektir (yaklaşık 1 saatlik sağanak yağışa denk gelir)
Bileşenin su geçirmezlik özelliği Kumaşın nefes alan özellikte olup olmadığını öğrenmek için buharlaşma direnci (RET) ölçülür (ISO 11092 standardını temel alan test). Direnç azaldıkça, kumaşın aktivite sırasında vücut tarafından üretilen su buharını dışarı atma oranı, dolayısıyla nefes alma özelliği artar. Örneğin: RET < 9 = çok yüksek oranda nefes alan kumaş, 920 = az nefes alan veya hiç almayan kumaş.
Bileşenin nefes alabilirliği Kullanılan kumaşların nefes alabilirliğinin yanı sıra Quechua, uzun süreli doğa yürüyüşü için tasarlanan tüm mont ve üst pantolonların (Forclaz, Bionnassay ve Hélium serileri) genel havalandırması için teknik çözümler (fermuarlar, havalandırma noktaları, file vb.) geliştirmektedir. Bu havalandırma sistemleri sayesinde, hem kıyafet içindeki ısı dengesi sağlanmakta hem de efor sırasında vücut tarafından üretilen terin dışarı atılması kolaylaşmaktadır.
Membran veya kaplamalı bileşen kumaşın iç kısmına uygulanan ve bileşenin su geçirmez ve nefes alan yapıda olmasını sağlayan bir "boyama" işlemidir. Kaplama membrana göre daha uygun fiyatlıdır ve koruma sağlamak için astar kullanımını gerektirir.
bileşene su geçirmezlik ve nefes alabilirlik özellikleri sağlayan oldukça ince, poliüretan bileşenli plastik bir film tabakasıdır. Daha esnek, daha hafif, daha dayanıklı ve kaplamaya göre daha fazla nefes alabilme avantajlarına sahiptir.
3 katmanlı, 2 katmanlı veya 2,5 katmanlı bileşen 3 katman: membran bileşenin iç ve dış yüzüne yapıştırılmıştır. Bu yapı membranın kullanım ömrünü ve bileşen performansını uzatır. 2 katman: Membran sadece ürünün dış kumaşına yapıştırılmıştır, koruma sağlayan iç astar "özgürdür". Bu yapı, daha ucuz ancak genel olarak daha ağırdır.
2,5 katman: Membran iç kısımda daha fazla hafiflik sağlayan bir tür vernikle korunur.
Bileşenin su tutmazlığı Kumaşın su tutmama özelliği, suyun emilmeden yüzeyde akma kapasitesini ifade eder. Böylece kumaş su geçirmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan işlem ile kazanır. Bu işlem, kıyafetinizin kullanım ömrü boyunca yenilenmelidir (3 yıkamada bir yapılmasını öneririz). Bütün su geçirmez özelliğe sahip Quechua yağmurluklar su tutmazlık bakımı gerektirir.
Ürünlerin çevresel etkileri hakkında not Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur. Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır. Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/
BİLEŞENLER / TAVSİYELER
BİLEŞENLER
Astar
100.00% Polyester
Ana kumaş
100.00% Polyester
Bakım önerileri Ilk yıkamada ayrı yıkayın. Yumuşatıcı kullanmayın. Fermuar kapalı olarak yıkayın.
Yıkama önerileri
Çamaşır makinesi - En fazla 30°'de - Normal yıkama
Beyazlatıcı kullanmayınız
Tamburlu kurutma yapmayınız
Ütülemeyiniz
Kuru temizleme yapmayınız
Saklama önerisi Bu su geçirmeyen ürünü dolaba kaldırmadan önce tamamen kuru olduğundan emin olun.
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Quechua, Haut-Savoie (Fransa) bölgesinde bulunan Mont-Blanc dağı eteklerindeki tesisimizde faaliyet gösterir. Tasarım ekiplerimiz yıl boyunca güzel, basit ve teknik ürünler geliştirir. Ardından, bu ürünler teknik ve profesyonel ortaklarımızın katkılarıyla en zorlayıcı şartlar altında saha testlerine tabi tutulur. Söz konusu ürünleri ancak gerçek hayat koşullarında test ederek gelişimimizi sürekli kılabileceğimize inanıyoruz.
Garanti 2 Yıl
BENZER ÜRÜNLER
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM