100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
DOMYOS

Göğüs pedli, teri emen sporcu sütyeni.

Referans numarası : 8352419

COMFORT PEDLİ SPORCU SÜTYENİ

Hafif fitness antrenmanlarına yönelik tasarlandı: (Yoga, esneme, pilates, kas geliştirme). Pamuk, polyester ve elaşan bileşenli kumaşı sayesinde teri emen sporcu sütyeni. V dekolte ve göğüs desteği sağlayan entegre pedler. Yüzücü sırt kesimi.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
Hafif fitness antrenmanları için uygun sporcu sütyeni:

Hafif fitness antrenmanları için idealdir (Basen, karın, kalça egzersizleri, yoga, jimnastik...). Özellikle küçük göğüslü hanımlar için uygundur. Antrenman sırasında kaymamaları için pedler sütyenin alt kısmına sabitlenmştir.

Neden sporcu sütyeni takmalıyım?

Spor antrenmanları esnasında, göğüsleriniz günlük hayatta olduğundan daha fazla baskıya maruz kalır. Eforun yoğunluğuna ve etkisine bağlı olarak normal halinden 3 - 5 kat daha ağır hale gelir. Buna karşılık, kadınların %59'u spor yaparken göğüsleri için yeterli desteği sağlamayan klasik sütyenler kullanır (http://bjsm.bmj.com/content/42/8/670.short). Sporcu sütyeni, göğüs hareketlerini sınırlandırarak göğüsler üzerinde oluşan baskıyı azaltır.

Göğüs sağlığı:

Göğüs ölçünüz ne olursa olsun baskılar deriyi ve bağ dokularını esnetir. Yeterli destek sağlanamadığında acı hissedebilirsiniz veya göğüsleriniz erken sarkabilir. Öte yandan, gereğinden fazla destek de uzun vadede zararlı olabilir: Sütyeninizin göğüs ölçünüze ve maruz kalınan baskı seviyesine uygun olması gerekir. Amaç, göğsün doğal hareketini bozmadan göğüsleri korumaktır.

DOMYOS sportif iç giyim ürünleri nasıl tasarlanır?

Modellerimiz rahatınızı artırmak ve sağlık problemlerinin önüne geçmek için tasarlandı: * balen kullanmadık (yaralanma ve lenf bezlerine baskı yapma riski )
* meme başı hizasındaki dikişleri azalttık (tahriş riski)
* terin dışarı atılmasını sağlayan bileşenler kullanmayı tercih ettik (bu kriter rahatlığı artırmasının yanı sıra tahriş riskini önemli ölçüde azaltır).

DOMYOS sportif iç giyim ürünleri nasıl test edilir?

Tüm ürünlerimiz laboratuarlarımızda göğüs desteği testine tabi tutuldu (antrenman sırasında göğüslerin maruz kaldığı ivmenin azalıp azalmadığı ölçüldü) ve onaylandı.
1 - 5 üzerinden değerlendirme ve sınıflandırma yapıldı. Sporcu sütyenlerimiz, ivmenin minimum %10 (seviye 1) maksimum %50 (seviye 5) oranında azaltılmasını sağlar. 1. seviye modellerimiz hafif antrenmanlar için tasarlandı. 3. seviye olanlar orta yoğunlukta, 5. seviye olanlar yoğun antrenmanlar için uygundur.

Yaptığınım spora göre hangi destek türünü seçmeliyim?

Yaptığınız antrenmana göre, size uygun göğüs desteğine sahip modeli bulabilirsiniz: Hafif (yürüme , Yoga , Pilates , esneme...), orta yoğunlukta (jimnastik, dans...) ya da yoğun (trambolin, step, kardiyo egzersizleri...). Desteğin yaptığınız antrenmana uygun olması önerilir: Örneğin, gerekmediği takdirde yoğun antrenmanlar için uygun bir sütyen takmayın (göğsün doğal hareketini bozmadan koruma sağlayan bir ürün kullanmak önemlidir).

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM