Şapka, Bandana, Havlu, Bileklik

Tenis Şapkası, Bandanası, Bilekliği

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Tenis Bilekliği - Siyah - TP100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Tenis Bilekliği - Siyah - TP100
₺50
Miktar başına Fiyat ₺25unit
Tenis Şapkası - 58 Cm - Mavi - TC 500
İNDİRİM
Tenis Şapkası - 58 Cm - Mavi - TC 500
₺85 −23%
₺65
*10.08.2022 - 01.10.2022 arası
Tenis Bilekliği - Beyaz - TP100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Tenis Bilekliği - Beyaz - TP100
₺50
Miktar başına Fiyat ₺25unit
Tenis Şapkası - 58 Cm - Açık Gri - TC 500
SERİ SONU
Tenis Şapkası - 58 Cm - Açık Gri - TC 500
₺85 −23%
₺65
*10.08.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.6/5 Şuna göre: 601 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bilinçli tercihlerle doğru tenis aksesuarlarına sahip olmak oyun performansınızı geliştirebilir. Tenis şapkaları, vizörler, bandana ve bileklik gibi aksesuarlar çeşitli şekillerde ve boyutlarda gelir. Uygun fiyata rahat bir ürün satın alabilmeniz için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Hangi malzemelerin ve hangi modellerin sizin için en uygun olduğunu öğrenerek oyun konforunu ve konsantrasyonunuzu artırabilirsiniz.

İyi Bir Tenis Oyuncusu İçin Olmazsa Olmaz Tenis Aksesuarları

Tenis şapkaları güneşten korunmak için ana aksesuardır. Kapalı kortlarda tenis oynarken bir şapkaya ihtiyacınız olmayabilir. Fakat dışarıda oynuyorsanız, güneş ışığının yüzünüze veya gözlerinize doğrudan gelmesini engelleyecek bir şapka takmanız gerekir. Güneş koruması oyuna daha fazla konsantre olmanızı sağlar ve oyun performansını artırır. Tenis şapkaları başı ve gözleri güneşin zararlı ışınlarına karşı korumakla kalmaz, soğuk havalarda başınızı sıcak tutmayı da sağlar. Bazı şapkalar aynı zamanda ter emmek ve yüzünüze ter damlamasını engellemek için tasarlanır. Böylece oyununuza konsantre olabilirsiniz.Güneş ışınlarından korunmak için genellikle tenis şapkası gerekir. Bununla birlikte bazı insanlar şapka giymeyi sevmez ve giyilmesi kolay olan vizörleri kullanmayı tercih eder. Saçları terlettiği için çoğunlukla uzun ya da gür saçlı kadınların vizör kullanması daha iyi bir tercihtir. Diğer bir tenis aksesuarı olan bandanaların temel işlevi teri hızlı bir şekilde emmesidir. Özel malzemesi sayesinde alında oluşan terlerin göze kaçmasını önler. Açık bir tepe tasarımı olduğundan güneşten koruma özelliği yoktur.

Tenis Şapkası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadın ve erkekler için farklı tenis şapkaları vardır. Bu şapkalar arasındaki temel farklılık kadın şapkalarının, erkeklerin şapkalarından farklı şekilde renklendirilmesidir. Erkeklerin anatomik özelliklerine göre tasarlanmış şapkalar olmakla birlikte, şekil ve büyüklükten bağımsız olarak erkek ve kadınlar tarafından kullanılabilecek unisex şapka modelleri de bulabilirsiniz.Bir tenis şapkasının büyüklüğü baş ölçüleriniz ile ilgilidir. Hangi şapka bedeninin size en uygun olduğunu görmek için başınızın çevresini ölçün. Şapkalar genellikle birkaç yıkamadan sonra gevşeyen esnek bir malzemeden yapılır. Bu nedenle tanımladığınız beden ölçüsünden yaklaşık birkaç cm küçük bir şapka alabilirsiniz. Hangi malzemeden üretilmiş bir şapka seçeceğiniz hava durumuna bağlıdır. Hava sıcaksa ve normal günlerden daha fazla ter ile karşı karşıya kalacaksanız, polyester malzemeden yapılmış bir şapka iyi bir seçim olabilir. Soğuk havalarda ise pamuklu bir şapka tercih edebilirsiniz. Pamuklu malzemeler biraz daha kalındır ve terledikten sonra kışın sizi sıcak tutar, böylece üşümezsiniz. Eğer güneşte oynuyorsanız ve çok terleyen bir insansanız, o zaman ter bandı olan bir şapka aldığınızdan emin olmalısınız. Ter bandına sahip şapkalar, sizi rahatsız eden ter damlalarını gözlerinizden uzak tutar. Böylece alnınızdaki terleri silmek için backhand yapmak zorunda kalmazsınız.

Tenis Bilekliği Ne İşe Yarar?

Tenis maçları saatler süren yoğun bir efor gerektirir. Tenisçiler sadece topa vurmak için değil, aynı zamanda sahada hareket etmek için de çok fazla hız ve enerji kullanır. Herhangi bir terleme yaşamadan momentumu korumak zordur. Ter, vücudun yoğun bir aktivite süreci geçirdiğinin göstergesidir. Bilek bandı olmayan bir tenisçi için ter çok kötü bir faktör olabilir. Bu, raketin ellerden kaymasına, puan kaybetmeye ve rakibe avantaj sağlamaya neden olabilir. Bu nedenle tenis bilekliği bileklerin çevresinde geniş bir şekilde kullanılır. Çünkü kollar boyunca akan terin avuç içine girmesini engellemeye yardımcı olurlar. Tenis bileklikleri genellikle pamuktan veya emici başka bir malzemeden yapılır. Bu da teri silmeyi çok daha kolaylaştırır.Tenis oynarken bacakların dışında bilekler de yoğun bir şekilde kullanılır. Her vuruş veya backhand el bileği üzerinde çok fazla stres yaratır. Modern bilek bantları sadece emici malzeme değil, bilekte ihtiyaç duyulan desteği sağlayacak kadar kalın malzeme yapısına da sahiptir.