Pilates Bandı

Pilates Bandı ve Spor Lastikleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Elastik Direnç Bandı - Zor - Bacak / Kalça
SERİ SONU
Elastik Direnç Bandı - Zor - Bacak / Kalça
₺70 −21%
₺55
*19.05.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
DOMYOS

Elastik Direnç Bandı - Zor - Bacak / Kalça

(16)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Göğüs Yayı
Göğüs Yayı
₺160
DOMYOS

Göğüs Yayı

(29)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 940 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Pilates Lastiği Modelleri & Pilates Bandı Fiyat

Doğru nefes ve hareket serileri ile vücudun güçlenmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olan pilates, her geçen gün popülaritesini artıran bir spor branşı. Aynı zamanda beden bütünlüğünün korunmasına ve esnekliğinin geliştirilmesine de katkı sağlayan bu eğlenceli spor branşından tam verim alabilmek için bazı ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Pilates yaparken vücudunuzun farklı bölgelerini çalıştırmanıza yardımcı olan bu ekipmanların başında pilates lastiği gelir. Decathlon pilates bandı çeşitlerinden seviyenize uygun bir ürüne sahip olarak pilates egzersizlerinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Pilates Bandı Ne işe Yarar?

Pilates bandı veya bir başka adıyla terabant, özel tasarıma sahip bir bant olup pilates egzersizleri esnasında esneme ve direnç hareketlerini etkin bir şekilde uygulamanızı sağlar. Uzunluk ve direnç seviyeleri gibi kriterler doğrultusunda farklı tasarımlar ile üretilen esneme bandı çeşitleri, doğru teknikler ile kullanıldığında aletsiz pilates egzersizlerine göre daha kısa sürede netice almanıza yardımcı olur. Pilates bantları tasarımlarına göre dairesel kapalı ve iki ucu açık bant olarak ikiye ayrılır. 25 santimetre ve 30 santimetre olarak üretilen dairesel kapalı bantlara loop pilates bandı da denilir. İki ucu açık spor lastikleri ise genellikle 120 ile 190 santimetre arasında tasarlanır. Decathlon terabant çeşitleri ile kol, bacak, omuz ve karın kaslarınızı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Evinizde bulunan farklı sertlikteki direnç lastikleri ile bir fitness salonunda serbest ağırlıkla yapılan birçok egzersizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Pilates lastikleri aynı zamanda fizyoterapi ve rehabilitasyon amaçlı da kullanılır.

Pilates Lastiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pilates lastiği seçerken aldığınız ürünün kaliteli materyaller kullanılarak üretilmiş olmasına dikkat edin. Satın almadan önce ekipmanın herhangi bir yerinde delik veya yırtık olup olmadığını da mutlaka kontrol edin. Pilates lastiği seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da lastiğin sertlik seviyesi ve uzunluğudur. Eğer pilates bandı ile tüm egzersizleri yapmak istiyorsanız 3’lü pilates bandı modellerinden birine sahip olarak tüm terabant seviyeleri ile antrenman yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Uzunluk konusunda ise boyunuza uygun olan ekipmanı tercih etmeniz gerekir. Pilates lastiği alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir başka nokta ise spor bandı fiyatları ile ürünün kalitesinin dengeli olmasıdır. Pilates bandı fiyatları, ekipmanın modeline, tasarımına ve sertlik seviyesine göre farklılık gösterir. Decathlon marka pilates bantları sahip oldukları uygun kalite fiyat dengesi ile pilates tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilir.

Spor Bandı Çeşitleri Nelerdir?

Direnç bandı Decathlon ürün yelpazesinin en çok tercih edilen spor ekipmanları arasında yer alır. Direnç bantları da pilates lastikleri gibi ekipmanın sertlik seviyesine ve tasarımına göre farklılık gösterir. Güçlü esneklik özelliğine sahip kauçuk malzemeden imal edilen Decathlon direnç lastiği çeşitlerinin sertlik seviyeleri ekipmanın rengine göre farklılaşır. Yeşil renkli lastikler 15 kg dirence sahip olan hafif bantlardır. Sarı ve turuncu renkli lastikler ise orta sertlikte olup 25 kg ve 35 kg direnç seviyeleri ile üretilir. Kırmızı ve siyah renkli direnç bantları da 45 kg ve 60 kg olan dirençleri ile yüksek sertlikte ekipmanlar olarak tasarlanır. Spor bandı çeşitleri arasında boru şeklinde kablo tasarımları da vardır. Uç kısımlarında tutamakları bulunan ve ayarlanabilir özelliğe sahip bu ekipmanlar fonksiyonel ve pratik kullanım olanağı sunar.

Spor Lastiği ile Nasıl Antrenman Yapılır?

Spor lastiği ile antrenman yapmanın birçok farklı yöntemi vardır. Bu lastikler ile her kondisyon seviyesindeki sporcu idman yapabilir. Lastik spor bandı ile çalışmaya başlamadan önce hangi kas grubunu çalıştırmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Satın alacağınız Decathlon direnç bandı modelleri ile üst ve alt karın bölgenizi sıkı bir şekilde çalıştırarak göbek bölgesinde oluşan yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca mevcut kondisyonunuza uygun olan sertlik seviyesindeki bandı, squat lastiği olarak kullanıp kalça egzersizleri yapabilirsiniz. Ayrıca pilates lastikleri ile bacak ve omurga kaslarınızı güçlendirebilir ve böylece daha düzgün bir duruşa sahip olabilirsiniz. Farklı sertlik seviyelerine sahip direnç bantlarını dilerseniz birleştirerek de kullanabilirsiniz.