Scooter Aksesuarları

Scooter Aksesuarları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
3.4/5 Şuna göre: 130 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

SCOOTER TEKERLEĞİ

Günlük hayatlarında ulaşımlarını daha eğlenceli ve pratik şekilde halletmek isteyenlerin tercih edebileceği scooterların kullanımı gitgide artıyor. Scooter kullanımı arttıkça scoterı oluşturan parçalar da çeşitleniyor. Scooter kullanmaya duyulan ilgi, scooter bakımı, parça değişimi gibi konulara ilgiyi arttırıyor. Özellikle scooterın ne sıklıkta, nerede ve kim tarafından kullanılacağı gibi faktörlere göre scooter tekerleklerinin özenle seçilmesi gerekiyor. Decathlon'un scooter tekerleği modelleri, tüm scooter kullanım şekillerine ve seviyelerine hitap ediyor.

Scooter Tekerleği Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çeşitlilik arttıkça scooter kullanıcısının scooter tekerleği modelleri arasındaki kararsızlığı da artıyor. En iyi scooter tekerleğini seçtiğinizden emin olmanız için birkaç faktöre dikkat etmeniz gerekiyor. Decathlon'daki birbirinden kaliteli scooter tekerleklerinin boyları 100, 125, 175 ve 200 mm olarak değişiyor. Tekerlek boyu büyüdükçe scooterın hızı arttığından, başlangıç seviyesindeki bir kullanıcıysanız 100 mm tekerlekleri kullanabilirsiniz. Eğer daha profesyonelseniz, diğer scooter tekerlekleri boylarına yönelebilirsiniz. Scooter tekerleği modelleri tekerlek boyu ölçüsü ile çeşitleniyor. Decathlon'da tekerleklerin boyları 100, 125, 175 ve 200 mm olarak değişiyor. Tekerlek seçerken, güverte ve çatalın hangi boyla uyumlu olduğuna da dikkat etmek gerekiyor.

Tekerleklerin üretildiği madde olan üretanın sertliği de önem taşıyor. Bu sertlik, durometre ölçüsü üzerinden belirleniyor. Durometresi düşük olan tekerleklerin yolu daha fazla tutarak hızınızı azaltıyor. Zira plastik sertleştikçe yolu tutma eğilimi azalıyor ve scooter daha yüksek hızlarda ilerleyebiliyor. Scooterı park gibi ortamlarda kullanmak istiyorsanız, daha yumuşak durometreli tekerlekleri tercih etmelisiniz. Sokak sürücüsü iseniz daha yüksek durometrelerdeki tekerlekler ile scooter üzerinde manevralarınızı ve diğer hareketlerinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Scooter tekerleklerinin, uzun yıllar boyunca kullanılabilecek şekilde üretilmiş olsalar bile muhakkak ara ara kontrollerinin yapılması gerekiyor. Decathlon'un tekerlek modellerini uzun süre kullanabilirsiniz. Aşırı yağ uygulanması, tekerlekleri kirletebiliyor. Birçok kullanıcı, scooter tekerleklerini yağlayarak daha iyi kullanacağını sanıyor. Tekerleklere ekstra yağ uygulanması, onların çabuk kirlenmesine yol açabiliyor. Özellikle sokakta scooter kullanıyorsanız bu gibi durumlara daha çok dikkat etmek gerekiyor.

Scooter tekerlekleri, tasarımsal olarak da farklılıklar içeriyor. Birçok desen ve renk seçeneği bulunan scooter tekerlekleri arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

Kullanıma Göre Scooter Tekerlek Seçimi

Eğer yeni başladıysanız Decathlon'un hafif ve alçak scooter modellerini tercih edebilirsiniz. Küçük tekerlekli scooter çeşitleri, dönüş performanslarını iyileştiren küçük güverteler içeriyor. Ayrıca agresif sürüş de tekerleklerin küçük olmasıyla engelleniyor. Eğer scooterınızı daha çok parklarda sürecekseniz daha düşük durometre tekerlekleri tercih edebilirsiniz. Sokakta scooterınızı kullanmayı tercih ediyorsanız daha yüksek durometreye sahip plastikleri kullanabilirsiniz.

Kullanıma göre scooter tekerlek boyu seçimleri şöyle oluyor. Acemi biniciler, 100 mm boyundaki tekerlekleri tercih ediyor. Orta seviye ya da ileri seviyedeki sürücüler 125 mm, 175 mm ya da 200 mm ölçülerini kullanıyor. Buna göre, orta seviye ve parkta kullanan birisiyseniz yumuşak durometre ve 100 mm ya da 125 mm veya üzeri bir tekerlek tam size göre oluyor. Sokakta kullanmak için scooter aldıysanız ve daha çok yeni kullanmaya başladıysanız, 100 mm ancak sert durometre tekerlekleri tercih etmelisiniz.

Scooter tekerleği seçiminizi, seviyenizin dışında scooterdan nasıl keyif aldığınıza bağlı olarak da değiştirebilirsiniz. Sert durometreli tekerlek ile parkta scooter kullanabilir ya da sokakta yumuşak durometreli tekerlek ile sürüş yapabilirsiniz. Özgürlükçü yanınızı scooter ile ortaya çıkartmak ve seviye seviye ilerlemek için Decathlon mağazalarından veya Decathlon.com üzerinden tüm scooter tekerleği modellerine hemen göz atarak kendiniz için en uygun modeli kolayca seçebilirsiniz.