Şişme Yataklar

Kamp Yatağı - Şişme Yatak

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kamp Matı - 1 Kişilik - 60 cm - BASIC
EKO TASARIM
Kamp Matı - 1 Kişilik - 60 cm - BASIC
₺380
QUECHUA

Kamp Matı - 1 Kişilik - 60 cm - BASIC

(11)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.3/5 Şuna göre: 563 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

Şişme Yatak

Kampçılık ve trekking gibi uzun süreli outdoor aktiviteleri için konfor alanı oluşturan çadır, uyku tulumu ve şişme yataklar rahat bir gece geçirmenizi sağlar. Dinlenebilmenize yardımcı olan bu ürünleri aktiviteye, çadır alanına, kişi sayısına, malzemesine ve daha birçok özelliğine göre seçebilirsiniz. Evinizin rahatını dış ortamda sağlayan şişme yatak modelleri ise tek kişilik, çift kişilik, ince ve kalın, çadır içi, elektrikli ve standart olarak birçok çeşitte sunulur.

Decathlon'da yer alan Forclaz ve Quechua şişme yatak modelleri arasında ise hemen her çeşit aktivite için uygun bir alternatif mevcuttur. Doğada sakin bir gün geçirmek istediğinizde ya da arkadaş grubunuzla/ailenizle şehirden uzaklaşmak istediğinizde Decathlon şişme yatak modellerine göz atabilir, uzun ömürlü, kaliteli ve rahat bir şişme yatağa sahip olabilirsiniz.

Şişme Yatak Modelleri

Daha çok çadır içi kullanıma uygun olarak tasarlanan tek kişilik şişme yatak modelleri, hafifliği, ergonomikliği, kolay şişmesi, sırt çantasında taşınabilmesi ile outdoor aktiviteleri için çok kullanışlı ürünlerdir. Kaymaz silikon destekleri ve ortalama 8 pedli tasarımı ile hem konforlu hem de güvenli bir şekilde uyumanıza yardımcı olur. Kalın yüzeyi kolay deforme olmaz ve uzun yıllar kullanım vadeder.

2 kişilik şişme yatak modelleri ve yatak aksesuarları ise pompa ile ortalama bir dakikada şişirilir ve hemen kullanıma hazır olur. Şişme yatak kamp yapmak için ideal ekipmanlardan biridir. Hem çadır içi hem de çadır dışında kullanıma uygun olmasının yanı sıra kaymaz ve yumuşak üst yüzeyi sayesinde uyku tulumuna uyum sağlar.

Çadır için şişme yatak modelleri standart şişme yataklara göre daha çok uyku tulumlarına benzer yapıya sahiptir. Gövde kısmında geniş, ayaklara doğru daralan formu sayesinde çadır içinde ekstra yer kaplamaz ve ters-düz konumlandırarak çadır alanından maksimum fayda sağlanır.

Şişme Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp şişme yatak modellerini satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli unsur bulunur. Bu önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

Ölçü: Tek kişilik, çift kişilik, çadır içi büyük boy ve şişen mat olarak farklı boylarda sunulur. Ölçü seçerken hem kullanacağınız alan hem de yatış pozisyonunuzu ve konforunuzu göz önünde bulundurmanız gerekir. Çadır şişme yatak modellerini çadırın tabanını tamamen kaplayacak şekilde ya da uyku tulumu ölçülerinde tercih edebilirsiniz.

Kurulum: Pompa ile çabuk kurulan kalın ve ince şişme yatak modellerinin yanı sıra bu ergonomik yataklar kendi kendine kurulan teknolojiler de içerir. Elektrikli şişme yatak modelleri ise yine pompalı sisteme sahiptir ve bu sistem sayesinde hava, yatak içerisinde eşit dağılır. Kurulumu ve tekrar toplanması kolay bir şişme yatak seçerek kamp alanlarında zahmetsiz kullanım sağlayabilirsiniz.

Yüzey Özelliği: Uyku tulumu ile kullanmayı düşünüyorsanız kaymaz bir yüzeye sahip olması gerekir.

Yumuşaklığı: Şişme yataklarda sertliğin büyük bir kısmını şişirme yöntemi ile ayarlayabilirsiniz, ancak çok şişirilmiş sert bir yüzey hem anatominiz hem de yatağın ömrü açısından tavsiye edilmez. Çok fazla içeri çökme yapmayacak şekilde şişirilmesi ya da kendi kendine şişen bir yatak ise orta sertlikte olması önerilir.

Şişme Kamp Yatağı Nasıl Şişirilir?

Şişme yatak çift kişilik veya tek kişilik fark etmeksizin benzer kurulum tekniklerine sahiptir. Farklı teknolojilerle kullanım kolaylığı sağlayan şişme yataklar, genellikle pompa ile saniyeler içinde şişirilebilir.

Aynı şekilde tekrar toplanması ve katlanması da oldukça kolay olan bu şişme yataklara alternatif olarak üretilen kendi kendine şişen ve havayı otomatik olarak dışarı bırakan modeller de mevcuttur. Bu modeller diğer yataklara göre ince tasarlansa da kullanım kolaylığı ile öne çıkar. Rahat uyku tulumları ile birlikte kullanıldığında dinlenmenize ve uyumanıza yardımcı olur.

Kamp İçin En İyi Şişme Yataklar

Kamp yapmak için ideal şişme yataklar hem kullanım ve malzeme hem de dayanıklılık ve fiyat açısından uygun olmalıdır. Şişme yatak fiyatları malzeme, boyut, kullanım alanı gibi faktörlere göre değişiklik gösterse de kullanım ömrü ve konfor açısından oldukça bütçe dostudur. Şişme yatak tek kişilik fiyatları ise tek başına kamp yapan kullanıcılara ya da çadır içinde kişisel alan tercih edenlere hitap eder. Tek kişilik uyku tulumu formu ve portatifliği ile dikkat çeken şişme yatak Decathlon modellerine göz atabilir, çift kişilik alternatiflere kadar uzanan kamp yatakları ve uyku tulumu koleksiyonları arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

"