MMA Eldiveni

MMA Eldiveni

4/5 Şuna göre: 9 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

MMA Eldivenleri

Son zamanlarda dövüş sporlarına ilgi oldukça artmıştır. Hem kendinizi savunmayı öğrendiğiniz hem de zihinsel ve fiziksel yararlara sahip olan bu sporların avantajlarını göz önünde bulundurduğunuzda neden ilginin arttığını anlayabilirsiniz. Dövüş sporları denildiğinde aklınıza pek çok branş geliyor olabilir. Bunlardan en yaygınları boks, kickboks, Muay Thai, MMA denilebilir. Bu branşlar içinde en kapsamlısı, adından da anlaşılacağı gibi MMA (Mixed Martial Arts) yani Karışık Dövüş Sanatları’dır.

Bu branş içerisinde pek çok disiplini barındırmaktadır. Kendinizi savunmak ve karşınızdakine saldırıda bulunmak için birtakım tekniklere sahiptir. Her dövüş sporunda olduğu gibi bu sporda da eğitimini almak ve teknikleri bilinçli şekilde uygulamak oldukça önemlidir. Aksi takdirde sakatlanmalar, yaralanmalar olabilir. MMA’in yüksek tempolu bir spor branşı olduğu unutulmamalı, antrenman yoğunlukları göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde dünya genelinde başlayan turnuvalarla MMA heyecanı artarak devam etmektedir.

MMA sporu ile ilgilenen kişilerin antrenman ve beslenme düzenine dikkat ettiği gibi, antrenman sırasında kullanacağı ekipmanlar konusunda da titiz olması önerilmektedir. Yoğun ve yüksek tempolu bir spor dalı olması nedeniyle dikkatsizlikler büyük sakatlıklara yol açabilmektedir. MMA sporuna ilgi duymaya başladıysanız öncelikle ekipmanlarınızı tamamlamanız gerekir. Dövüş sporlarının başlıca ekipmanı eldivenlerdir. MMA eldiveni diğer branşlara göre daha farklı yapıda tasarlanmıştır. MMA eldiveni seçimini yaparken bu modeller doğru değerlendirilmelidir. Farklı dövüş sporlarına ait ekipmanları MMA’de kullanmak sağlıklı olmayabilir.

MMA Eldiveni ile Boks Eldiveni Arasındaki Farklar Nelerdir?

MMA ve boks, sahip oldukları teknikler ile birbirlerlerinden ayrılmaktadır. Teknikleri sebebi ile ekipmanlarında da farklılık görülmektedir. MMA sporunda avuç içinin açık olması gerekmektedir. MMA eldivenleri buna uygun olarak tasarlanmıştır. Boks eldiveni çeşitleri bu branşta hareketlerinizi kısıtlayabilir. Bazı antrenmanlarınızda boks eldiveni kullanmak mümkün olsa da kullanılması gereken MMA antrenman eldivenleridir. Resmi müsabakalarda diğer branşlara ait eldivenler değil, özel MMA eldivenleri kullanılması zorunludur.

MMA Eldiveni Modelleri

MMA eldiven modelleri de kendi içlerinde bazı ayrımlara sahiptir. Antrenmanınızın odağına, yoğunluğuna ve seviyenize göre değişiklik göstermektedir.

Bu branşta MMA antrenman eldiveni ve MMA yarışma eldiveni olarak başlıca iki tip eldiven bulunur. MMA antrenman eldiveni, parmaksız olarak tasarlanmıştır. MMA antrenmanları dışında kas güçlendirme ve kum torbası çalışmalarında kullanılmaktadır. Bileğinizi saran ve destekleyen yapısı ile güçlenme antrenmanlarınızda koruma sağlar.

Yarışmalar için tasarlanan MMA eldivenleri, müsabakalara uygun şekilde dizayn edilmiştir. Avuç içleri boşlukludur. Farklı teknikleri içinde barındıran MMA’de tutma, kavrama gibi hareketlere ihtiyaç duyulduğundan bu şekilde tasarlanmıştır. Aynı sebepten dolayı eldivenin parmakları birbirinden ayrılmış olan modeller daha fazla tercih edilmektedir. Yüksek hareket kabiliyeti sunmaktadır. Yarışma esnasında sakatlıkları önlemek açısından bilek desteği bu eldivenlerde de mevcuttur.

Decathlon MMA Eldivenleri

Her türlü spor branşına uygun ekipman bulabileceğiniz Decathlon’da ister amatör ister profesyoneller için MMA eldiveni modelleri mevcuttur. Bu spora ilgi duymaya başladıysanız uygun fiyatlı ve kaliteli Decathlon MMA eldivenlerini ve boks kaskı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Dünya genelinde MMA ile ilgilenenlerin artmasıyla birlikte birçok MMA eldiven markası piyasaya sunulmuştur. Bu seçenekleri değerlendirirken bütçenize uygun seçimler yapmalısınız. MMA eldiven fiyatları oldukça geniş aralıkta satışa sunulmaktadır. Seviyenize ve bütçenize uygun seçimler ile antrenmanlarınızı ideal hale getirebilirsiniz.