Kornalar ve Ziller

Bisiklet Zili & Bisiklet Kornası

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Bisiklet Kornası - Gümüş - 520
Bisiklet Kornası - Gümüş - 520
₺65
ELOPS

Bisiklet Kornası - Gümüş - 520

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 844 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Kornaları

En eğlenceli fiziksel aktivite ve ulaşım araçlarından biri olan bisikletler, tüm diğer araçlarda olduğu gibi güvenli aksesuar ve ekipmanlara sahip olmalıdır. Bisiklet modelleri için özel olarak tasarlanan donanımlar, trafikte seyir halinde iken can güvenliğinizin korunmasında önemli rol oynar. Özellikle trafikteki varlığınızı ifade etmenizi sağlayan bisiklet zili, aracınızın olmazsa olmaz parçasıdır.

Bisiklet Kornası Ne İşe Yarar?

Bisiklet aksesuarları arasında belki de en eğlencelisi olan bisiklet kornası, tıpkı diğer trafik araçlarında olduğu gibi bisikletler için de oldukça önemlidir. Trafikteki diğer araç ve yayaları uyarmak için kullanılan bisiklet zili, sürücünün güvenliği açısından oldukça önemli bir aksesuardır. Olası kazaların engellenmesine yardımcı olan korna, amacı dışında kullanılmamalıdır. Karşıdan karşıya geçerken diğer araç ve yayalara trafikte olduğunu belirtmek için bisiklet sürücüsü korna çalabilir.

Bisiklet Aydınlatma Seti İçinde Neler Bulunur?

Gece bisiklet yolculuklarında sürücü güvenliği sağlayan bisiklet aydınlatma setleri, sürücünün görünürlüğünü artırır. Bisikletin hangi yöne döndüğünü, durup durmadığını bildiren aydınlatma seti, en önemli bisiklet ekipmanları arasında yer alır. Kafa lambası, bisiklet ön farı, LED ışıkları, ikaz aydınlatması, aydınlatma sisteminin en önemli parçalarıdır. Su geçirmez materyaller kullanılarak tasarlanan ürünler, hem gün içinde hem de gece sürücünün ve bisikletin görünürlüğünü sağlar. Aynı zamanda gece sürüşlerinde yolun aydınlatılmasına da yardımcı olan aydınlatma seti, kaza riskini minimuma indirir. Bisikletin jantlarına takılan neon ışıklandırmalar da sürü sırasında güvenliği maksimuma çıkarır. Monte edilmesi oldukça kolay olan aydınlatma seti parçaları genellikle hareket sensörü içerir ve bisiklet hareket halindeyken yanar.

Havalı Bisiklet Kornası Nedir?

Bisiklet kornası havalı ve zil şeklinde olmak üzere ikiye ayrılır. Yüksek sesli bisiklet kornası olarak tanımlanabilen havalı bisiklet kornası, trafikte görünürlüğü artırır. Küçük elektrikli bir aletin ürettiği basınla çalışan havalı kornalar, sahip oldukları yüksek ses ayrıcalığı ile çok daha uzak mesafelerden bile duyulabilir. Bu özelliği sayesinde bisiklet kullanırken hem yayalar hem de taşıtlar tarafından kolaylıkla fark edilebilirsiniz. Havalı bisiklet kornası yapımı için kron kaplamalı metal borular kullanılır. Zorlu yol koşullarından etkilenmeyen yapıları sayesinde her mevsim yüksek ses sağlayabilir. Bisiklete sıkı ve sabit şekilde bağlanabilmek için aparatlara sahiptir. Özellikle akıcı ve yüksek seli şehir trafiğinde etkili bir ses yayılımı sağlayan havalı korna çeşitleri, farklı model ve boyutlarda tasarlanır. Plastik materyaller kullanılarak da tasarlanan ürünler, korozyana karşı dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre formu bozulmadan kullanılabilir.

Bisiklet Zili Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bisiklet zili seçerken, kullanılan bisikletin gidonuyla uyum sağlamasına dikkat emeniz gerekir. Gidon büyüklüğüne göre farklı boyutlarda tasarlanan bisiklet zillerinin gidona tam oturması önemli bir ayrıntıdır. Aksi halde sürüş sırasında tam sabitlenemediği için çıkabilir. Bisiklet zili sesi de seçim yaparken önem taşır. Genel olarak bisiklet zilleri az gürültülü ortamlarda daha güvenli bir sürüş fırsatı sunar. Korna kadar yüksek sese sahip olmadığı için yoğun trafikte korna ile birlikte kullanılması önerilir. Kaliteli materyaller kullanarak tasarlanması da uzun süre dayanıklı olmasını sağlar. Sürekli kullanım halinde olduğu için kolay bozulabilen bisiklet zilleri, genellikle çelik ya da plastik materyaller kullanılarak tasarlanır. Pratik bir araç olduğu için bisiklet zili tamiri kolaydır.

Bisiklet Kornası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bisiklet zili fiyatları, seçilen ürünün kalitesine, tasarımında kullanılan materyal çeşidine ve modeline göre farklılık gösterir. Bisiklet kornası fiyatları daha yüksek sese sahip olması nedeniyle zil fiyatlarına oranla biraz daha yüksektir. Bisikletinize uygun Decathlon bisiklet zili ve korna modellerini en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.