Görünebilirlik Aksesuarları

Bisiklet Görünebilirlik Aksesuarları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

4.5/5 Şuna göre: 74 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Reflektörler

Dünyanın en zevkli ulaşım araçlarından biri olan bisiklet, eğlenceli olduğu kadar dikkatli olunmadığında tehlikeli bir fiziksel aktivite haline gelebilir. Özellikle gece bisiklet sürerken ekstra önlemler alınmalı ve diğer araç sürücülerinin fark edebilmesi için gerekli bisiklet aksesuarları ile görünürlüğü artırılmalıdır. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde yapılan en ufak bir dikkatsizlik bisiklet sürücüsü için bedeli ağır hasarlara neden olabilir. Görüş alanının kısıtlandığı gece yolculuklarında bisikletin görünürlüğünü arıtmak için far ve reflektör mutlaka kullanılmalıdır.

Reflektör Nedir?

Reflektörün kelime anlamı yansıtıcıdır. Üzerine ışık geldiğinde ışığı yansıtarak görünür hale gelir. Özel olarak tasarlanan yansıtıcı yüzeyi farklı açılardan gelen ışığı algılar ve yüzeye değen her bir ışık tanesini anında ışık kaynağına geri yansıtır. İçerisinde herhangi bir elektronik taşımadığı için her türlü hava koşullarında kullanılabilir. Hava karardığında özellikle bisiklet sürücüsünün kaza riski artış gösterir. Bisikletlerin herhangi bir bölgesine takılabilen bisiklet reflektörü çeşitleri trafikte fark edilmenizi sağlar ve hayati önem taşır. Bisikletin önüne, arkasına, pedallarına ya da tekerleklerine takılabilen ve halk arasında kedigözü denilen reflektörlü sensör, tekli ya da takım olarak satışa sunulur. Ayrıca hiçbir enerji kaynağı olmaksızın çalıştığı için trafikte her an görünür olmanızı sağlar. Bisiklet modelleri için özel olarak tasarlanan reflektörler ile gece yolculuklarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Reflektör fiyatları ürünün kalitesine, büyüklüğüne ve özelliklerine göre farklılık gösterir.

Bisiklet Reflektörü Ürünleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Gece bisiklet sürerken fark edilmek için kullanılan bisiklet ekipmanları arasında yer alan reflektör, bisiklet kıyafetlerinin üzerinde de kullanılabilir. Üzerine ışık geldiğinde parlamayı sağlayan bisiklet reflektörü bant şeritleri ile donatılan reflektörlü mont, diğer araç sürücülerinin sizi rahatlıkla fark etmesini sağlar. Yağmurlu ve rüzgârlı havalarda reflektörlü yağmurluk modellerini tercih edebilir, hem rüzgâr ve yağmurdan korunabilir hem de gece yolculuklarında görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Özellikle soğuk kış günleri için tasarlanan reflektörlü montlara ek olarak tişört ve yeleklerde de reflektör kullanılır. Havanın daha sıcak olduğu ilkbahar ve yaz aylarında reflektörlü yelek çeşitleri giyebilirsiniz. Eğer yelek giymekten pek hoşlanmıyorsanız daha hafif bir ürün olan reflektörlü tişört modellerine yönelebilirsiniz. Gece yolculuklarında güvenliğin sağlanmasına yardımcı olan bir diğer bisiklet aparatı ise reflektörlü bant, reflektör bant çeşitleridir. Reflektör şeritler paça bantlarına ya da kol bantlarına takılabilir.

Reflektör Ne İşe Yarar?

Bisikletin farklı bölümlerinde ya da kıyafetlerde kullanılan reflektörün en önemli görevi, araların ışığını yansıtarak bisikletin görünür hale gelmesini sağlamaktır. İster bisiklet üzerinde olsun ister kıyafette olsun her durumda sürücüyü kaza yapma riskine karşı koruyan reflektör kullanımı, can ve mal güvenliğinin korunmasına yardımcı olur. Bisiklet pedalına ya da jantına takılan reflektörler, bisikletin hareketini belirginleştirir. Jantlara takılan reflektörlerle tekerlekler döndükçe bisikletin hareket ettiği anlaşılır ve özellikle gece yolculuklarında bisikletin hızının belirlenmesine de yardımcı olur. Bisikletin hızı diğer araç sürücülerinin nasıl ve ne hızda manevra yapmaları gerektiği hakkında bilgi verir.

Reflektör Yelek Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gece bisiklet sürüş güvenliğinin sağlanmasında önemli rol oynayan reflektörlü yelek modelleri, cildin nefes almasını sağlayan özel kumaşlar kullanılarak tasarlanır. Yağışlı ve rüzgârlı havalara karşı sürücüyü korumak için su geçirmez özelliğe sahip olan ürünler, soğuk ve nemli havalar için ideal bir güvenlik kıyafetidir. Tasarımında kullanılan neon renkler ve reflektörlü şeritler, gece yolculuklarında sürücüyü olası kaza riskine karşı korur. Kolayca giyilip çıkarılabilen reflektör yelekler, hafif kumaş dokusu ve yer kaplamayan yapısı sayesinde taşıma kolaylığı sağlar. Reflektör yelek fiyatları tasarımında kullanılan materyallerin kalitesine ve özelliklerine göre farklılaşır. En uygun reflektör yelek çeşitleri için Decathlon’u inceleyebilir ve dilediğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.