Kırbaç ve Mahmuz

Kırbaç, Kamçı ve Mahmuz

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
3.9/5 Şuna göre: 7 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kamçı Neden Kullanılır?

At binerken bazı malzemeler kullanmak gerekir. Eyer, dizgin, binici çizmesi, mahmuz gibi aletler bunlar arasında en önemlileridir. Ayrıca biniciler biniş esnasında kamçıları da kullanırlar. At binerken, atı harekete geçirmek için baldır hareketleri kullanılabilir. Ancak bazı durumlarda baldır hareketleri yetersiz kalmaktadır. Böyle durumlarda biniciler atı harekete geçirebilmek için kamçıdan faydalanabilirler. Ya da atın binicisini dinlemediği durumlarda, koordinasyonu arttırmak ve atın performansını bir miktar daha yükseltmek için kamçıdan yardım alınabilir. Ancak atı kontrol etmek için bu alet aşırı kullanılıp hayvana zarar verilmemelidir.

Kamçı Çeşitleri ve Fiyatları

Neredeyse tüm biniciler kamçıyı kullanırlar. Fakat kullanırken atın canını yakmamaya, sadece koordinasyonu toplayacak kadar kullanmaya özen gösterilmesi şarttır. Unutulmamalıdır ki, iyi bir binici atıyla bir bağ kurmak zorundadır. Eğer binici ile at arasında sevgi değil nefret duyguları oluşursa attan ve biniciden iyi bir performans alınması mümkün değildir. İyi bir biniş deneyimi yaşamak için kullanılan kırbaç çeşitleri, artık Decathlon aracılığıyla siz sporseverlerin ayağına geliyor.

Kamçı modelleri uygun fiyat seçenekleri ve Decathlon'un tartışılmaz güvencesiyle her yaştan binicilerle buluşmak için Decathlon raflarında sizleri bekliyor.