100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
WED'ZE

Rahatlık ve bağlama kolaylığı

Referans numarası : 8343167

BOOGEY 300 FAST LOCK AYAKKABI

Snowboard'a yeni başlayan, her türlü zeminde gelişmek amacıyla rahat ve toleranslı bir ayakkabı arayanlar için tasarlandı. Fast Lock Bağcık Sistemi: çekin, kilitleyin, hepsi bu Esnek ve rahat ayakkabılar, bileğinizin kolay hareket etmesini sağlayarak ilk virajlardan itibaren ayağınızın doğru pozisyonda kalmasını sağlar

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
Ürün sorumlusunun notu

Bu ayakkabı, kullanım kolaylığı ve rahatlık arasındaki mükemmel uyumu sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Ayakkabının tabanında bulunan 3 farklı türdeki kramponlar, maksimum yer tutuşu sunmaktadır. 15 / 16 kış sezonu için, bağcıkları ve bağcık sistemini yenileyerek size daha etkili bir bağlama kolaylığı sunduk. Snowboard yapanların tüm ihtiyaçlarını karşılayan bu ayakkabı: tahtayı iyi bir şekilde yönlendirebilmek için sıcak tutar, rahatlık sağlar, ayağı kavrar ve sağlamdır.

FAST LOCK bağcık sistemi

Kolayca bağlanabilen Boogey ayakkabı, snowboard ortaklarımızdan biri ile geliştirilmiştir: "zorluk yaratan geleneksel bağlama yöntemlerini değiştirmeliyiz. Müşterilerime sık sık bağcıkları nasıl bağlamaları gerektiğini anlatarak başlıyorum." Bu bağcık sistemiyle ayakkabılarınızı 2 hareketle bağlayabilirsiniz.
1. Bağcıkları çekin
2. Sıkıştırma parçasını indirin. İşte bu kadar!

Rahatlık

Snowboard yaparken rahatlık çok önemlidir. Baskının daha az hissedilmesini sağlamak amacıyla: _ Aşık kemiğini rahatsız etmemesi için ayakkabı dili yenilenmiştir,
_ Kaval kemiği seviyesine ikinci bir köpük bileşen eklenmiş ve bağcıkların kan dolaşımını etkilememesi sağlanmıştır,
_ yumuşak köpük bileşen kullanılmıştır

Ayakkabının iç kısmının da rahat olması gerekir: ayağınızın girip çıkmasını kolaylaştırmak için ağız kısmını her zaman geniş tutuyoruz.

Flex / Ayakkabının sağlamlığı

Esneklik bizim için çok önemlidir. Kullanım rahatlığı sunar, fiziksel yorgunluğu azaltır ve yaptığınız antrenmandan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar.
Ayrıca başlangıç seviyesinde snowboard yapanların, tahtanın üzerinde doğru şekilde durmalarını sağlar böylece bacaklarınızı dikleştirmeden bileklerinizi bükebilirsiniz
Snowboard sırasında hareketlilik çok önemlidir, bu nedenle bacakların bükülebilmesi gerekir. Çok sert bir ayakkabı kullanmak sizi zorlayacaktır.

Topuğu kavrama: 1. SEVİYE iç ayakkabı

Topuğun iyice kavranması, snowboard yaparken çok önemlidir. Tahtayı düzgün bir şekilde yönlendirebilmek için iç ayakkabının ayağınızı iyice kavraması VE iç ayakkabının da ayakkabının içinde iyice kavranmış olması gerekir. Boogey 300 için, 1.SEVİYE iç ayakkabı 4 konsept içerir:
_ CONFORT FOAM aşık kemiği köpüğü
_ 3 NOKTALI iç ayakkabı bağcık sistemi
_ HOOK & LOOP LINK iç ayakkabı ve ayakkabı bağlantısı
_ DOUBLE FOAM = kavrama ve rahatlık sağlayan dil seviyesinde çift katmanlı kalın köpük bileşen

Aşık kemiği köpüğü: CONFORT FOAM konsepti

Aşık kemiğinin altında ve arkasında yer alan köpük bileşen kemiğin anatomik yapısına uyarak topuğu destekler. 1. SEVİYE iç ayakkabı, 10 mm kalınlığında oldukça yumuşak tek parça bileşenden oluşan bilek köpüğüne sahiptir. Buradaki amaç, ayakkabı seviyesine uygun topuk ve ayak kavraması sağlamaktır. Aslında, kayma hızınız arttıkça, daha fazla enerji harcarsınız ve ayağınızın kavranmış olmasına daha fazla ihtiyaç duyarsınız. CONFORT FOAM köpük en uygun rahatlığı sağlayarak bunu gerçekleştirir.

Bağcık sistemi: 3 NOKTALI bağlama sistemi

3 yerden bağlama sistemi, 4 yerden bağlama sistemine göre 2 önemli avantaj sunar: - KAVRAMA: topuğu daha iyi sabitleyerek bağcıklardan oluşacak sürtünmeleri azaltır, 3. ve son bağlama noktasına daha fazla enerji aktarır = maksimum kavrama için bilek seviyesinde bulunur. _ SICAKLIK: kan akışını engellememesi için 4. bağlama noktası bulunmaz böylece kan, rahatlıkla parmak uçlarına gidebilir. Parmak uçlarının sıcak kalması için parmak uçlarına kan gitmesi gerekmektedir.

İç ayakkabı ve ayakkabı bağlantısı: HOOK & LOOP LINK konsepti

İç ayakkabı ve ayakkabı arasına ve arka kısmına cırt cırtlı bantlar ekledik.
Bunun sebebi, iç ayakkabının ayakkabıda kaymamasını sağlayarak tahtanızı daha iyi kontrol edebilmenizdir.

Taban: yer tutuş, kavrama, darbe emicilik ve ısı yalıtımı

3 GRIPS taban, 3 farklı tutuş sunar
1. iniş ve çıkışlarda yapılan kayışlar için ön ve arka bölgeler
2. yan yatışlarda tutuş sağlayan yan bölgeler
3. kaygan zeminde kaymazlık sağlayan merkezi bölge: snowboard tahtası veya donmuş zemin
3,5 mm kramponlardan oluşan kauçuk yapıdadır.
İç kısımdaki 5 mm yoğunluğunda görünmez EVA (%80 hava) ara tabanı sayesinde darbe emiciliğin yanı sıra ısı yalıtımı da sağlar

Isı yalıtımı

Ayaklarınızı sıcak tutmak için birden fazla seçeneğimiz var:
_ yerden gelecek soğuğun önüne geçmek için 5 mm kalınlığında, ısı yalıtımı sağlayan EVA (%80 hava) taban
_ 5 mm kalınlığında EVA + polyester bileşenden oluşan iç taban
_ kan dolaşımını sağlayarak ayak parmaklarınızı sıcak tutan 4 yerine 3 noktalı bağlama sistemi Parmak uçlarının sıcak kalması için parmak uçlarına kan gitmesi gerekmektedir.
_ parmakların etrafına da dolgu ekledik.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM