100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
NEWFEEL

Dayanıklı ve su geçirmez ayakkabı.

//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/a4bd26158ff14d208eb62554734e0808.zip/index.html

Actiwalk 940 Çocuk Spor Ayakkabı - Gri

Okulda spor ve yürüyüş Actiwalk 940 cırt cırtlı ayakkabılar giyme çıkarma kolaylığı sağlar Kauçuk yapısı sayesinde tekrarlayan darbelere karşı dayanıklılık sağlar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8339811
TEKNİK BİLGİLER
Kullanım testleri :

Bütün Newfeel ayakkabıları; çocuğunuzun içeride ve dışarıda karşılaşabileceği her türlü zorluğa karşı satılmadan önce test edilmiştir. Bu testler ayakkabılarımızı daha iyi yapmamıza olanak sağlar.

Laboratuvardaki testler

Newfeel laboratuvarlarında yapılan testleri; esneklik (yumuşaklık), tabanın aşınması, ayakabının bağlantı (yapıştırma) yerleri gibi noktaların incelenmesi oluşturur.

Ortopedik taban

Ortopedik tabanlı ayakkabı satın alırken, ayak numaranızdan bir numara büyük alın veya çıkarılabilen iç tabanı çıkartın.

Topuk desteği

Tüm Newfeel çocuk ayakkabı modellerinin arka kısmında özel destekleyici bölgeler vardır.

Çocuk ayakkabıları bir numara büyük alınmalı mıdır ?

Hayır ! Eğer ayakkabı çok büyük ise, ayakkabı çocuğunuzun ayağını iyi sarmaz ve özellikle topuğu desteklemez. Bu sebepten ayak bir süre sonra yanlara düşmeye başlar. Ayakkabı, ayakla bir bütün olmaz. Ve çocuk böylece doğal (düzgün) adımını değiştirir. Neticesinde diz, bel ve sırt ağrıları başlayabilir. Aynı zamanda ayakkabı çok sıkı olmamalıdır. Ayak ucu ile ayakkabı burnu arasında 6mm boşluk olmalıdır.

Çocuk ayakkabılarının numaraları nasıl kontrol edilir ?

Çocuk ayağını iyice öne ittikten sonra avucunuzla ayağı kavrayak çocuğunuzun parmaklarını kasmasını engelleyin. Daha sonra işaret parmağınızı ayakkabının arkasına sokarak yeteri kadar yer (6 mm) olup olmadığını kontrol edin (tabana değene kadar). Eğer parmağınız ince ise daha fazla yer kalacaktır. Parmağınızı biraz sıkıyorsa mükemmel olmuş demektir. Daha fazla bilgi için : www.newfeel.com

Çocuklarda ayak taban desteği kullanılmalı mıdır ?

Hayır ! Çocukların %90' ı sağlıklı ayak yapısıyla doğar. Düz taban değillerdir, ayakları etli olduğundan düz tabanlarmış gibi görünür ! Büyüdükçe ayakları kaslanır ve ayak kemeri oluşur. Ayak taban desteği kullanmak protez kullanmak gibidir ! Bu destek kullanılmadığında (çıplak ayak veya kemer desteksiz ayakkabı) vücut dengede kalmaya çalışır ve bu sebepten sırt ağrıları başlayabilir. Daha fazla bilgi için : www.newfeel.com.

En dayanıklı ayakkabıyı nasıl seçebilirim ?

Çocuklar ayakkabının burun bölgesini daha kolay çok kullanmaya meyillidirler. Bu sebepten ayakkabı seçerken tabanına daha çok dikkat edin. Kauçuk gibi dayanıklı malzemeler daha uzun süre kullanılabilirler. Ayağı iyi destekleyen bir taban ile burun bölgesi biraz kalkık olan bir ayakkabı darbeleri emme konusunda daha başarılıdır. Ayakkabının üstü için ise deri dayanıklılık sağlar. Daha fazla bilgi için : www.newfeel.com.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Bu ayakkabılar Newfeel laboratuvarlarında test edilmiştir.
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM