Pilates Lastiği

17 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Renk

  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Pilates Bantları

Doğru nefes ve hareketlerle zihin ve beden bütünlüğünün korunmasına yardımcı olan, vücudun sıkılaşmasını ve güçlenmesini sağlayan pilates, bugün milyonlarca insan tarafından yapılan son derece keyifli bir sportif aktivite olarak dikkat çekiyor. Vücudun esnekliğini arttırmak, kasları güçlendirmek ve bütünsel sağlığı korumak amacıyla yapılan pilates, minder üzerinde ya da reformer aletinde yapılan egzersizlerden oluşan bir aktivite. Bunun yanı sıra pilates yaparken vücudun farklı bölgelerini çalıştırmak amacıyla farklı pilates ekipmanları da kullanılıyor. İşte bu malzemelerin başında, pilates lastiği ya da direnç bandı olarak da geçen pilates bandı var. Vücudun farklı bölgelerine özel egzersizler yapabilmeye imkan veren pilates bandı ile ihtiyaç duyduğunuz bölgeyi çalıştırabilir, vücut direncinizi arttırabilirsiniz.

Pilates Esneme Kayışı Vücudun Hangi Bölgelerini Çalıştırır?

Vücudun dirençli hale gelmesi ve kasların güçlenmesi için aynı tür egzersizlerden kaçınmak, hareketleri mümkün olduğunca çeşitlendirmek gerekiyor. Pilates bandı, bu açıdan kullanım alanı oldukça geniş ve son derece işlevsel bir egzersiz malzemesi. Vücudun hemen hemen her bölgesini esnetmek ve çalıştırmak açısından oldukça etkili. Zengin bir egzersiz yelpazesi sunan bantları squat hareketlerine katabilir, omuz, sırt ve göğüs egzersizlerinde kullanabilirsiniz. Pilates bandı egzersizleri; kol, omuz, bacak, sırt, kalça, bel, boyun veya dirsek gibi bölgelerin çalıştırılmasında da yardımcı oluyor. Pilates yaparken en çok "core" olarak adlandırılan karın bölgesi çalışıyor. Karın ve sırt kaslarının birlikte çalıştırılmasıyla vücudun üst kısmında güçlü bir iskelet oluşuyor, vücut dayanıklılığı artıyor ve bağışıklık sistemi güçleniyor. Siz de 15'li ya da 12'li setlerle farklı bölgelere özel haftalık egzersiz programları planlayabilir, kaslarınızı güçlendirirken vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Pilatesin hayatınıza katacağı bir başka anlamlı fark ise esneme noktasında ortaya çıkıyor. Esneme; postürün düzelmesi, sakatlanmaların önlenmesi, kasların uzaması ve güçlenmesi açısından önemli. Pilates ile esneyerek vücut duruşunuzu düzeltebilir, hareket alanınızı genişletip vücut açıklığınızı arttırarak kas ve eklem ağrılarını minimize edebilirsiniz.

Antrenman Seviyesine Göre Pilates Bandı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kolaylıkla taşınan ve yer kaplamayan pilates bandı, her yerde egzersiz yapmaya imkan vermesi açısından son derece kullanışlı bir ekipman. Eğer pilates bandından tam verim almak istiyorsanız, seviyenize ve beklentinize uygun bir bant almaya özen göstermelisiniz. Bu amaçla kondisyon durumunuza uygun bir bant seçerek işe başlayabilirsiniz. Güçlü esneme özelliğine sahip kauçuk malzemeden üretilen pilates bantları sertlik derecelerine göre çeşitlere ayrılıyor. Bu sertlik derecesi ise farklı renklerle ifade ediliyor. Direnç seviyesi en yüksek bant, siyah renkli pilates bandı olarak öne çıkıyor ve daha çok profesyonel sporcular tarafından tercih ediliyor. Sarı bantlar hafif dirençli, yeşil ve kırmızı bantlar orta dirençli, mavi ve turuncu bantlar ise daha yüksek dirençli bant çeşitlerini oluşturuyor. Sıkılaşma ve kas geliştirmede tutacaklı ya da iki ucu açık pilates bantlarından satın alabilirsiniz. Bacaklarla çalışmak için dairesel kapalı (Loop) pilates bantlarını tercih edebilir ya da iki ucu açık bandı düğümleyerek kapalı bir pilates bandı elde edebilirsiniz. Eğer pilates bandını ağırlıklı olarak evinizde kullanacaksanız kapı aparatından alarak hareketlerinizi çeşitlendirebilir ve daha kapsamlı egzersizler yapabilirsiniz. Pilates bandı seçerken rahat çalışabildiğiniz, uzun süre egzersiz yapmanıza izin veren bir model seçmeniz önemli. En az 12 tekrar yapabiliyor, kaslarınızı aşırı zorlamadan hareket edebiliyorsanız o pilates bandı modeli yüksek ihtimalle sizin için doğru tercihtir. Pilates bandı modelleri içerisinde yer alan gümüş ve altın renk bantlar daha çok rekabete dayalı spor dallarıyla ilgilenen kişiler için üretiliyor. Eğer profesyonel olarak sporla ilgileniyor ve müsabakalara hazırlanıyorsanız, kaslarınızı çalıştırmak amacıyla bu bant çeşitlerine de göz atabilirsiniz.