Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
77
Adet Adet

Tenis Ekipmanları

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Tenis

Dünya çapında en popüler spor dallarından biri olan tenis İngiltere'de doğdu, 19. yüzyılda popülaritesini artırdı. İzlemesi ve oynaması çok zevkli olan, bu sayede en sevilen sporlar arasında yer alan tenis, sağladığı faydalarla da biliniyor. Toprak, çim ya da sert kortta, tek ya da çift olarak oynanabilen sporun tüm dünyada geçerli olan evrensel kuralları ve standartları bulunuyor.

Tenis filesinin özellikleri nelerdir ? Olmazsa olmaz tenis kortu malzemeleri

23.77 metre uzunluğa ve tekler için 8.23 metre, çiftler için 10.97 metre genişliğe sahip olan dikdörtgen şekildeki tenis kortu, bir file yardımıyla ortadan ikiye ayrılıyor. Sahayı ince bir hat halinde çevreleyen uzun çizgilere yan çizgi, kısa çizgilere ana çizgi deniyor. Her oyuncu kendi yarı sahası içerisinde kalarak topu 1.07 metre yüksekliğe sahip tenis filesinden aşırmaya ve karşı tarafa ulaştırmaya çalışıyor. Tenis filesi çapı en fazla 0.8 cm olan bir metale ya da ipe asılıyor. Bu metal kablonun ya da ipin üst seviyesi 1 metre olacak şekilde ayarlanıyor. Sahanın yanlarından 0.91'er metre uzaklıkta olan direklere geçirilen tenis filesinin orta yüksekliği 0.91 metre oluyor. 12.90 cm uzunluğundaki tenis filesinin gözenek aralığı 4 cm x 4 cm,  filenin üst bandı ise 5-6.3 cm genişliğinde belirleniyor. Üst bandın içinden geçirilen 5 mm izole kaplı tel, filenin gerilmesini sağlıyor. Tenis filesinin, bant ya da filenin geçirildiği direklerin üzerine herhangi bir reklam konulamıyor.

Tenis çantası hazırlarken olmazsa olmaz ihtiyaçlar

Tenis çantası hazırlarken olmazsa olmazların başında tenis raketi geliyor. Tenis sporu için özel tasarlanan tenis çantaları, tenis raketlerini rahatlıkla taşıyabilmenize imkan tanıyor. Genellikle raket sapları çantanın dışında kalıyor. Birçok bölme ve cebe sahip tenis çantaları raketiniz dışında korta götürmeniz gereken diğer tenis ekipmanları için de yeterli alan sağlıyor. Tenis raketi yanında tenis topları da çantanızda olması gereken malzemeler arasında yer alıyor. Özellikle başlangıç seviyesinde bir tenis oyuncusu iseniz birden fazla tenis topunun yanınızda olması oyununuzu daha uzun süre kesintisiz oynamanıza ya da daha uzun süre antrenman yapmanıza olanak tanıyor.   Tenis kıyafetleri, tenis ayakkabısı ve havlu, tenis çantasında olması gerekenler diğer malzemeler arasında bulunuyor. Tenis tişörtü, tenis şortu ya da tenis eteği, terleme hissini en aza indiren kumaş yapıları ile konfor sağlıyor. Etek ve şortlar birden fazla topu yedeklemenize olanak tanıdığından, sahada kolaylık sunuyor. Özel olarak tenis sporu için tasarlanan tenis ayakkabıları, burkulma ve kayma riskini en aza indiren yapıları ile tenis sporunun en temel malzemelerinden biri oluyor. Tenis ayakkabılarının taban yapısı, güçlü zemin tutuş özelliği ile her adımınızı güvenle atmanıza imkan tanıyor. Havlu da her spor çantasında olduğu gibi tenis çantasında olması gerekenler arasında da yerini alıyor.

Tenis oynarken konforu arttıracak çocuk tenis kıyafetleri

Tenis çocuklar arasında da favori spor dallarından biri olarak dikkat çekiyor. Çocuk tenis kıyafetleri arasında tenis tişörtleri, tenis şortları, tenis etekleri ya da tenis elbiseleri bulunuyor. Çocuk tenis kıyafetleri özel dokulu kumaşları sayesinde cildin nefes almasına olanak tanıyarak terleme hissini en aza indiriyor. Özel kumaş dokusu aynı zamanda gerçek performansın sergilenmesine destek oluyor. Tenis çorapları, bileklikler, saç bantları gibi tenis aksesuarları, konforu artıran diğer ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca tenis ayakkabıları da olmazsa olmaz çocuk tenis malzemeleri arasında bulunuyor. Tenis sporu için tasarlanan tenis ayakkabıları burkulma ve kayma riskini en aza indirerek küçük sporcuların güvenliğini artırıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için aradığınız üstün kaliteli, özel tasarımlı tenis kıyafetlerini ve tenis ekipmanlarını Decathlon güvencesiyle satın alabilirsiniz.