Scooter Modelleri

25 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Scooter Modelleri

Scooter modelleri, modern şehir hayatının ve yazlık tatil yerlerinin en eğlenceli araçları arasında yer alıyor. 7’den 70’e her yaş grubu tarafından kullanılan scooter çeşitleri hem eğlenmek için hem de ulaşım aracı olarak tercih ediliyor. Her geçen gün bu araçlara artan ilgi sebebiyle pek çok güvenilir marka bu alana adım atıyor ve yepyeni tasarımlar ortaya çıkıyor. Güvenilir spor ekipmanlarını sınırsız bir çeşitlilikle sizlere sunan Decathlon, söz konusu scooter’lar olduğunda da yanınızda. Bu alanda kalitesini ispatlamış olan, kullanıcılardan tam puan almayı başaran ve scooter tavsiye sohbetlerinde öne çıkan Oxelo ve Voit markalarına Decathlon ile hemen ulaşabilirsiniz.

Scooter Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hemen hemen tüm spor ekipmanlarında olduğu gibi scooter fiyatları da ürünün niteliğine göre fiyatlandırılıyor. Seçtiğiniz scooter’ı bir bütün haline getiren tüm parçaların kalitesi bu aşamada oldukça önemli. Çocuklar için tasarlanan modeller oyun amaçlı olduğu için fiyat yelpazesinde daha aşağıda yer alıyor. Yetişkinler için tasarlanan modeller ise daha geniş alanlarda gezinti yapma imkanı sunduğu için ve manevra kabiliyetleri daha yetkin olduğu için bu detaylara göre fiyatlandırılıyor. Özellikle elektrikli modeller 30 km’ye kadar kullanım alanı sunuyor. Ancak 10 km’ye kadar kullanabileceğiniz elektrikli modeller de üretiliyor. Decathlon ise tüm çeşitleri size en uygun elektrikli scooter fiyatları ile sunuyor.

Hangi Scooter Modeli Tercih Edilmeli?

Scooter modeline karar vermeden önce aracı kimin kullanacağına, daha çok hangi zeminler üzerinde kullanılacağına, taşıma kapasitesine ve fren mekanizmasına dikkat edebilirsiniz. Çocuk scooterları arasında seçim yaparken çocuğunuzun yaşını ve boyunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. 3 tekerlekli modeller 2 ve 4 yaş grubundaki çocuklar için oldukça ideal. Bu yaşlardaki çocukların boyları genellikle 80 ve 120 cm aralığındadır. Bu yaş grubuna göre tasarlanan scooter’ların gidon boyları da bu uzunluk ile uyumludur. 1 ve 3 yaş aralığındaki çocuklar için oturaklı scooter çeşitlerini de bulabilirsiniz.

6 ve 9 yaş grubu içinse daha ileri seviyedeki modelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Yetişkinler için üretilen bir modele ihtiyacınız varsa yine pek çok farklı seçenek bulmanız mümkün. Scooter’ı paylaşımlı olarak kullanacaksanız gidon boyunu ayarlama imkanı içeren modelleri tercih etmeli ve ürünün taşıma kapasitesini de göz önünde bulundurmalısınız. Uzun mesafeler içerisinde hareket etmek için elektrikli modelleri tercih etmelisiniz. Bu aşamada scooter’ın kendi ağırlığı da önemli hale gelir. Çünkü scooter ile birlikte otobüse binmeniz gerektiğinde onu kaldırmanız ve taşımanız gerekecektir. En iyi scooter modeli sizin ihtiyaçlarınıza yanıt veren modeldir.

Scooter Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

SScooter’lar çocuk ya da yetişkinler tarafından kullanılıyor olsa da kaza tehlikesi içeren araçlardır. Bu sebeple güvenilir bir markanın ürününe sahip olmalı ve mutlaka garanti hizmetini de sorgulamalısınız. Çünkü scooter ile bir sorun yaşadığınızda en doğru tamir sürecini ancak orijinal garanti servisi ile sağlayabilirsiniz.

Scooter kullanmaya henüz başlıyorsanız fren kontrolünü el ile yapmanızı sağlayan modeller daha kullanışlı olacaktır.

Scooter tekerleri diğer araçlara kıyasla bir hayli küçük olduğu için yol üzerindeki pürüzleri fazlasıyla hissetmenize sebep olur. Ancak süspansiyon sistemine sahip olan modeller bu sorunu büyük oranda çözmektedir.

Tüm bunların yanı sıra seçtiğiniz markanın, ürünlerini saha testlerinden geçirip geçirmediğini araştırmalı ve ürünlerin dünya standartlarına uygun geçerli sertifikalara sahip olup olmadığını sorgulamalısınız.

Scooter Nasıl Çalıştırılır?

Scooter çeşitleri ayak ittirme eylemi ile ya da elektrikli motor sistemi ile hareket eder. Hangi modeli kullanıyorsanız sürme işlemini de buna göre uygulamalısınız. Çocuklar için tasarlanan oturaklı modeller dışında tüm scooter’lar ayakta kullanılır. Scooter’ın yönü ise gidon hareketleri ile belirlenir. Elektrikli bir motor ya da bataryası olmayan klasik modelleri kullanıyorsanız scooter’ı düz bir zemin üzerine yerleştirerek bir ayağınızla üzerine çıkabilir ve diğer ayağınızla da itme işlemini gerçekleştirerek harekete geçebilirsiniz. Durmak ya da yavaşlamak istediğinizde ise gidondaki fren mandalını sıkmanız yeterli olur.

Elektrikli scooter’ların gidon kolu altında genellikle bir mandal bulunur. Bu mandalı çevirerek açabilir ve ardından çalıştırma düğmesine basabilirsiniz. Elektrikli motor devreye gireceği için ayağınızla yeri ittirmeden hareket edebilir ve hızınızı gidondaki gaz mandalı ile ayarlayabilirsiniz. Ancak yola çıkmadan önce kullandığınız modelin gösterge ekranından aracınızın pil gücünü mutlaka kontrol etmelisiniz. Decathlon sayesinde aradığınız tüm scooter modellerini bir arada bulabilir, detaylıca inceleyebilir ve ekonomik scooter fiyat seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz.