Çadır Aksesuarı

10 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Ürün Türü

  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çadır Aksesuarı

Doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelen kamp tecrübesi, size eşsiz bir tatil deneyimi sunar. Günlük hayatın koşuşturmacasına doğayla bir araya gelerek ara vereceğiniz bir kamp tatilinde arkadaşlarınızla veya ailenizle yeşilin tadını çıkararak kuş veya dalga sesleriyle uyuyabilir, gece yıldızları en parlak haliyle izleyebilirsiniz. Her mevsimde çıkabileceğiniz kamp tatillerini rahat geçirebilmeniz için ilk koşul uygun bir kamp çadırınızın olmasıdır. İkinci sırada ise kamp deneyiminizi daha kolay geçirmenizi sağlayacak çadır aksesuarları gelir. Kamp ortamınızda ve çadırınızda ev konforu ile sıcaklığı yaratmak isterseniz, çadır aksesuarları en büyük yardımcılarınızdan biri olur.

Kamp Yaparken Çadırınızda Alan Tasarrufu Yaptıracak Çadır Aksesuarları

Çadırınızda daha geniş bir alan istiyorsanız, çadırda bulunacak olan kişi sayısına göre farklı çadır modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak elinizde bulunan çadırınızda kendinize geniş bir alan oluşturarak daha rahat hareket edebilmek istiyorsanız çadır ceplerinden temin edebilirsiniz. Çadır cebini, köşelerinde duran mandalları sayesinde çadırınızın yan kısımlarına rahatça monte edebilirsiniz. Bölmelerden oluşan bu cebe, mataranızı, kıyafetlerinizi ve diğer eşyalarınızı ayrı ayrı yerleştirebilirsiniz. Bu sayede fazladan yer kaplayan eşyalarınızı kaldırarak uyumak veya daha rahat hareket etmek için geniş bir alan oluşturabilirsiniz. Üstelik çadır cebinin hafifliği ve katlanabilir olması sayesinde çantanızda ağırlık oluşturmaz ve fazladan yer kaplamaz.

Kamp Çadırınızın Sağlam Durması İçin ve Çadırın İç Sıcaklığını Arttırmak İçin Olmazsa Olmaz Çadır Aksesuarları

Kamp yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, çadırınızın sağlam kurulmuş olmasıdır. Bu aşamada zemine uygun kazıklar tercih ederek çadırınızın sağlam durmasını garanti altına alabilirsiniz. Eğer bir su kenarında ya da yağmurlu bir havada kamp yapacaksanız ıslak zemine uygun çadır kazıklarından tercih edebilirsiniz. Eğer kamp mekanınız dağlık, kayalıkların bol olduğu bir yer ise çadırınızın kazıklarının kırılmasını engellemek ve bu sert zemine daha iyi çakılmasını sağlamak için zemine uygun çadır kazıklarından tercih edebilirsiniz. Çadır kazıklarının yere iyice iyi gömüldüğünden emin olmak için ise kamp çekiçlerinden temin ederek çadırınızı olabilecek en sağlam ve kolay şekilde kurabilirsiniz. Ayrıca çadırın yeterli sağlamlık ve gerginlikte kalması için kullandığınız gergi iplerini ara ara değiştirmeniz de faydalı olacaktır. Eğer kış mevsiminde kamp yapacaksanız ve dört mevsim çadırınızın sağladığı ısı yalıtımının yeterli olmadığını düşünüyorsanız aşınmaz ve su geçirmez zemin matlarından faydalanabilirsiniz. Bu matlar, zeminden gelen soğuğu engellerken, çadırınızın otlar ve taşlar tarafından delinme ihtimalinin de önüne geçer.

Kamp Deneyiminizi İyileştirmek İçin Hangi Çadır Aksesuarları Gereklidir?

Kamp deneyiminizde size eşlik eden çadırlarınızda, çadır aksesuarları ile ev konforu yakalayabilirsiniz. Çadır kazıkları ve gergi ipleri çadır kurulumunun demirbaşlarıdır. Eğer sert bir zeminde kamp yapacaksanız yedek kazıklar bulundurmanız gerekir. Aksi takdirde kazıklarınızın kırılması durumunda tatiliniz yarıda kalır. Ne kadar önlem alırsanız alın ara sıra çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.Bu nedenle, herhangi bir yırtılma veya delinme riskine karşılık çadırınızı yamayabilmeniz için yapışkanlı onarım pedlerinden edinebilirsiniz. Böylece özellikle kış aylarında yağmur ile rüzgarın bu yırtık veya deliklerden sızmasını engelleyebilirsiniz. Tatil günlerinizi geceleri kamp ya doğada huzurlu bir ortamda dinlenerek veya trekking, hiking, yüzme gibi sporlar eşliğinde geçirebilirsiniz. Kamp deneyimi yaşamak veya kamp deneyimlerinizi iyileştirmek istiyorsanız Decathlon'un çadır modelleri arasından dilediğinizi tercih edebilir, uygun çadır fiyatları ile kamp yolculuğunuzun ilk adımlarını atabilirsiniz. Decathlon kamp çadırı aksesuarları ile de kamp deneyiminizi daha donanımlı bir hale getirerek gönül rahatlığıyla tatilinize başlayabilirsiniz.