Avcı Montu - Parkası

16 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

AVCI MONTLARI VE PARKALARI

Avcılık, zorlu arazi şartlarında ve iklim koşullarında yapılagelen bir doğa sporudur ve doğa koşullarına uygun av kıyafetleri giymeyi gerektirir. Doğru kıyafet seçimiyle bu spor, çok daha rahat, keyifli ve verimli bir hafta sonu aktivitesine dönüşebilir. Özellikle yağışlı ve soğuk havalar için seçeceğiniz avcı montları ve parkaları, arazide geçireceğiniz uzun saatler boyunca vücudunuza sıcaklık ve konforun yanı sıra hareket özgürlüğü sunar. Dayanıklı ve uzun ömürlü tasarımlara sahip olan av montu modelleri, uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz giysilerdir. 

Av Montu Özellikleri Nelerdir?

Sürprizlerle dolu olan doğada ava çıkmadan önce kendinizi güvende hissedeceğiniz kıyafetler seçmeniz oldukça mühimdir. Avcılık maceranıza başlarken her türlü doğa koşulunda sizi rahat ettirecek konforlu bir avcı montu seçmeniz yerinde olacaktır. Av deneyimi sırasında uzun saatler boyu yağış altında yürümeniz veya avınızı sabit bir şekilde sabırla beklemeniz gerekebilir. Bu durumlara karşı hazırlıklı olmak için su geçirmez avcı montu modellerini seçebilirsiniz. Nefes alabilir yapıya sahip mont modelleri, vücudunuzu sıcak tutmanın yanında hava akışına izin veren kumaş türleri ile üretilir ve yoğun efor sırasında oluşan ter, bu kumaşlar sayesinde kolayca dışarı atılır. Böylece rahatsız edici ıslaklık hissi tamamen ortadan kalkar.

İyi bir avcı montunda aramanız gereken özeliklerden bir diğeri de montun değişen arazi koşullarında hareket özgürlüğü sunuyor olmasıdır. Vücudunuzun anatomik yapısına uygun modeller seçmek, üründen ihtiyacınız olan performansı alabilmeniz açısından önemlidir. Kapüşonlu mont modelleri, yoğun yağışlı havalarda dahi başınızı soğuktan korur. Sağlam kumaşlara sahip mont çeşitleri, diken ve çalılık gibi sert bitki örtüsüne karşı oldukça dayanıklıdır. Seçeceğiniz montun üzerinde av malzemelerinizi kolayca taşıyabileceğiniz çok sayıda cebin bulunması da işinizi kolaylaştıracaktır. 

Avcı Montu Modelleri Nelerdir?

Yağışlı havalarda ava çıkmak veya avınızı yağmur altında beklemek zorunda olduğunuz av günleri için su geçirmez ve mikro delikli nefes alabilir mont modelleri idealdir. Bu modeller terin hızla tahliye edilmesini sağladığı için kuruluk sunar ve aynı zamanda yağmurdan dolayı oluşacak ıslaklığı önler. Avınız, dağlık ya da ormanlık alanlar gibi yüksek rakımlı yerlerde bulunuyorsa ve üstelik mevsim de kışsa, o zaman sizi sıcak tutan ısı yalıtımlı modellere yönelmeniz yerinde olacaktır. Termal konfor sunan elyaf dolgulu ve polar astarlı bu modeller, sert hava koşullarında çıkılan ve uzun saatler sabit pozisyonda bekleme gerektiren büyük çaplı avlar için çok yararlıdır. Eğer göçmen kuş avına çıkacaksanız yine vücudunuzu sıcak tutan, sert bitki örtüsüne karşı dayanıklı, sessiz kumaş özelliğine sahip ve su tutmayan tasarımlı modeller tam size göredir. Böylece avınıza ürkütmeden yaklaşmanız daha kolay olacaktır.

Doğada kalmanızı gerektirecek kadar uzun sürecek büyük avlar tasarlıyorsanız, bel ya da sırt çantanıza kolayca sığacak hafifliğe sahip mont modellerini tercih etmeniz isabetli olur. Yağmur kuşu ve ördek avı gibi küçük çaplı av faaliyetlerinizde vücudunuzu sıcak tutan, su geçirmeyen ve rüzgar kesen membran ile üretilen mont modelleri sizin için oldukça uygundur. Gizliliğin önemli olduğu bu tür av aktiviteleri için adeta doğanın bir parçasıymış gibi görünmenizi sağlayan ve kamuflaj kıyafetler arasında yer alan saz desenli avcı montu modellerini seçebilirsiniz.

Su Geçirmez Avcı Montu Özellikleri Nelerdir?

İçine nem geçirmeyen avcı montu su geçirmez özelliği ile yağmurlu av günlerinin keyfini çıkarmanızı ve dikkatinizi avınızın üzerinde daha fazla yoğunlaştırabilmenizi sağlar. Bu modeller, birçok suya dayanıklılık testinden geçirilmiş ve onaylanmıştır. Su geçirmez montların tasarımında; yırtılmaya, sürtünmeye ve yıpranmaya karşı 600 denyeye kadar dayanıklılık sunan kumaşlar, çoklu uç dikişlerle birleştirme, sıcak tutan termal malzemeler, rüzgarı ve suyu kesen membranlar kullanılmıştır. Bu montlar aynı zamanda çeşitli av malzemelerinizi taşıyabilmeniz için el cepleri, kargo cepleri, av cepleri ve iç cepler olmak üzere pek çok su geçirmez cebe de sahiptir.

Avcı Montu Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Eğer av için bir monta ihtiyacınız varsa, öncelikle hangi mevsimde, hangi bitki örtüsünde, ne tür bir arazide ve hangi hayvan türü/türleri için ava çıkacağınızı belirlemeniz gereklidir. Bunu belirledikten sonra ürün seçmek hem daha kolay olacaktır, hem de doğru ürünü seçtiğiniz için av deneyiminiz daha konforlu ve verimli geçecektir. Ayrıca seçtiğiniz montun beden ölçülerinizle uyumlu olması da daha rahat hareket edebilmeniz açısından son derece önemlidir. 

Avcı Montu Nereden Alınır?

Decathlon, sporu herkes için ulaşılabilir kılan bir marka olarak, av sporu için de ihtiyacınız olan tüm ekipmanları size sağlar. Decathlon avcı montu modelleri, tasarım ekipleri tarafından titizlikle hazırlanır, tüm avlanma şekilleri için özelleştirilmiş konfor ve fonksiyonellikler içerir. Marka ayrıca; ava özel bıçak, fener, şapka, çizme, gözlük, fişeklik, dürbün gibi pek çok av malzemeleri ve aksesuarları ile de av sporunuzu destekler.

Avcı Montu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Avcı montu fiyatları, seçeceğiniz ürünün türüne, fonksiyonelliğine, kumaşına ve sunduğu özelliklere göre belirlenir. Decathlon'da beğeninize sunulan tüm avcı montu çeşitleri, kolay ulaşılabilir fiyat seçenekleriyle karşınıza çıkar. Siz de bu mükemmel ürünlere hemen göz atabilir ve heyecanlı avcılık maceranıza en kısa sürede başlayabilirsiniz.