Waveboard / 2 Tekerlekli Kaykay

5 Adet Adet

Sıralama:

Waveboardlar, İki Tekerlekli Kaykaylar

Waveboard olarak da adlandırılan iki tekerlekli kaykaylar, klasik kaykay modellerine benzer görünse de temelde bazı farklılıkları bulunuyor. İki tekerlek ve birbirine bağlı levhalardan oluşan yapı, günümüzde gençlerden yetişkinlere kadar pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Kaykay tecrübesi olanların rahatlıkla kullanabileceği iki tekerlekli kaykay veya waveboard'lar egzersiz yaparken aynı zamanda keyif almanıza da yardımcı oluyor. Yenilikçi tecrübelerden hoşlananların favorilerinden olmaya aday görünen waveboard veya iki tekerlekli kaykayları hemen şimdi Decathlon ayrıcalıklarıyla keşfedebilirsiniz.

Waveboard ve İki Tekerlekli Kaykaylar

İki tekerlekli kaykay veya waveboard modelleri, temelde klasik kaykaylara benzemelerine rağmen farklı panolardan oluşuyor. Bu iki araç arasındaki en büyük fark, tahta yapılarına ve tekerleklere bakarak anlaşılıyor. Her iki kaykay modeli de sürücünün yere itiş gücü uygulamasına gerek kalmadan harekete geçiyor ve sürme tarzları benzer özellikler sergiliyor. Bunun yanı sıra iki model de aynı dayanıklı plastik yapı, burulma çubuğu ve sürme konseptinden oluşuyor. Her iki pano da çıkarılabilir gözde yapısıyla geliyor. Böylece sahip olduğunuz renk ve tasarımdan sıkılmanız hâlinde kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Bu çok yönlü kullanım imkânı iki tekerlekli modelleri, klasik kaykay stilinden sıkılanlar için mükemmel birer alternatife dönüştürüyor. Waveboard'larda uzmanlaşmak, geleneksel kaykaylarda ustalaşmaktan daha kolay olduğu için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bir gövde, dört tekerlek yerine sadece iki tekerlek ve sürüşün ortasında bükülebilen bir tahtaya sahip olan bu modeller, kullanıcılarına farklı tecrübeler sunuyor. Kaykay panosunun esnekliği, düz bir sokakta eğlenmek ve gezinmek isteyenler veya yüksek riskli engel kurslarına katılmak isteyenler için çekici bir seçenek oluyor.

İki Tekerlekli Kaykayların Bileşenleri

İki tekerlekli kaykayların gövde yüksekliği, satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken parametrelerin başında geliyor. Yoldayken hareketlerinizi daha iyi kontrol edebilmek için içbükey zeminleri seçmeniz önem arz ediyor. Waveboard ve diğer kaykay tipleri arasındaki fark burulma çubuğundan kaynaklanıyor. Bu bileşen, tahtanın iki yarısının kullanımının kolaylaşmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle iki tekerlekli kaykaylarda çubuğun güçlü ve esnek olması gerekiyor. Waveboard tekerlekler ise 360 derecelik bir dönüş kabiliyeti sunuyor. Yeni başlıyorsanız kolay ve rahat kullanım için yumuşak tekerlekler seçmeniz gerekiyor. Sürme konusunda uzman olduğunuzda daha yüksek titreşimler elde etmek ve hızlı sürmek için sağlam tekerlekleri seçebilirsiniz.

İki Tekerlekli Kaykaylar Nasıl Sürülüyor?

İki tekerlekli kaykay kullanmadan önce atletik ve esnek kıyafetler giymeniz ve kaykay ayakkabısı kullanmanız önem arz ediyor. Kendinizi tam olarak hazırladıktan ve her türlü güvenlik önlemini aldıktan sonra hafif eğimli ve düz bir yüzeyde sabit bir nokta seçebilirsiniz. Öncelikle kaykayınızı gitmek istediğiniz yöne bakacak şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Böylece ön ayağınız burun ucuna yakın ve arka ayağınız kaykayın kuyruk kısmına yakın olacak şekilde oturuyor. Ağırlığınızı ön ayağınıza verdikten sonra arka ayağınızı yukarı kaydırarak kaykayın tam orta kısmına yerleştirmeniz gerekiyor. Hız kazanmak için ayaklarınızı ileri geri hareket ettirmeniz de önem arz ediyor. Rahat olana kadar bunu yapmaya devam ettikten sonra dönüş için hazır olduğunuzda vücudunuzu dönmek istediğiniz yere doğru hafifçe eğmeniz gerekiyor.

İki tekerlekli kaykayları durdurmak, hızlandırma işleminden çok daha kolay şekilde gerçekleştiriliyor. Durmaya hazır olduğunuzda kaykayınızdan atlamanız veya çim gibi alanlara yönlendirmeni yeterli oluyor. Çim gibi alanlara yönlendirmeniz elbette ki çok daha güvenli bir seçenek olarak görülüyor. Özellikle yeni başlayanların birden kendilerini kaykaydan atmaları, kaza riski doğurabiliyor. Tıpkı pek çok spor dalında olduğu gibi iki tekerlekli kaykay veya waveboard kullanmak da pratikle geliştiriliyor. İlk zamanlarda başarısız sonuçlara ulaşmanızın cesaretinizi kırmasına izin vermeden pratik yapmaya devam etmeniz gerekiyor. Daha fazla denge ve koordinasyon yeteneklerine sahip insanlar kısa sürede hızlı şekilde kaykay sürmeyi öğrenebiliyor. Sabırlı ve istikrarlı şekilde pratik yapmak, nihayetinde başarılı olmanıza neden oluyor.

Siz de şehirde eğlenirken aynı zamanda spor yapmak ve form tutmak için Decathlon'un birbirinden farklı tasarım ve özelliklere sahip waveboard veya iki tekerlekli kaykay modellerini keşfedebilirsiniz.