Balıkçı Kıyafeti

9 Adet Adet

Sıralama:

Balıkçı Kıyafetleri, Yağmurluk, Balıkçı Çizmesi ve Şapkası | Decathlon

İnsanlık tarihi kadar eski bir uğraş olan balıkçılık günümüz itibarıyla da hem bir geçim sağlama kaynağı hem de sevilen bir doğa sporu olarak yoğun bir şekilde yapılır. Bazı insanlar içinse balık tutmak adeta bir tutku hâline gelmiştir. İster ticari olsun ister profesyonel anlamda yapılsın; balık tutarken bazı balıkçılık ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Bu ekipmanlar arasında balıkçı kıyafetleri önemli bir yer tutar. Balıkçılık açık hava koşullarında ve ıslak bir ortamda yapıldığı için bu şartlara uygun yağmurluk, balıkçı çizmesi ve şapkası gibi balıkçı kıyafetleri gereklidir.

Balıkçılık ile İlgilenenlerin Sahip Olması Gereken Balıkçı Kıyafetleri

Balık tutan kişiler uzun süre açık havada durdukları için gerek güneşten gerekse yağmur ve rüzgârdan başlarını ve enselerini korumak için balıkçı şapkalarından yararlanabilirler. Katlanabilir balıkçı şapkaları cepte taşınabilmeleri bakımından da pratiktir. Güneşe karşı koruyucu (SPF) özelliği olan şapkalar, belli oranlarda başınızı ve ensenizi güneşe karşı korur. Ayarlanabilir kayış ve tokası olan şapka modellerini başınızın ölçüsüyle uyumlu hâle getirebilirsiniz. Hafif, teri dışarı atan ve sık sık yıkanmaya elverişli kumaş ve tasarıma sahip şapkalar idealdir. Balıkçılar birçok hava koşulunda balığa çıkabildikleri için yağmurlarda kullanılmak üzere yağmurluğa ihtiyaç duyarlar. Her yere kolayca taşınabilen yağmurluk modelleri, kolayca açılır ve hızlıca katlanabilir olmalarının yanı sıra kompakt bir yapıda tasarlanır ve cebe bile sığabilir. Balıkçı yağmurlukları trekking gibi doğa sporlarında da kullanılabilir. Hafif yapısıyla giyinirken de taşırken de ağırlık yapmaz. Balıkçılık aktiviteleriniz için çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz balıkçı yelekleri de oldukça işlevseldir. Balık tutarken size eşlik eden balıkçı yelekleri, çok sayıda işlevsel cebe sahip olduğu için tüm ekipmanlarınızı sizi rahatsız etmeden üzerinizde taşımanıza ve ihtiyaç duyduğunuzda kolayca ulaşmanıza yardım eder. Su sızdırmayan cepli modeller sayesinde cep telefonunuzu bile güvenle yanınızda taşıyabilirsiniz. Balıkçı yelekleri üzerinde önde, arkada ve sırt kısımda cepler bulunabilir ve ihtiyacınıza göre bu cepler fermuarlı veya fermuarsız olabilir. Hafif, ergonomik ve rahat kesimli yelekler seçmek balık tutarken size hareket özgürlüğü sunar. Balıkçı çizmeleri ve balıkçı tulumları da yine balık tutarken kullanabileceğiniz kıyafetlerdendir. Ayarlanabilen askıları sayesinde tüm vücut tiplerine uyum sağlayan balıkçı tulumları serin, ıslak ve çamurlu zeminlerde sizi kuru tutmak için tasarlanmıştır. Çamur içinde bile olsanız sizi göğüs hizasına kadar kuru tutan balıkçı tulum modelleri sayesinde ıslanmadan ve çamura bulaşmadan balık tutmanın keyfine varabilirsiniz. Üst tarafı nefes alan balıkçı çizmesi/tulumu modelleri, su geçirmeyen yapılarıyla ayağınızı sudan korurken hafif yapılarıyla ayağınızı yormaz. Kaymaz taban yapısı ile sağlam zemin tutuş, su geçirmezlik özelliği, delinmeye dayanıklılık, nefes alabilirlik, giyme ve çıkarma kolaylığı gibi fonksiyonlara sahip balıkçı çizmeleri ile balık tutmak çok daha kolay ve keyifli bir aktiviteye dönüşür. Yeni başlayan balıkçılar için soğuk suda kullanmak üzere tasarlanmış termo etkili balıkçı çizmeleri, ayakları ve vücudu soğuk suyun etkisinden koruyarak sıcak tutar. Balıkçı eldivenleri balıkları yakalarken gerekli olan kıyafetlerden biridir. Ellerini etkili ve seri bir biçimde kullanmak isteyen balıkçılar için tasarlanan balıkçı eldivenleri kolayca giyip çıkarmaya elverişli bir yapıya sahiptir ve balıkları kolayca tutmanızı sağlayan kavrama özellikleri ile donatılmıştır.

Balıkçı Çizmesini Diğer Spor Çizmelerden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Balıkçı çizmeleri spor çizmelerden farklı olarak ıslak, çamurlu ve kaygan zeminlere çok daha dirençli ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Balıkçı çizmeleri göğüs hizasına kadar çıkabilen derinlikte tasarlanır ve tulum/çizme şeklinde kullanılabilir. Göğüs hizasına kadar kuru kalmanızı sağlayan ve sıcak tutan modelleriyle balıkçılık aktivitelerinize yardımcı olur.

Balıkçı Yağmurluğu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balıkçı yağmurluğu seçerken rahat kesimli, ergonomik tasarımlı modeller seçmek önemlidir. Ayrıca amacına uygun olarak yağmurluğun su geçirmez bir yapıda olması çok önemlidir. Balıkçılar değişken hava koşullarında balığa çıktıkları için aniden yağmurla karşılaşabilirler. Ani bastıran yağmur için taşıması kolay, hafif yapıda tasarlanmış yağmurlukları hemen giyebilir ve yağmurdan korunabilirler. Aradığınız tüm balıkçı kıyafeti modelleri Decathlon'da hizmetinizde. Hemen inceleyebilir ve kolayca sahip olabilirsiniz.