OLAIAN
  • ERKEK UV KORUMA Tüm Su ve Yaz Sporları Ürünleri - 900 3/4 TAYT  OLAIAN - Su ve Yaz Sporları
  • ERKEK UV KORUMA Tüm Su ve Yaz Sporları Ürünleri - 900 3/4 TAYT  OLAIAN - Su ve Yaz Sporları
  • ERKEK UV KORUMA Tüm Su ve Yaz Sporları Ürünleri - 900 3/4 TAYT  OLAIAN - Su ve Yaz Sporları
  • ERKEK UV KORUMA Tüm Su ve Yaz Sporları Ürünleri - 900 3/4 TAYT  OLAIAN - Su ve Yaz Sporları
  • ERKEK UV KORUMA Tüm Su ve Yaz Sporları Ürünleri - 900 3/4 TAYT  OLAIAN - Su ve Yaz Sporları
Referans numarası : 8403252
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
ERKEK UV KORUMA

Erkek Neopren Kaplama UV Korumalı Tayt - Siyah - Neolegs 900 OLAIAN

OLAIAN
3.5/5
3.5/5
Beden Değerlendirmesi
Beden Değerlendirmesi
Bu beden için değerlendirme yok
Decathlon
UV koruması sağlayan bu 3/4 tayt, özellikle sıcak sularda 2 saatten daha fazla süren sörf antrenmanlarına uygun olarak tasarlandı. Rahatlık ve ek sıcaklık sağlayan, tahriş oluşumunu önleyen, neopren bileşene sahip, su içindeyken bile UV koruması sağlayan 3/4 tayt.

Ürün Faydaları

Tahrişi önleme Tahta kaynaklı sürtünmelerin önüne geçer 3 saatlik antrenmanlarda onaylanmıştır
Isı yalıtımı 1,5 mm neopren ek kumaşlar sayesinde ısı yalıtımı
Dalgalara dayanıklı Toparlayıcı bel. Sıkma ip ve tişörte takılabilen ipler. Dalgalarda kaymama.
Güneşe karşı koruma SPF50+ koruma sağlayan kumaş. Islakken bile minimum %95 UV koruması

Üstlendiklerimiz

Güneşe karşı koruyan bileşenlerin tamamı mühendislerimiz tarafından laboratuvarda test edildi. Yürürlükteki standartlara uygunluğu onaylandı: EN 13758 - 2. Üretime geçmeden önce kullanılan bileşenleri test ederiz. Bağımsız laboratuvarlarda gerçekleştirilen testlere ek olarak kendi ölçüm araçlarımızı da kullanırız. Islak ve kuru halde laboratuvarda test edilen ürünler ayrıca antrenman sırasında gerçek kullanım koşullarında da test edilir (kullanım kaynaklı esneme).
Ürün testi Hendaye'deki (Fransa) ekiplerimiz tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir. Bu ürün için kullanılan bileşenler, en yüksek kalite ve kullanım ömrünü sağlamak için laboratuvarda test edildi.
Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Islakken bile korur.

UV korumalı bu OLAIAN ürününün kumaşı UVB ışınlarına karşı %98 ve UVA ışınlarına karşı %95 oranında koruma sağlar (SPF 50+). Bu oranlar güneşe karşı etkili koruma sağlar. Su sporları yapanlar tarafından hem suda hem suyun dışında kullanılabilir. UV ışınlarının filtrelenmesi kumaş fiberler tarafından gerçekleştirilen bir durumdur, bu tarz bir koruma tekrarlanan yıkamalara rağmen ömrünü uzun süre korur. Polar ek kumaşta yer alan elastan bileşen klorlu suyla temas ettiğinde aşınabilir.

SPF 50+ ne anlama gelmektedir?

SPF, dünya genelinde standartları belirlenmiş güneş koruma faktörünü (Ultraviyole Işınlarına Karşı Koruma) simgeler. Kumaşın koruma düzeyini, daha doğru bir deyişle UV ışınlarını geçirgenlik oranını belirtir. Standartlara uygun olması açısından kumaş, UV ışınlarının %95'ini engellemelidir. SPF 50+, kumaşın UVA ışınlarının %95'ini, UVB ışınlarının %98'ini engellediğini belirtir.

Isıl iletkenlik ve rüzgar

UV koruması sağlayan bu alt minimum 22°C sıcaklığa sahip suda kullanılabilir. Maksimum antrenman süresi: 3 saat. Bu 3/4 tayt ek sıcaklık sağlamak adına neopren ek kumaşa sahiptir.

Bileşenler

UV koruması sağlayan ve neopren bileşenli bu 3/4 tayt ideal ısı yalıtımı sağlamak adına kumaş ve neopren bileşenlere sahiptir. Neopren, aşınmaya karşı dayanıklılığı artıracak şekilde polyester kumaşla kaplanmıştır. Neopren kalınlığı: 1,5 mm. Neopren, yalıtım özelliği olan azot kabarcıkları içeren ve kapalı hücreli elastomer süngerden (polikloropren) oluşur. Neopren bileşenlerimizin termal kalitesini test eder ve onaylarız.

Tahriş önleme

Bodyboard ya da sörf tahtası nedeniyle oluşan tahrişlere ve aşınmalara karşı koruma sağlayan UV korumalı alt. Test protokollerimiz 3 saatlik bir antrenmanda tahrişin önlendiğini kanıtlamaktadır.

Dalgalarda kavrama ve kaymazlık.

Toparlayıcı yapıdaki beli ve sıkma ipi ile bu alt dalgalarda düştüğünüzde bile yerinden kaymaz. Daha iyi korunmak adına bu alt ürünün tamamlayıcısı olarak 500 ya da 900 UV korumalı bir tişört (uzun kollu ve kısa kollu modelleri bulunur) kullanmanızı öneririz.

Birçok dalga sporuna uygun UV koruması sağlayan alt.

UV koruması sağlayan ürünlerimiz, beklentisi yüksek sporcuların gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlandı. Tasarım konusundaki tercihlerimiz, ürünlerimizi aynı zamanda kitesurf, rüzgar sörfü, wakeboard, su kayağı, denizde aktif yürüyüş (kıyı boyunca) veya SUP (stand-up paddle) gibi su sporları için de uygun kılar.

Güneşe karşı alınması gereken önlemler

Bu ürün güneşe karşı korunmayı sağlasa bile, yansıma etkisi (suyun veya kumun üzerinden), sıcaklık, saatin kaç olduğu gibi durumlar da dikkate alınmalıdır. Bu ürünü giydiğinizde uygun tamamlayıcı ürünleri kullanmalısınız: güneş gözlüğü, şapka, uygun güneş kreminin düzenli olarak uygulanması, düzenli sıvı tüketimi vb.

Güneş koruması

https://www.olaian.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-tp_3890

OLAIAN markası nedir?

OLAIAN, DECATHLON'UN SÖRF MARKASI
Fransa'nın güneyinde yer alan Hendaye'de bulunan OLAIAN Decathlon'un yeni sörf markasıdır. Denize “ayaklarımızı suya sokabileceğimiz” kadar yakın olan ofislerimizde sörf antrenmanına uygun ürünümüzü bir günde tasarlayabilir ve tasarladığımız ürünün dalgalardaki kavrama seviyesini ölçmek için denizde, gerçek kullanım koşullarında test edebiliriz.

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Ana kumaş
10% Poliamit, 90% PROPİLEN GLİKOL
Dış katman
85% Polyester, 15% Elastan
Bakım önerileri İlk kullanımdan önce yıkayın. Kullanımdan sonra duru suyla durulayın.
Yıkama önerileri
Elde yıkayınız
Elde yıkayınız
Beyazlatıcı kullanmayınız
Beyazlatıcı kullanmayınız
Tamburlu kurutma yapmayınız
Tamburlu kurutma yapmayınız
Ütülemeyiniz
Ütülemeyiniz
Kuru temizleme yapmayınız
Kuru temizleme yapmayınız
Uyarılar Su > 22°C. Islakken bile korur. UV ışınlarını %95 filtreler.

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM